Giysilerden Mürekkep lekelerini Çıkarma

Renkli giysiler ve mürekkep lekesi

Renkli giysiler ve mürekkep lekesi

Kazara kendinizi mi boyadınız?

Bazı mürekkep lekelerinin çıkarılması zordur, ancak giysilerinizi uzun süre berbat etmelerine izin vermenize gerek yok. Küçükler çizim kalemleri ile resim yapmaya biraz fazla hevesli olsalar da, Vanish Oxi Action Toz mürekkep lekelerini çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Renkli giysilerden mürekkep lekelerinin nasıl çıkarılacağına dair aşağıdaki ipuçlarından yararlanınız.

Vanish Gold Oxi Action Toz

Suya Bastırma

Adım 1: ½ ölçü Vanish Gold Oxi Action toz leke çıkarıcıyı 40ºC'deki 4 Litre suda karıştırın 

Adım 2: Çamaşırı 1 saat karışımın içinde bekletin 

Adım 3:  Çamaşırlarınızı çamaşır makinesine aktarın

Adım 4: Mükemmel sonuçlar elde etmek için makineye 1 ölçü Vanish ekleyin

Adım 5: Her zamanki gibi yıkayın

Mürekkep lekesi çıkarma ipuçları

  • Çoğu lekede olduğu gibi, taze mürekkep lekesini temizlemek, kurumuş mürekkebi temizlemekten çok daha kolaydır.[1] Dolayısıyla leke yeniyse, hızlı bir şekilde hareket edin ve mürekkebi temiz bir bezle silerek mümkün olduğunca çıkarın. Lekenin yayılmasını önlemek için hafifçe bastırarak temizleyin ve daha fazla mürekkep çıkmayacak seviyeye gelene kadar giysinizin her iki tarafında da bu işlemi tekrarlayın.

 

Kuruyan bir mürekkep lekesini çıkarmaya çalışmak biraz zor ancak imkânsız değil.  Daha önce belirtildiği gibi Vanish Oxi Action Toz ile suya bastırma işlemi yapmak, hem yeni hem de kurumuş mürekkep lekelerinde harikalar yaratır.

Isıdan kaçınmak da eşit derecede önemlidir.  Isı mürekkep lekelerini kalıcı kılabilir, bu yüzden leke tamamen çıkmadığı sürece giysiyi kurutucuya koymayınız. Giysiyi güvende tutmak için muhtemelen en iyi yöntem açıkta kurutmaktır.

Vanish hemen lekeniz üzerinde çalışmaya başlar, böylece lekenizi nasıl çıkartacağınız konusunda endişe etmeye daha az zaman harcayabilirsiniz ve kalemlerinizin kapaklarının takılı olduğundan emin olmak için daha çok zamanınız olur!

 

 

[1] https://www.cleanipedia.com/gb/laundry-washing/how-to-get-ink-out-of-clothes