Beyaz Giysilerde Grileşme - Çözüm 1

Beyaz nevresim

Beyaz nevresim

Beyazların zamanla parlaklıklarını kaybetmeleri sık görülen bir şeydir ve çoğu zaman bu sizin hatanız değildir. Ancak bunun bir çözümü var. İster sadece bir leke olsun isterse beyazlarınız genel olarak grileşmeye başlamış olsun, beyazlarınızı korumak ya da onları yeniden eski ihtişamına kavuşturmak için ihtiyacınız olan tek şey Vanish.

Vanish Kristal Beyaz'ı beyazlatıcı bir etki yaratmak için kullanabilirsiniz. 

Vanish Kristal Beyaz Toz

Adım 1: Dört litre ılık suya (maksimum 40 santigrat derece) 1 kaşık Vanish Kristal Beyaz Toz ekleyin.

Adım 2: Çamaşırları altı saate kadar karışımın içinde bekletin.

Adım 3: Normal çamaşır deterjana ek olarak, çamaşır makinesine 1 ölçü Vanish Kristal Beyaz Toz ilave edin, sonra her zamanki gibi yıkayın.

Beyaz giysilerinizi yıkamak için Vanish Kristal Beyaz Toz'u kullanarak bir kaç yıkama sonrasında 3 tona kadar daha beyaz beyazlar elde edeceksiniz!

ÖNEMLİ İPUCU: Beyazları beyaz tutmaya yardımcı olmak için çamaşırlarınızı direk güneş ışığından koruyun.[1]

 

Bu, leke probleminizi çözdü mü?

Leke sorununuzu çözmek için diğer çözümler

Beyazlatma Unsurları ve İpuçları

Neden beyaz çamaşırlarımızı bu kadar çok severiz?

Beyaz kıyafetler hemen hemen her şeyle gider. İster berrak beyaz bir gömlek, ister iç çamaşırı, havlu, nevresim ya da küçük siyah bir elbiseye eğlenceli bir alternatif olsun, hepimizin ışıldamamızı korumak için gardırobunda beyazları var!

Özellikle yaz aylarında, beyaz renklerin güneşi yansıttığı yaygın bir inanç olduğundan, beyaz giysiler daha koyu renk kıyafetlere göre daha çok tercih edilirler.

Beyaz giysiler neden griye döner?

Parlak beyaz kıyafetler ile soluk beyaz ve rengi grileşmiş beyazlar arasındaki farkı görmek zor değildir. Normal kullanım, yıkarken yapılan kazalar ve hatta kirlilik nedeniyle en sevdiğiniz beyaz giysiler zamanla parlaklığını neredeyse her zaman kaybeder.

Beyaz kıyafetleri nasıl yıkarsınız?

Beyazları daima beyazlarla birlikte yıkayın.

Tüm kıyafetlerinizi birlikte yıkamanın daha uygun olduğunu düşünseniz de, beyaz ve renkli giysilerinizi yıkarken karıştırmanız, renklerin daha açık renk kıyafetlere geçme olasılığını artırır.

Giysileri nasıl daha beyaz yaparsınız?

Giysileri beyazlatmaya yardımcı olduğu söylenen birçok ev yapımı yöntem olsa da, bunların bir kısmı kumaş için oldukça zararlı olabilir. Vanish Kristal Beyaz Toz gibi, grileşmeyi gidermek ve çamaşırları beyazlatmak için özel olarak yapılmış bir ürün kullanmak en iyisidir.

 

[1] http://home.howstuffworks.com/home-improvement/household-hints-tips/cleaning-organizing/how-to-wash-white-clothes3.htm