Beyazlar Nasıl Bembeyaz Kalır

Beyaz gömlek

Beyaz gömlek

Pek çok kadının temizlik söz konusu olduğunda en hassas olduğu konuların başında beyazların bembeyaz kalması geliyor. Diğer yandan lekeleri saklamak konusunda çok da hevesli olmayan beyazlar, zamanla parlaklığını kaybedip solup grileşebiliyor ya da sararıyor. Bu yüzden de ekstra özen istiyor. Vanish’in oksijen gücü ile çamaşır nasıl beyazlatılır, gelin beraber bakalım

Vanish Oxi Action ile bembeyaz çamaşırlar

Beyazların zamanla grileşmesinin en önemli sebebi kullandığınız deterjanların kalitesidir ve düşük kaliteli deterjanlar sebebiyle kir partikülleri kumaşın en derinlerine yerleşir. Diğer yandan zaten oldukça zor bir renk olan beyazların kumaş kalitesini korumak da bir hayli zordur. Eskidikçe ve kumaş deforme oldukça dokular incelir ve kıyafetleriniz parlaklığını yitirir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak ve kıyafetlerinizin beyazlığından taviz vermemek için her daim yardımcınız olacak güç ise oksijen molekülleriyle 100’den fazla lekeye kesin çözüm sunan, bunu yaparken de kıyafetlerinizin grileşmesine engel olan Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’dır.

Aynı zamanda çamaşırları beyazlatmak için de kullanılabilecek bu ürünü hem toz hem de sıvı halde bulabilirsiniz. Dolayısıyla yıkama alışkanlıklarınıza göre size daha uygun olanı tercih edebilirsiniz. Şimdi gelelim bu ürünü nasıl kullanacağınıza:

  • Eğer beyaz kıyafetlerinizde herhangi kurumuş bir leke varsa ve makineye atmadan evvel ön işlem uygulamak istiyorsanız, lekenin olduğu bölgeye çeyrek ölçek kadar sıvı ya da toz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz döküp oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için yaklaşık 10 dakika bekletmelisiniz.
  • Ardından çamaşırınızı makineye atın. Her zaman kullandığınız deterjanınıza bir ölçek toz ya da sıvı Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ekleyin ve yıkama işleminizi gerçekleştirin.

Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın gücünü oksijenden alan formülü sayesinde deterjanın kumaşın en derinlerine dek hapsettiği kirler, yüzeye çıkar ve kolayca yok olur. Ayrıca güçlü içeriği sayesinde lekelerinizi tek seferde ve narince çıkarma özelliğine sahip ürün, yüksek sıcaklıkta yıkamalara gerek bırakmadan 30 derece gibi düşük sıcaklıklarda bile etkisini gösterir.

Söz konusu gömlek beyazlatma gibi hassas bir konu olduğunda bile Vanish Oxi Action’ı güvenle kullanabilirsiniz. Bilhassa gömlek yaka ve manşetlerinde oluşan sarımsı lekeleri tam anlamıyla yok etmek için yukarıda bahsedilen ön işlemi uygulamak işe yaracaktır. Fakat siz yine de yıkama işlemini gerçekleştirmeden önce ürünün kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin yıkama önerilerini detaylıca okumalısınız.

Beyazların beyazlığını korumasında alternatif çözümler

Çamaşır beyazlatma söz konusu olduğunda alternatif çeşitli yollar da mevcut. Bunlardan ilk akla geleni beyazlar kaç derecede yıkanır sorusuna verilen 90 derece cevabı olabilir mesela. Çünkü kaynar suda çamaşır yıkamak lekelerin tam anlamıyla çözülüp erimesine sebep olur. Ancak bu yöntem çamaşırın kumaşını yıpratacağından uzun vadede beyazlarınızla vedalaşmanıza da sebep olabilir. Alternatif beyazlatma yöntemleri arasında en çok kullanılanlardan bir diğeri ise karbonattır. Deterjanın üzerine bir kaşık kadar karbonat eklemek ya da kumaşı karbonatlı suda bekletmek çokça uygulanan yöntemlerden biridir. Çamaşır yıkarken deterjana yarım bardak kadar elma sirkesi eklemek işe yarayabilir. Beyazların üzerine yerleşmiş kirleri sökmek için kullanabileceğiniz malzemeler arasında oksijenli su ve limon suyu da var.

Son olarak beyaz kumaşlarda leke bırakmamak için parfüm, deodorant ve benzeri ürünleri kumaşın üzerine sıkmamaya dikkat edin. Ayrıca beyazların parlaklığını korumak için onları güneşte kurutmak en doğru kurutma yöntemidir. Öte yandan az evvel bahsettiğimiz yöntemlerin her biri her ne kadar uygulanabilir olsa da her zaman için kesin ve istenilen sonucu verme garantisi sunmaz. Bu yüzden işinizi riske atmamalı ve gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’ı tercih etmelisiniz.