Çocuklar için Mükemmel Spor Gününü Oluşturma

Sporcular

Sporcular

Yaz geldiğinde dışarı çıkıp bahçede oynama fırsatı kaçırılmaz. Büyük spor etkinlikleriyle dolu bir yazda çocuklarınız ve arkadaşları için küçük bir Spor Günü, onları takım oyuncusu olmaya ve aktif olmaya teşvik etmenin harika bir yoludur.

Çocukların üstü kolayca kirlenir. Tüm spor etkinliklerinde çocuklarınızın kıyafetlerinin lekeleneceğinden şüpheniz olmasın. Ama bunları merak etmeyin çünkü herkes güzel vakit geçirirken Vanish lekeleri çıkarmaya yardımcı olacak.

Çocuklarınız için mükemmel spor gününü oluşturmanın birçok yolu vardır ve videomuzdan fikirler edinebilirsiniz ama günün tadını en iyi şekilde çıkarmanın bazı yolları da şunlardır:

Herkes Bir Madalyayı Hak Eder!

Madalyalar tüm etkinliklerin sonunda veriliyor olsa da, çocuklar daha sakin ve odaklı haldeyken madalyaları hazırlamak daha kolay olabilir.

Adım 1: Her şeyin aynı boyutta olduğundan emin olmak için bir bardağın etrafından çizerek kusursuz daire olarak temel madalya şeklini hazırlayın.

Adım 2: Çocukların hayal gücü yüksektir bu yüzden madalyalarını dekore etmeleri için kalem, kurdele, yıldız ve ışıldayan şeyler gibi bulabildiğiniz her şeyi sağlayın ve hayal güçlerini serbest bırakın.

Adım 3: Dekorasyonları bitip kuruduklarında lamine ettirip ya da yapışkanlı arkalı plastikle kaplayarak dayanıklılık sağlayabilirsiniz, ardından üstünden delik açıp bir kurdele geçirebilirsiniz.

Neden Küçük Bir Futbol Maçı Organize Etmeyesiniz?

11’er kişilik 90 dakika süren tam bir maç olması şart değil, dörder ya da beşer kişilik takımlarla arka bahçenizde ya da parkta kolaylıkla organize edebilirsiniz. Çocuklar genelde enerji doludur, bu yüzden 20 dakikalık bir maç onlar için zor olmasa gerek. Devre arası olarak ortada 10 dakikalık bir ara verin ve ara bittikten sonra tarafları değiştirin, böylece gerçek bir futbol maçı gibi hissederler.

Kısa Mesafe Koşuları

Organize etmesi en kolay etkinliktir. Birinin yere düşmesi kaçınılmazdır, bu yüzden çocukların koşacağı zemini iyice kontrol edin ve onlara zarar verebilecek her şeyi temizleyin. Ardından iki yetişkine bir kurdele parçası tutturarak bitiş çizgisini işaretleyin, böylece kazanan kurdeleden geçer. Hazır ol…başla!

Gülle Atma (Tehlikesiz)

Armut koltuklar, çocuklarınızın atması için çok daha güvenli ve hafif ikamelerdir. Farklı renkli koltuklar bulabilirseniz her çocuğa bir renk atayın ve kimin birinci, ikinci ve üçüncü olduğuna bakın.

Bayrak Yarışı

Takım çalışmasının şart olduğu eğlenceli etkinliklerden birisidir, yani madalya seremonisinden önce oyunları bitirmenin güzel bir yoludur. Kaç çocuk olduğuna bağlı olarak takımları nasıl böleceğinizi çözün ve koşmaları için ‘bayrağı’ elden ele verirken ya da düşerlerse yaralanmayacakları bir şey verin.

Örneğin yumuşak bir oyuncak kullanabilirsiniz ve Vanish sayesinde kirlense bile yatma zamanı gelmeden tüm lekeleri giderebilirsiniz.

Son Olarak Madalya Seremonisi

Başta herkese yaptırdığınız o madalyaları hatırladınız mı? Hiçbir çocuğa kendi yaptığı madalya düşmemesi için madalyaları karıştırın ve katılan her çocuğa birer madalya verin.

Etkinlik sırasında çarpışma veya sıyrık olmasına karşın her zaman çocuk yara bandını hazır bulundurun. Oyunlardaki eğlenceden dolayı küçük atletinizin üniformasında çim, çamur ya da hatta kan lekesi bulursanız oyunun sonunda lekeleri çıkarması için Vanish Oxi Action Gold’a güvenebilirsiniz.

Çocuğunuz dışarıda oynarken kıyafetlerine bulaşabilecek lekelere çözüm sunan etkileşimli Vanish Leke Çözücü aracı için buraya bakınız.