Beyazlar Nasıl Yıkanır?

Beyaz gömlek

Beyaz gömlek

Gardırobunuzda beyazların farklı bir yerinin olduğunu biliyoruz. Çünkü beyazlar hem estetik açıdan hem de lekeyi hiç saklamayan özellikleriyle ayrı bir özeni hakkediyor. Pek çok kıyafetle uyumlu, kurtarıcı beyaz gömleğiniz ya da tişörtünüzü lekelerden korusanız dahi grileşmesine engel olamayabilirsiniz. Fakat doğru yıkama yöntemlerini bilirseniz, beyazların ilk günkü parlaklığını koruyabilirsiniz.

Vanish Oxi Action ile kar beyaz çamaşırlar

Beyazlar nasıl yıkanır sorusu söz konusu olduğunda ekstra dikkatli ve hassas olmanız gerektiği bir gerçek. Bu noktada dikkat edebileceğiniz birkaç nokta var. Ancak bunlara değinmeden önce işin altın kuralından bahsedelim: Düzenli olarak Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı kullanmak. Zira kullandığınız deterjanlar sebebiyle zamanla kir partikülleri kumaşların derinine işler ve beyazlarınızın grileşmesine neden olur. Oysa Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın optik beyazlatıcı molekülleri bu kirleri bir leke gibi çıkarır, beyazlarınızın daha beyaz ve parlak kalmasını sağlar. Ürünü nasıl kullanacağınıza ise gelin birlikte bakalım:

  • İlk yapmanız gereken şey beyazlarınızı kumaş türlerine göre ayırmak ve yıkama talimatlarına göre bir program seçmek. Unutmayın ki farklı kumaş tipleri farklı ilgi ister.
  • İkinci olarak her zaman kullandığınız çamaşır deterjanının yanı sıra bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ekleyerek yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kıyafetinizin üzerinde herhangi bir leke varsa, lekenin üzerini örtecek kadar Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı döküp oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletmeli; ardından yukarıda belirtildiği gibi yıkama işlemini gerçekleştirmelisiniz.
  • Ürünü düzenli olarak kullandığınız takdirde beyazlarınızdaki grileşmeye engel olabilirsiniz.

Aslında bembeyaz kıyafetlere sahip olmak işte bu kadar kolay. Dilerseniz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz kullanarak da benzer parlaklığı elde edebilirsiniz. Eğer seçiminizi toz üründen yana kullanacaksanız deterjanın yanına bir ölçek kadar üründen eklemeniz yeterli. Ancak siz yine de ürünü kullanmadan önce kullanım talimatlarını detaylıca okumalısınız.

Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın güçlü formülü, lekeleri kumaşa zarar vermeden narince çıkartarak hızlı ve kalıcı çözüm sunuyor. Üstelik Vanish’in oksijen bazlı içeriği sayesinde beyazlar kaç derecede yıkanır sorusu da anlamını yitiriyor. Nitekim Vanish Oxi Action’lar 30 derecede bile lekelerden kurtulmanızı sağlıyor.

Çamaşır makinesi beyazlar nasıl yıkanır sorusuyla ilgili bir önemli noktayı daha hatırlatmakta fayda var: Beyazları sadece beyazlarla birlikte yıkamalısınız. “Bir seferden bir şey olmaz” ya da “Zaten az” diyerek renklilerle bir araya getirmeyin. Hatta burada bir püf noktası vermek gerekirse, bazen kıyafetinizin etiketi bile beyaz kumaşın grileşmesine sebep olabilir. O yüzden mümkünse etiketlerini de kesmelisiniz.

Beyaz kıyafet yıkarken alternatif öneriler

Beyazları yıkamanın dikkat ve özen isteyen bir iş olduğu ortada. Beyaz kıyafetlerinizin hem lekelerden kurtulması hem de zaman içinde canlılığını yitirmemesi için aklınızda tutmanız gerekenleri sıraladık. Ancak lekeleri çıkarmada ve kumaşı beyazlatmada alternatif birkaç öneriye de yer vermek mümkün. Annelerimize beyazlar kaç derecede yıkanmalıdır diye sorsak, 90 derece gibi yüksek sıcaklıkta ya da kaynar suda yıkamalıdır diyeceklerdir. Haksız değiller, bu yöntem lekeleri çıkarmada etkilidir; ancak zaman için kumaşın deforme olmasını ya da renginin değişmesine sebep olur.

Beyazları yıkarken parlaklığını kaybetmemeleri için deterjanın üzerine bir tatlı kaşığı kadar karbonat eklemek de işe yarayacaktır ya da karbonatlı sıcak suya çamaşırlarınızı basıp bir gece bekletmek sonrasında makineye atmayı da düşünebilirsiniz. Ancak bunların kumaşı hırpalayıcı etkisini göz ardı etmeyin. Dolayısıyla daha kesin ve daha güvenilir bir çözüm için işinizi riske atmadan gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’ı tercih edin.