Ailece Keyifle İçebileceğiniz Meyve Suyu Kokteylleri

Havalar ısınırken soğuk bir şeyler içme isteği bastırılamaz bir hal alıyor! Ama birçok soğuk içecek ne sağlık ne de diyet dostu. Meyve suları güzel bir alternatif ama doğal ve şekersiz oldukları sürece. Sadece meyve suyu içmek de bir süre sonra monoton hale gelebilir. Oysaki evde kolayca hazırlayabileceğiniz birbirinden leziz, alkolsüz meyve kokteylleri yapabilirsiniz. İşte ailenizle keyifle içebileceğiniz rengarenk meyve kokteyl önerileri.

Meyve suyu

Meyve suyu

Kiviyle Karpuz Limonatası

Karpuz suyuyla kivi suyunu karıştırarak karpuzdan limonata yapabilirsiniz. Hem tatlı hem biraz ekşi hem de ferahlatıcı bu içecek özellikle sıcak günlerde ferahlatıcı bir seçenek. Ama dört mevsim de vitamin kaynağı.

Çilek ve Narenciye Kokteyli

Yine benzerine çok yerde rastlayamayacağınız lezzetli bir kokteyl hazırlayın. Şekerli frozen’larla uzaktan yakından alakası yok! Çileği greyfurt, limon ve zencefille karıştırın. Herkesi kendinize hayran bırakın.

Limonatalı Buzlu Çay

Bu kokteyl, limonata ve buzlu çay arasında karar veremeyenler için harika bir seçenek. Güzel bir yaz gününde sahil kenarında yudumlamak için de ideal.

Süper Enerji İçeceği

Zindelik, diyet ve sağlıklı beslenme… Enerjinizi patlatan bu içecekte tatlı portakallar, bal, vanilyalı yoğurt ve sindirimi kolaylaştıran keten tohumu var.

Smoothie’ler

Smoothie size neredeyse sınırsız bir deneme olanağı sunuyor. Mevsim meyvelerinden, özellikle kavun ve çilekten birini seçip sütle karıştırmanın tadına doyum olmaz. Bütün güzelliklerinin yanı sıra Smoothie tam da bir parti içeceğidir.

Kahveli meyve kokteyller

Meyve kokteyllerinizi iş yerinizde veya toplantı öncesinde daha canlandırıcı hale getirmek isterseniz kahve katmayı deneyin. Hangi kahvenin hangi meyveyle daha iyi gittiğini damak zevkiniz söyleyecek.

Yabanmersini limonatası

Yabanmersini, limon, soda ve nanenin bir arada olduğu bir içecek ne kadar kötü olabilir? Üstelik tadını kimse alkollü bir kokteylden ayırt edemeyecek.

Kendiniz de mevsim meyvelerini, sodaları ve meyve şuruplarını karıştırarak değişik tarifler üretebilirsiniz. Sadece meyveden yapılan kokteyllerde başarısızlık şansınız oldukça düşük. En kötü ihtimalle bir bardak meyve suyu içer, yeni bir denemeye başlarsınız. İstediğiniz kadar denemek ve içmek serbest!

Bu kokteylleri üstüme dökerim diye endişelenmeyin. İster çilek, ister vişne, leke yapma olasılığı olan meyve suyu lekelerini çıkarmak artık çok kolay. Vanish Kosla Leke Çıkarıcı toz ve sıvı olmak üzere iki farklı seçeneğe sahip. İsterseniz Vanish Kosla Sıvı’yı lekenizin üstüne döküp çamaşırınızı makinede yıkayabilir, isterseniz de Vanish Kosla Toz’u çamaşır deterjanınızla birlikte kullanabilirsiniz. Lekelere veda ederken yepyeni meyve kokteyllerinin tadını çıkarın.