Dışarıdayken Kahve Lekeleri ile Başa Çıkın

Ufak bir sarsıntı ya da dürtülme kahvenizin favori gömleğinizin üzerine dökülmesi için yeterlidir. Leke kumaş üzerinde ne kadar uzun süre kalırsa çıkarması da o kadar güç olacaktır. Kıyafetlerinizin üzerine kahve damlatmanız oldukça can sıkıcı olabilir, ama en azından Vanish Gold Oxi Action Toz evde kahve lekelerini çıkartmanız için size yardımcı olabilir, peki ya evden çok uzaktaysanız?

Kahve lekeli gömlek

Kahve lekeli gömlek

Kahve Lekelerinin Kurumasına İzin Vermeyin

Kahve lekesi oksitlenebilir bir lekedir, yani doğal olarak yanınızda Vanish yoksa bu lekeyi çıkarmak oldukça zordur. Eğer kahvenizde protein içeren süt ya da krema kullanıyorsanız lekeyi çıkarmanız daha da zor olacaktır.

Fazla Kahve Suyunu Absorbe Edin

Temiz bir kağıt havlu ya da kumaş yardımı ile kahve lekesinin bulunduğu alana bastırarak fazlalık sıvıyı mümkün olduğunca almaya çalışın. Lekeyi kurutmamak gerekse de etrafta ıslak kıyafetlerle dolaşmak zorunda da değilsiniz.

Eve Gittiğinizde Yapmanız Gerekenler

Eve vardıktan sonra kirlenen kıyafeti çamaşır makinesine atmak ve unutmak fikri çekici gelebilir. Oksitlenebilir lekeler ortadan kaldırılmak istendiğinde genellikle birden fazla işlem gerektirir. Çamaşır deterjanı tek başına lekeyi çıkarmada başarılı olamayabilir ve bazen lekeyi ortadan kaldırmak yerine sadece soldurur – işte tam da burada Vanish devreye girer!  

Lekenin renkli veya beyaz kumaşta olmasına bağlı olarak hangi Vanish ürününün kullanılacağı belirlenir.

 

ADIM 1: Vanish Oxi Action Gold’u suyla karıştırarak lekeye uygulayacak bir macun kıvamına getirin.
ADIM 2: Lekeye uygulayın ve en fazla 10 dakikaya kadar bırakın.
ADIM 3:
Seçtiğiniz deterjanla birlikte bir kap Vanish Oxi Action Gold’u doğrudan makinenin içine ekleyin.
ADIM 4: Her zaman yıkadığınız şekilde yıkayın.

Vanish sayesinde kahve nedeniyle kıyafetin mahvolma endişesi ortadan kalkar ve bu talimatlara uyduğunuz sürece kıyafetlerinizin tek yıkamada lekesiz olacağı düşüncesiyle rahatlayabilirsiniz.