Beyazlarda Leke Çıkarma

Vanish TR - Beyazlarda Leke Çıkarma

Bahar demek doğanın muhteşem uyanışı, rengarenk çiçekler ve kuş cıvıltılarının yanı sıra dışarıda oynayan çocukların neşeli sesleri, giysilerindeki çikolata, pas, kan gibi lekeler ve çocukların eve dönüşüyle başlayan çamaşır yıkama seansları demek.
Bahar ve yaz aylarında en çok lekeler sizi düşündürüyorsa, lekeleri dert etmeyin; çay, kahve, kan, çikolata, pas lekelerini beyaz giysilerinizden çıkarmanın yolu Vanish'ten geçiyor!

Sakız gibi beyaz çamaşırların lekelenmesi elbette çok can sıkıcı; ancak bunun için keyfinizi kaçırmaya gerek yok. Beyazlar için hangi deterjan diye endişelenmek yerine Vanish'in leke çıkarma gücünü keşfedin. Çamaşırlar nasıl bembeyaz olur diye düşünüyorsanız, ihtiyacınız olanlar Vanish Kosla Oxi Action Leke Çıkarıcı ve leke çözümlerimiz…

Çay ve kahve lekesi

Çay ve kahveyi gün içinde çok tüketiriz. Ufak bir dikkatsizlik anı veya bir çarpışma, bardaktaki içeceğimizin bir anda üstümüze boca olmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken Vanish Kosla Oxi Action Sıvı'yı doğrudan lekenin üzerine uygulayıp 5 dakika beklemek. Daha sonra deterjanı makinenin deterjan gözüne koyun ve makinenizi çalıştırın. Makine su almaya başlayınca, deterjan gözüne 60 ml. Vanish Kosla Oxi Action dökün ve çamaşırlarınızı her zamanki gibi yıkamaya devam edin.

Çikolata lekesi

En fazla 40°C sıcaklıktaki 4 litre suya bir ölçek Vanish Kosla Oxi Action Toz ekleyin ve lekeli giysiyi bu suda bekletin. Beyazlarınız için bekleme süresi en fazla 6 saat iken, renklileriniz için bu süre en fazla 1 saattir. Suya bastırma işleminden sonra, makinenin deterjan gözüne bir ölçek Vanish ekleyin ve normal yıkamaya devam edin.

Kan lekesi

Çocuklar oynarken ufak kazalar geçirebilir, kendilerini yaralayabilir. Giysilerdeki kan lekelerini Vanish halleder. Burada önemli olan nokta, kan lekesine soğuk suyla müdahale etmeniz gerektiğidir. Sıcak su lekeyi sabitleyeceğinden kesinlikle sıcak su kullanmayın.

İlk olarak temiz bir bez veya kağıt havlu ile üzerindeki fazla kanı etrafa yaymadan alın. Ardından bir ölçek Vanish Kosla Oxi Action Toz Leke Çıkarıcı'yı en fazla 40°C sıcaklıktaki 4 litre suya ekleyin ve lekeli kıyafeti bu suda bekletin. Eğer kıyafet beyaz ise en fazla 6 saat, renkli ise en fazla 1 saat suda tutun. Suya bastırma işleminden sonra, makinenin deterjan gözüne bir ölçek Vanish Kosla Oxi Action ekleyerek normal yıkama işlemi yapın.

Pas lekesi

Giysinizin üstüne pas lekesi bulaştıysa önce üstüne biraz Vanish Kosla Oxi Action Sıvı dökün ve soğuk suda bekletin. Ardından Vanish Kosla Oxi Action Toz ile çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Pas lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.