Evinizi Temizleyin: Yemek Odası

Masa örtülerini ve mendilleri temiz tutmak bazen göz korkutucu olabilir, özellikle de iş leke çıkarmaya gelince. Neyse ki lekeleri temizlemek ve en zor lekeleri dahi çıkarmak için tüyolarımız var.

Yemek yiyen insanlar

Yemek yiyen insanlar

İçecek Lekeleri

Kahve lekesi veya çay lekesi zorlu olabilir; ama onları çıkaracak çözüm elimizde. İçecek sıcakken, kurumadan önce harekete geçmek önemli; çünkü o zaman çıkarmak çok daha kolay. Leke hala tazeyken ıslak bir havlu veya bezle lekeye göze çarpmaz hale gelene kadar hafif hafif vurun. Lekeyi tamamen çıkartmak için Vanish Gold Oxi Action gibi bir leke çıkartma ürünüyle ovuşturun ve çamaşır makinesinde yıkarken ilave bir ölçek Vanish koyun.

Meyve suyu, özellikle üzüm ve vişne suyu örtülerinizi kirletebilir çünkü üzüm ve başka meyveler tanen içerir. Ne var ki bu lekeler de kolayca çıkarılabilir. Örtüyü soğuk suda durulamakla başlayın. Onu soğuk suda 5 dakika bıraktıktan sonra örtüyü tekrar durulayın ama bu sefer kaynama sıcaklığındaki suda. Leke hâlâ duruyorsa onu Vanish Gold Oxi Action çözeltisinde ovuşturun ve lekelerden sonsuza dek kurtulmak için çamaşır makinesine bir ölçek Vanish Gold Oxi Action katın.

 

Yemek Lekeleri

Çikolata lekesi, çıkarılması zor olan başka bir lekedir; çünkü kakao yağından kaynaklanan yağlı bir kir bırakabilir. Leke hâlâ tazeyse jel bazlı leke çıkartıcı bir ürünle, mesela Vanish Gold Powergel ile ovuşturmaya ve ıslak bir havlu ya da bezle hafifçe vurmaya başlayın. Çamaşır makinenize bir ölçek Vanish ekleyerek leke çıkartmada en iyi sonucu aldığınızdan emin olun.

Yağlı yemek lekeleri için örtüyü biraz Vanish Gold Powergel ile ovuşturmaya başlayın. Örtüyü durulayın ve çamaşır makinesine bir ölçek Vanish Gold Oxi Action ekleyin. Yıkama bittikten sonra örtünüz yeniden lekesiz olacak.

Neyse ki yemek odanızı temizlemek artık o kadar da zorlu görünmeyecek ve leke tehdidinden endişe duymaksızın muhteşem yemeklerin tadını çıkarabileceksiniz!