Beyaz Giysilerdeki Kan Lekesi

Beyaz kumaş ve kan lekesi

Beyaz kumaş ve kan lekesi

BEYAZ GİYSİLERDEN KAN LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Beyaz giysiler güzel oldukları kadar zorludur. Çünkü beyaz rengi kiri asla sevmez ve fazlasıyla belli eder. Bu da onlara ekstra özen göstermeyi ve dikkatli kullanmayı gerektirir. Ancak bazen türlü yaralanmalar ve düşmeler sonucu beyazların üzerinde kan lekeleri oluşabilir, özellikle de dur durak bilmeyen çocuklarda... Elbette önemli olan sizin ve çocuklarınızın sağlığı; ancak böylesi bir olayda beyaz giysilerinizde oluşan kan lekeleri nasıl çıkar, gelin beraber bakalım.

Vanish Oxi Action ile kan lekelerini ortadan kaldır!

İstenmeyen kazalar kıyafetlerinizde de istenmeyen lekelere sebep olabilir. Çamaşırın hızlıca derinine nüfuz eden kan lekesi özellikle beyaz kumaşlarda kalıcı izler bırakabilen güçlü bir lekedir. Ancak kumaşınızın canlılığını kaybetmeden lekeyi tamamıyla söküp atmada etkili Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ile bu dertten tamamen kurtulabilirsiniz. Ürünü kullanırken yapmanız gerekense oldukça basit:

  • Öncelikle elinizdekinin beyaz bir kumaş olduğunu ve sadece beyazlarla yıkamanız gerektiğini unutmayın.
  • İkinci olarak lekenin üzerine Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı dökerek oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.
  • Çamaşır deterjanının yanı sıra Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ekleyin ve kıyafetlerinize uygun bir programda yıkama işlemini gerçekleştirin.
  • Beyazlarınızın ilk günkü beyazlığında kalması için bu ürünü düzenli kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Sahip olduğu güçlü formül ile kumaşın en küçük partiküllerine işleyen kirleri dahi söküp çıkaran Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın toz formu da mevcut. Dolayısıyla kendi yıkama alışkanlığınıza uygun şekilde sıvı ya da toz üründen birini tercih edebilirsiniz. Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun kullanım talimatlarını detaylı ve dikkatli bir şekilde okumalı; yıkayacağınız kıyafetin ürünü kullanmak için uygun olup olmadığından mutlaka emin olmalısınız.

Beyazlardan kan lekesi çıkarma işlemi bazen kurumuş ve beklemiş kan lekeleri sebebiyle daha zorlu olabilir. Ancak 100’den fazla leke türünü kumaşın derinliklerinden yüzeye çıkarıp yok olmasını sağlayan Vanish, kurumuş kan lekelerinde dahi kesin çözüm sunarak imdadınıza yetişiyor. Ayrıca içeriğindeki oksijenin yenilmez gücü sayesinde düşük sıcaklıklarda bile etkili oluyor. Tam da bu nedenle hassas kumaşlarda da gönül rahatlığıyla kullanılabiliyor. Beyaz gömlekte kan lekesi derdi de böylece tarihe karışıyor.

Kan lekesinden kurtulmaya alternatif çözümler

Her ne kadar Vanish en güvenli çıkış yolunu sunsa da beyazlardan kan lekesi nasıl çıkar sorusuna alternatif cevaplar da mevcut. Ancak bunların lekenin zorluğuna paralel olarak kumaşları deforme etme ihtimali olduğunu hatırlatmakta fayda var. Üstelik gerçek şu ki beyaz kumaşlarda bu konuya çok daha fazla dikkat etmek gerekiyor.

Beyazlardaki kan lekesi söz konusu olduğunda akla ilk gelen alternatif yöntem, su ve nişasta karışımını lekenin üzerine uygulamak oluyor. Önce ikiliyi bir macun kıvamına getirin. Daha sonra yumuşak bir fırça yardımı ile lekenin üzerine sürün. Ardından lekeli kıyafetinizi yıkama önerilerine uygun bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Kan lekesi beyazdan nasıl çıkar noktasında bir diğer çözüm ortağınız ise amonyak. Ancak amonyak özellikle beyaz kumaşlarda çeşitli hasarlara neden olabiliyor. Öte yandan bahsi geçen her iki yöntem de işe yarayabilir; ancak yüzde yüz kan lekesinden kurtulma garantisi vermez. Dolayısıyla daha kesin ve daha güvenilir bir çözüm için gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’ı kullanmak en doğrusu. Çünkü bu ürün lekeyi temizlemekle kalmaz, beyaz kumaşlarınızın yıpranmasını ve renginin zaman içinde griye dönmesini de önler.