Kırmızı Şarap Lekesi - Beyazlar

Beyazlarınızdan kırmızı şarap lekelerini çıkarmak için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz kullanmanızı öneriyoruz: 

Kirmizi Sarap Lekesi - Beyazlar

Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz

Suya Bastırma

1.

En fazla 40°C sıcaklıktaki 4 litre suya 1 ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz ekleyin ve kırmızı şarap lekeli giysiyi bu suda bekletin. Beyazlarınız için bekleme süresi en fazla 6 saat iken, renklileriniz için bu süre en fazla 1 saattir.

2.

Suya bastırma işleminden sonra makinenin deterjan gözüne bir ölçek Vanish ekleyerek normal yıkamaya devam edin.

Bu öneri lekeyi çıkarmanıza yardımcı oldu mu?

Başka bir öneri

Aradığınız leke çözümünü bulamadınız mı?

 

 

 

İpuçları

Kırmızı şarap lekesini temizlemede en önemli püf noktası lekenin kurumasına izin vermemektir. Hemen müdahale etmezseniz sonrasında kırmızı şarap lekesini temizlemeniz daha zor olacaktır. Şarabın içindeki bazı pigmentler kurudukları zaman kıyafetlerinizi boyar. Bu sebeple yıkadığınız kıyafetinizi lekenin çıktığından emin oluncaya kadar kurutmamanızı öneririz.

Eğer Vanish'iniz yoksa endişelenmeyin!
Kırmızı şarabı emmesi için lekenin üzerine olabildiğince çabuk bir miktar tuz serpin.
Sonrasında kuru bir bezle lekeyi hafifçe silin. Lekeyi yaymamak adına slime işlemini lekenin merkezine doğru yapın. Kırmızı şarap lekesini dışarı doğru silerseniz leke bulaşır ve büyür.
Daha sonra, temiz, nemli bir kağıt havlu ya da bez alın ve kırmızı şarap lekesini mümkün olduğunca emdirin.

Yazılar

Bir davette üzerinize dökülen kırmızı şarap tüm gecenizi kabusa dönüştürebilir. Ya lekesi çıkmazsa? Artık kırmızı şarap lekelerini dert etmeyin. Vanish Gold Oxi Action ile kırmızı şarap lekelerini kolayca çıkarabileceğinizden emin olabilirsiniz