Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar?

Sonbaharın gelişinin habercilerinden biri de tezgâhlarda görünmeye başlayan taze cevizlerdir. Taze cevizi yemesi keyiflidir de zahmetli kabuğunu soymak o kadar değil... Hele ki ceviz lekelerinden kurtulmak yoğun bir uğraş gerektirir. Fakat bu korkuyla cevizden mahrum kalacak değilsiniz! Her ne kadar güçlü bir leke de olsa taze ceviz lekesi nasıl çıkar ya da daha beteri kıyafetteki ceviz lekesi nasıl çıkar sorularının çözümü oldukça basit: Vanish Oxi Action!

Vanish Oxi Action’la ceviz lekesi nasıl çıkar?

Etkili formülü ile 100’den fazla lekeyi çıkarabilen Vanish Oxi Action kullanarak kumaşa en ufak bir zarar dahi vermeden ceviz lekesinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Vanish Oxi Action’ın tek hedefi, leke çıkarmaktır. İçeriğindeki yenilmez oksijen gücü sayesinde direkt olarak lekeye saldırır, lekenin yüzeye çıkmasını ve yok olmasını sağlar. Daha da önemlisi klor içermediği için renklilerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Gücünü oksijenden alan ve bu sayede düşük sıcaklıklarda bile etkisini gösteren Vanish’in hem toz hem de sıvı formları mevcut. Yıkama alışkanlıklarınıza göre her ikisinden birini seçebilirsiniz. Renkli kıyafetleriniz için Vanish Oxi Action Pembe Sıvı’yı, beyazlarınız içinse Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı kullanabilir; aşağıdaki adımları takip ederek ceviz lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

  • Ürünü direkt olarak lekenin üzerine uygulayın.
  • Ürünü lekeye iyice yedirin ve 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.
  • Ardından kıyafetinizi makineye atın. Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanıyla yıkama talimatlarına göre bir program seçin ve yıkama işlemine başlayın.
  • Eğer karşınıza biraz daha güçlü ve büyük bir ceviz lekesi varsa, makinenin ön yıkama gözüne bir ölçek Vanish Oxi Action dökmeyi unutmayın.

Her iki ürünü de kullanmadan önce kullanım talimatlarını okuduğunuzdan emin olmalı; yıkamak istediğiniz parçanın Vanish Oxi Action’ı kullanmak için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ceviz lekesine alternatif çözüm önerileri

Ceviz lekesinin bulaştığı kıyafetlere oksijenli su dökmek ya da pamuğa sirke döküp lekenin üzerine bastırmak da sıkça başvurulan yöntemler arasında. Ancak bu yöntemlerin her zaman tam anlamıyla etkili olmadığını unutmamalısınız. Uyguladığınız ve başarısız sonuçlanan her işlem lekenin çıkmasını zorlaştırır. Dolayısıyla en baştan doğru karar vermek size pek çok açıdan avantaj sağlar. Bu noktada başvurabileceğiniz yöntemleri belirlerken kıyafetinizin kumaşı ve lekenin büyüklüğü gibi değişkenleri de göz önünde bulundurmak gerekir. Mesela ceviz lekesi elbiseden nasıl çıkar diyelim ve elbisenizin de hassas bir kumaşa sahip olduğunu varsayalım. Şüphesiz lekenin tamamen yok olması kadar kumaşın deforme olmaması da önemlidir. Böyle durumlarda işinizi riske atıp alternatif yöntemler uygulamak yerine, seçiminizi direkt olarak Vanish Oxi Action’dan yana kullanmak çok daha başarılı sonuçlar verecektir.

Gelelim cevizleri soyarken ellerinizde bıraktığı lekelere... Doğru yöntemi bilirseniz, ceviz lekesi elden nasıl çıkar meselesi hiç de büyük bir dert değildir. Bu konuda bilinen en yaygın yöntem, yaklaşık iki bardak ılık suya iki çorba kaşığı kadar sirke koyup karıştırmak, ellerinizi bu suyun içinde bir süre bekletmek ve ardından da bol sabunlu su ile yıkamaktır.

İkinci çözüm ise ellerinizi sabunla ve ılık suda yıkadıktan sonra limonla ovalamaktır. Limonun içindeki asitler elinizdeki ceviz lekesi için çözücü etki yapacaktır. Lekelerin gittiğine emin olduktan sonra ellerinize zeytinyağı ile ovup tekrar yıkarsanız aynı zamanda ellerinize doğal bir bakım da yapmış olursunuz.

Özetle eylül ayından itibaren tezgâhlarda göz kırpmaya başlayan taze cevizlerden yemek isteyip de ceviz kabuğu lekesi nasıl çıkar diye dertlenmenize hiç gerek yok. Çünkü mesele ne çözümsüz ne de sandığınız kadar zor...