BEBEK MAMASI LEKESİ NASIL ÇIKARILIR?

Bebeklerin sağlıklı büyümesi için anne sütünden sonra ek gıdalara başlamaları gerekir. Fakat hareketli ve meraklı bebekleri bir mama sandalyesinde oturtup yemek yedirmek pek de kolay bir iş değildir. Bazen muzurluk olsun diye bazen de yemek yemek istemediklerinden bebeklerin mamalarını sağa sola saçmaları, en çok da üstlerine dökmeleri kaçınılmazdır. Yine de mama lekesiyle dolu önlükler ve tulumların kirli sepetinde birikmesi gözünüzü korkutmasın. Çünkü çözümü oldukça basit...

Altı değiştirilen bebek

Altı değiştirilen bebek

Vanish Oxi Action ile maması lekelerine kesin çözüm

Dökülecek, leke yapacak diye bebeğinizin elinden biberonu almayın, bırakın kirlensin! Çünkü leke çıkarma konusunda uzman Vanish Oxi Action ürünleri, bebeğinizin küçük ve hassas kıyafetlerini kolayca temizlemenizi sağlayacaktır. Üstelik bebek maması gibi zorlu lekelerde en iyi leke çıkarıcı olarak güvenebileceğiniz Vanish Gold Oxi Action’ı yıkama alışkanlıklarınıza göre dilerseniz sıvı dilerseniz toz hali ile kullanabilirsiniz.  

Bebek kıyafetleri en çok kirlenen, dolayısıyla da en çok yıkama işlemine maruz kalan kıyafetlerdir. Bu nedenle bebeklerin rengarenk tulumları ya da önlüklerinin rengi normal leke çıkarıcı ürünler kullandığınızda solabilir. Fakat Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı, klor içermeyen formülü sayesinde kıyafetlerin rengini korur, solmasını engeller. Mama önlükleri genelde renkli ve desenli olur. Ancak bebek tulumları genelde beyaz ya da açık renklidir. Leke çıkarıcı özelliğe sahip güçlü formülü ile Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı kullanarak bebeğinizin bembeyaz kıyafetlerindeki mama lekelerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Üstelik sık sık yıkanan bu beyaz kıyafetlerin ilk günkü beyazlıklarını kaybetmeyeceklerinden de emin olabilirsiniz.

Gücünü oksijenden alan formülü ile mama lekelerini 30 saniyede yok ederken kıyafetlerinizin renklerini de koruyan Vanish’in kullanımı da bir o kadar basit:

  • Lekenin üzerini örtecek şekilde Vanish Gold Oxi Action dökün.
  • Ürünü lekeye iyice yedirebilmek ve oksijen moleküllerinin lekeye hücum edebilmesi için 10 dakika kadar bekletin.
  • Daha sonra çamaşır makinenizin deterjan bölümüne bir ölçek Vanish Gold Oxi Action ekleyin ve çamaşırınızı her zamanki rutini ile yıkayın.

Bu uygulamayı gerçekleştirmeden önce, ürünün kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin yıkama önerilerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Mama lekesi çıkarmada alternatif çözümler

Bebek kıyafetlerinde oluşan mama lekelerini çıkarırken, en güvenli ve en kesin çözümü sunan leke çıkarıcının Vanish Oxi Action olduğu kesin. Ancak yine de birkaç alternatif yöntemden bahsetmek mümkün.

Mama yedirirken oluşan lekeleri çıkarmada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta lekelere kurumasına izin vermemektir. Dolayısıyla bu lekelere ilk müdahaleyi ıslak mendille yapabilirsiniz. Eğer leke kumaşa biraz daha işlemişse sıvı bulaşık deterjanı leke çıkarmada işinizi kolaylaştırabilir. Eğer bu lekeler kurumuşsa, lekeli bölgeyi nemlendirip ardından diş fırçası ve diş macunu ile temizledikten sonra standart yıkama rutininizle kıyafeti yıkayabilirsiniz. Özel olarak üretilmiş bebek deterjanları da tercih edebilecekleriniz arasında.

Fakat bu alternatif yöntemler lekeyi çıkarsa da bebeğinizin kıyafetlerini koruma konusunda sınıfta kalabilir. Oysa Vanish Oxi Action ailesi hem renklilerde hem de beyazlarda leke çıkarmada kesin sonuç verirken, bebeğinizin narin kıyafetlerini korur ve kullanım ömrünü uzatır.