Bu Pas da Nereden Çıktı?

Sıklıkla olmasa da zaman zaman karşımıza çıkan ve en az diğerleri kadar moral bozucu olan bir leke de pas lekesidir. Günlük hayatta pas lekesiyle yüz yüze gelmemiz düşük bir ihtimaldir; ancak çocuğunuz varsa veya metallerin, makinelerin olduğu bir ortamda bulunuyorsanız pas lekesiyle tanışabilirsiniz.

Paslı bir ingiliz anahtarı

Paslı bir ingiliz anahtarı

Pas lekesi, tıpkı kan lekesi gibi herkesin gözünü çok korkutan, çıkmayacağı düşünülen bir lekedir; ancak doğru yöntemi uyguladığınız takdirde pas lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Pas lekesi nasıl çıkar kıyafetten ve siz kıyafetlerinizin eski temizliğine nasıl kavuşursunuz? Vanish’in mükemmel leke çıkarma gücü ve eşsiz önerileriyle sorunun cevabı çok basit!

Pas nedir ve nasıl oluşur?

Pas, en temel tanımıyla metalin oksitlenmesidir. Nemli, ıslak ya da asidik bir ortamda bulunan pasın üstünde, bir süre sonra farklı renkte bir tabaka görürsünüz. Yani metal iyonları ile oksijen iyonları tepkimeye girerek paslanma sürecini başlatır. Farklı metallerde farklı pas renkleri oluşur. Örneğin demirde oluşan pas kızılımsı, bakırda oluşan ise canlı yeşil renk ya da küf rengidir.

Kıyafetteki pas lekesi nasıl çıkar?

Nasıl ki paslanan metaller için çözümler mevcutsa, pas lekesi olan giysileriniz için de aynı şekilde çözüm mevcuttur. Eğer giysiniz pas lekesi olduysa moralinizi bozmayın, Vanish’in mükemmel leke çıkarma gücüne güvenin. Eğer talimatları doğru uygularsanız, lekeden kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Giysinizin üstüne pas lekesi bulaştıysa önce üstüne biraz Vanish Kosla Oxi Action Sıvı dökün ve soğuk suda bekletin. Ardından Vanish Kosla Oxi Action Toz ile çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Pas lekesinden eser kalmadığını göreceksiniz.

Antika eşyalara meraklı olabilirsiniz veya çocuğunuz, üstünde pas lekesi olan giysileriyle eve gelmiş olabilir ya da metallerin olduğu bir ortamda üstünüzü lekelemiş olabilirsiniz. Üzülmeyin, evinizdeki yardımcı Vanish Kosla Oxi Action’a güvenin, siz de anın keyfini çıkarmaya devam edin!