Toprak ve Çamur Lekesi - Beyazlar

Beyazlarınızda da çamur ve toprak lekelerini çıkarmak için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı kullanmanızı öneririz.

 

Toprak ve Çamur Lekesi-Beyazlar

 

 

Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı

Ön İşlem

 

1.

Vanish Gold Oxi Action Sıvı'yı doğrudan lekenin üzerine uygulayın, 5 dakika bekleyin.

2.

Daha sonra deterjanı makinenin deterjan gözüne koyun ve makinenizi çalıştırın.

3.

Makine su almaya başlayınca deterjan gözüne 60 ml. Vanish Gold Oxi Action Sıvı dökün ve çamaşırlarınızı her zamanki gibi yıkamaya devam edin.

Sert ve kurumuş lekeler için suya bastırma önerisi:

 

1.

4 litre sıcak suya (en fazla 40°C) 60 ml. Vanish Gold Oxi Action Sıvı dökün.

2.

Kıyafetlerinizi bu suda bekletin

3.

Kıyafetlerinizi sudan çıkarttıktan sonra makinede yıkayın veya iyice durulayın.

Bu öneri lekeyi çıkarmanıza yardımcı oldu mu?

Başka bir öneri

 

Aradığınız leke çözümünü bulamadınız mı?

 

 

İpuçları

Toprak ve çamurun bıraktığı kahverengi bir lekeye müdahale ederken ne kadar erken müdahale ederseniz lekeyi çıkarmak o kadar kolay olur. Leke su bazlıysa (örneğin kahve, birçok sıcak içecek ve çamur) ve yağsızsa en iyisi onu soğuk suyla durulayarak kıyafetin içine daha fazla işlemesini önlemektir. Alan yeterince ıslandığında lekenin kendisiyle ilgilenebilirsiniz.

Organik yağ ve makine yağı bazlı lekelerde -örneğin çikolata- en iyi yöntem, lekeyi kaşıkla kazıyabildiğiniz kadarını kazımakla başlamak. Elbette lekeyi kumaşa daha fazla bulaştırmamak için dikkatli olmak gerekiyor.  Fazlalık gittikten sonra 1 oran sıvı deterjan, 2 oran soğuk sudan bir karışım hazırlayın. Solüsyonu lekenin üstüne serpin, ardından kuru bezle hafif hafif silerek sıvıyı emdirin. Lekenin büyük bölümü çıkar çıkmaz Vanish Gold Oxi Action Sıvı ile hafifçe ovalayın. Sonra giysiyi çamaşır makinesine atın, deterjanın üzerine bir ölçek Vanish ekleyerek normal yıkama yapın.

 

Yazılar

Beyazlarda süreç, normalde bu lekeler için de aynıdır; çünkü kuvvetli bir leke çıkarıcı kullanarak lekeden genellikle kurtulabilirsiniz. İlk olarak lekedeki fazlalıkları bir kaşıkla dağıtmadan sıyırın, kalıntıyı kıyafete daha da bulaştırmamaya dikkat edin.

Bu noktada hidrojen peroksit içeren birleke çıkarıcı, örneğin Vanish Gold Oxi Action Sıvıuygulayın. Lekeli bölgeye yedirin ve 5 dakika suya bastırın. Ardından kıyafeti hemen çamaşır makinesine atın ve lekeyi çıkarmak için deterjan gözüne 1 ölçek Vanish koyun.