Altın Gününden Sonra Halı Lekelerinden Kurtulun

Her evin kuralları vardır. Bu kurallar, evin içinde yaşayanlar ve onların tercihleri doğrultusunda ortaya çıkan yaşam döngüsü çerçevesinde bazen bilinçli, bazen de kendiliğinden oluşur. Bu kurallar içinde eskiden beri süre gelen bir tane vardır ki artık bir gelenek halini almıştır bile; altın günleri. Nasıl ki beyaz çalışanın vazgeçilmezi sunumlar ve toplantılarsa, kadınlarınki de altın günleridir. Ve evet altın günleri, kadınların, misafirlerine ‘sunum’ yaptığı özel toplantılardır!

 

Lekeli halı

Lekeli halı

Durum böyle olunca hazırlıklar günler öncesinden başlar, ev temizliğinden yemeklere her şey özenle planlanır. Altın günü ailenin diğer bireyleri evde bulunmaz, olsa bile varlığı dahi hissedilmeyecek ölçüde yerini misafirlere bırakır. Gün kazasız belasız atlatıldığında ise yine temizlik devreye girer.

Halıdaki düşman; lekeler

Günlerdir hazırlık yaptığınız o büyük günü atlattınız; ancak bir farkla, halıda kahve lekesi var. Peki ne yapacaksınız? Halıdaki çay lekesi nasıl çıkarılır?

Lekeden kurtuluyoruz!

Neyse ki Vanish Kosla Halı var. Halınızın yeniden tertemiz olması için gerekenler; Vanish Kosla Halı Şampuanı Elde, su ve bez. Halı lekesi nasıl çıkar diye endişelenmeyin. Vanish ile bu kadar basit.

Halıdan kahve lekesini çıkarmak için şu adımları izleyin;

-İlk olarak lekeye anında müdahale etmeye çalışın. Yani zaman geçirmeyin. Ne kadar beklerseniz leke halıya o kadar yerleşecek, halıdan çıkması o kadar zorlaşacaktır.

-Elinize beyaz bir kağıt havlu ya da bez alın ve lekenin üzerindeki fazlalıkları emdirerek alın. Fazlalıkları alırken etrafa dağıtmamaya özen gösterin.

-Beyaz bir bezi çok olmamak koşuluyla ıslatın ve üzerine Vanish Kosla Halı Şampuanı ekleyin. Bu karışımı lekeli bölgeye hafifçe, dağıtmadan uygulayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz. Dilerseniz yeni bir bezin üstüne aynı karışımı yaparak yeniden uygulayabilir veya halı yıkama makinasıyla lekeli bölgeyi temizleyerek lekeden tamamen kurtulabilirsiniz.

Bunlara dikkat;

-Lekeye ne kadar çabuk müdahale ederseniz o kadar hızlı sonuç alırsınız. Lekenin kurumasına izin vermeyin.

-Çamaşır suyu, ağartıcı gibi temizlik malzemelerini kullanmayın. Vanish Kosla Halı Şampuanı size yeter!

-Kullanacağınız kağıt havlu ya da bezin desensiz ve beyaz olmasına dikkat edin. Aksi takdirde temizlik esnasında desenler ve renkler halıya geçebilir.