Acil Leke Çözüm Önerileri

Lekelerle her gün karşı karşıya gelmiyoruz; ama lekeler bize görünmeye karar verdiğinde genelde çok az zamanımız vardır veya üzerimizdeki giysi parlak ve renklidir. Bu gibi durumlarda hızlı hareket edebilmek çok önemli. Leke çıkarma önerilerimizle hızlıca, en az telaşla sorunu kolayca çözebilirsiniz. Sadece sakin olun ve yıkayarak temizleyin!

Ketçap lekeli gömlek

Ketçap lekeli gömlek

Leke durumları

Peki nedir bu leke durumları? Belki akşam dışarı çıkmak için hazırsınız veya önemli bir görüşmeniz için en beyaz bluzunuzu giydiniz. Beyaz pantolonları da unutmayalım, belki çok eğlenceli bir yaz partisindesiniz ve pantolonunuz ketçap ya da çimenle lekelendi. Kot pantolonda diş macunu, mürekkep, çikolata vs. bir kere bulaştığında çıkması gerçekten zor. Bununla birlikte hızlı müdahale olmadan bu lekeleri çıkarmak mümkün değil.

Hızlı çözümler

İşte size leke çıkarmak için 3 öneri

-Lekeye suyla hemen müdahale etmek yararlı olabilir. Çoğu durumda giysiyi tersyüz ederek lekeli bölgeyi suyla yıkamak, lekenin fazlalık kısmının çıkarak lavabodan akmasını sağlar. İyice yayılmış ve kumaşa yerleşmiş bir lekeye bu işlemi uyguladığınızda, lekenin daha az bir kısmı kumaştan ayrılacaktır.

-Bir bez parçası, kağıt havlu ya da mendil ile lekeye minik dokunuşlar yaparak da lekenin üstündeki fazlalığı alabilirsiniz. Çok fazla baskı uygulamayın, her seferinde minik hareketlerle lekeye dokunun ve geri çekin.

-Eğer leke katı haldeyse veya yapışkansa, kaşık gibi yuvarlak uçlu bir gereçle hafifçe kazıyarak lekeyi çıkarın. Böylece leke tabakasının büyük kısmını alabilirsiniz.

-Ketçap, meyve suyu, kan vb. türü belli lekelerde Vanish Leke Çözümleri’ni inceleyebilirsiniz. Örneğin kan lekesine soğuk suyla müdahale edilmelidir. Bunun yanı sıra çamur lekesi için de çamurun kurumasını beklemek gerekir. Böylece leke çok daha kolay temizlenir.

Sonrasında

Lekeler için endişe etmeyin. İlk olarak lekenin üstüne bir miktar Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı dökün. 10 dakika kadar çamaşırınızı bu şekilde bekletin. Ardından çamaşır makinenizin deterjan gözüne 1 ölçü Vanish Kosla Oxi Action Leke Çıkarıcı ve deterjanınızı ekledikten sonra normal yıkama yapın. Vanish’in leke çıkarma gücüyle lekenin çıktığını göreceksiniz.

Bu arada renklileri en fazla 1 saat, beyazları ise en fazla 6 saat suda bekletin.