En sevdiğiniz Çantanız İçin Leke Çıkarma ipuçları

Çantanıza hiç bir şey döktünüz mü veya çantanızda bulunan bir şey çantanızı lekeledi mi? Eğer cevabınız "Evet!" keskinliğinde ise çözümü uzaklarda aramayın, biz Vanish olarak size yardımcı olabiliriz.
En sık karşılaşılan çanta lekelerinden kurtulma yöntemlerini tespit etmekten lekelerden kurtulmanız için yardımcı olmaya kadar, Vanish leke çözümleri çantanıza ve size yardımcı olacak.

Lekeli çanta ve içindeki eşyalar

Lekeli çanta ve içindeki eşyalar

Bakım
Herkesin gereklilikleri farklıdır, bu yüzden çantasında özellikle saklamak istediği şeyler olabilir; ancak bu saklanmak istenen, dökülebilecek bir şeyse lekeye neden olabilir.

Çantanızdaki şişe, gün içinde daha fazla sıvı almak için iyi; ancak ya açılıp dökülürse? Dudak parlatıcınızın kapağını yeterince sıkı kapattınız mı? Salatanıza biraz yağ da dökmek ister misiniz? Hatta ağzı açık çantanız, elinizden kayan kahve bardağının 
(ve daha kötüsü kahve lekelerinin) hedefi olabilir veya daha kötüsü salatanızdaki pancar veya yağ çantanıza damlayabilir. Çantanıza iyi bakmak, birçok lekeyi sorun olmaktan çıkarabilir. Çantanızı kapatın. Eğer sakar bir arkadaşınız varsa çantanızı masanın altına yerleştirin ve çantanın içine dökülerek leke yapabilecek her şeyi plastik poşet gibi şeylerle paketleyin.

Çantanın bölmeleri
Kırık kalemlerden dökülen mürekkep, akan eyeliner veya fast-food kalıntıları çantanızda leke olarak kendine yer bulabilir. Her şeyi güvenle sorunsuz tutabilmek demek, böyle şeylere asla müsaade etmemek demektir. Kalemler çantanın yan cebinde, makyaj malzemeleri makyaj çantasında taşınabilir ve belki de bu malzemeleri uzun süreli taşımamak daha akıll�ca bir fikirdir, kim bilir? Sıvılara geçit vermeyen sağlam bir telefon kılıfı da, telefonu korumak adına iyi bir yöntem olabilir.

Çantaya dökülüp leke yapanlar için ne yapmalı?
Eğer çantanız ipek ya da deri gibi daha özel bir malzemeden yapıldıysa lekelerden kurtulmak için elbette profesyonel bir temizleme servisinden yardım almanız daha doğru olacaktır; çünkü böyle özel kumaşlarda su dahi leke yapabilir. Ancak diğer kumaş türlerinde leke çıkarma için ilk adım, hızlı hareket ederek nemli bir bez ya da kağıt havlu ile lekenin
üzerindeki fazlalığı almaktır (böyle acil durumlar için yanınızda biraz mendil taşımak iyi fikir, değil mi?).

Leke üzerindeki fazlalığı almak, lekenin yayılmasını önlemek ve lekeye müdahale sürecini hızlandırmak için en iyi yoldur. Fazlalığı aldığımıza göre leke çıkarıcı ile lekeden kurtulma zamanı! Lekenin üzerine 2 ml. (1 çay kaşığı) Vanish Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı dökün. En fazla 10 dakika bu şekilde bekletin. Daha sonra çamaşır makinenizin
deterjan bölümüne 1,5 çay bardağı (100 ml.) Vanish Oxi Action Sıvı ekleyip normal yıkamanıza devam edin.