Bebeğinizin Çamaşırlarını Yıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dünyadaki en güzel gülüş bir bebeğin minik kahkahası, en güzel manzara bebeğin sevimli yüzü, en güzel dokunuşu ise tombul elleriyle parmağınızı tuttuğu an olabilir. Bu yüzden bebekler dünyadaki en masum ve en tatlı varlıklardan biridir.

Muz yiyen bebek

Muz yiyen bebek

Hayata gözlerini çok yeni açan bebeğinizin bakımı için gösterdiğiniz özeni giysileri için de göstermeniz gerekir. Zira henüz çok küçük ve dış etkilere çok açık olan bebeğiniz, giysilerinden dahi etkilenebilir. Bu nedenle bebek çamaşır deterjanı, çamaşır yıkama metodu vb. her aşamada bebeğinizin eşyalarını özenle korumalısınız.

Peki bebek kıyafetleri nasıl yıkanmalı ve bebekler için çamaşır deterjanı nasıl seçilmeli? Vanish’in tavsiyelerine göz atın, bebeğinizin kıyafetlerini özenle saklayın…

Bebek giysilerine ekstra dikkat edin

Herkes bebeğinin her zaman sağlıklı ve iyi olmasını ister. Bu nedenle bebeğiniz kadar bebeğinizin eşyalarına da aynı özeni göstermeli, kendi kıyafetlerinizden farklı olarak yıkamalı ve saklamalısınız.

İşte bunun için yapabilecekleriniz;

-Bebeğinize kıyafet seçerken dayanıklı, yıkanabilir, bebeğinizi rahatsız etmeyecek giysiler seçin.

-Bebeğinize yeni kıyafetler aldığınızda hemen giydirmeyin. Bebeğiniz, özellikle ilk yıllarda mikroplara çok açıktır, onu daha fazla korumanız gerekir. Bu nedenle yeni aldığınız kıyafetleri ilk olarak mutlaka yıkayın. Yıkamadan giydirmeyin.

-Bebeğinizin kıyafetleri mama, içecek, tükürük gibi çok fazla leke barındırabilir. Bu nedenle zor lekeleri çıkarmak için önce Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı ile ön uygulama yapın.

-Bebeğinizin kıyafetlerini yıkayacağınız zaman çamaşır suyu gibi maddeleri kullanmayın. Bebeğinizin cildi hassas olacağı için mükemmel temizlik için çamaşır deterjanınızın yanında Vanish Kosla Oxi Action Leke Çıkarıcı öneriyoruz.

-Bebekler için çamaşır deterjanı seçerken dikkatli olmanızda fayda var. Sıradan bir çamaşır deterjanı kullanmamanızı öneririz. Bebekler için özel hazırlanan deterjanları kullanmanızı tavsiye ederiz.

-Bebek kıyafetlerini, yıkama talimatlarının izin verdiği en yüksek sıcaklık derecelerinde yıkayın.

-Kıyafetleri yıkarken, mümkünse ikinci kez durulama yapın; çünkü deterjan kalıntılarını önlemek için ikinci durulamayı yapmak iyi bir yöntemdir.

-Bebeğinizin kıyafetlerini mümkünse açık havada kurutun. Özellikle bahar ve yaz aylarında açık havada, güneşte kurutmanızı tavsiye ederiz.