GRİLEŞEN BEYAZ ÇAMAŞIRLAR NASIL BEYAZLAR?

Beyaz nevresim

Beyaz nevresim

Özene bezene giydiğiniz, belki de gardırobunuzun en kıymetli parçaları olan beyaz gömlekleriniz ya da tişörtleriniz bir süre sonra eski canlılığını ve beyazlığını koruyamayabilir; gitgide grileşerek pek çok kişi için hayal kırıklığına dönüşebilir. Oysa grileşen çamaşırları beyazlatmak ve onları ilk günkü saflığı ile muhafaza etmek mümkün. Nasıl derseniz, gelin hep birlikte bakalım.

Vanish Oxi Action ile sakız gibi beyaz çamaşırlar

Çoğu insan için beyazların ilk günkü parlaklığını koruması en hassas konulardan biri. Fakat zaman içinde bilhassa yanlış yıkama uygulamaları sebebiyle beyazlığını yitirip grileşen kıyafetleriniz için “Geri dönüşü yok” demek haksızlık olur. Bu noktada kumaşları yıpratmadan zamanı geri sarmak mümkün. Beyaz çamaşırların derinlerine dek işlemiş kir partiküllerini optik beyazlatıcı formülü sayesinde bembeyaz yapan Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı bu konudaki en büyük kurtarıcınız. Dolabınızdaki grileşen beyazlar çözüm istiyorsa başvuracağınız adres belli; şimdi gelin, ürünü nasıl uygulayacağınıza bakalım:

  • Beyazlarınızı kumaş türlerine göre ayırın ve yıkama talimatlarına göre bir program seçin.
  • Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanının yanında bir ölçek Vanish Oxi Action ekleyerek yıkama işlemini gerçekleştirin.
  • Ürünü düzenli olarak kullandığınız takdirde beyazlarınızdaki grileşmeye engel olabileceğinizi unutmayın.

Sahip olduğu güçlü formülü sayesinde bilhassa deterjandan kaynaklanan ve kumaşın en küçük hücrelerine işleyen kirleri çözmekle kalmayıp beyazlatıcı etkiye de sahip Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın toz formu da mevcut. Yıkama alışkanlıklarınıza göre her iki üründen birini tercih edebilirsiniz. Beyaz çamaşır grileşme problemi söz konusu olduğunda tüm dertlere derman olan Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ürünleri, oksijen bazlı içeriği sayesinde 30 derecede bile etkili olmasının yanı sıra kumaşı hırpalamaz, yıpratmaz.

Bu noktada önemli bir noktayı bir kez daha hatırlatmakta fayda var: Ürünü kullanmadan önce kullanım talimatlarını ve kıyafetinizin yıkama önerilerini dikkatlice okuduğunuzdan emin olmalısınız.

Grileşen beyazlara alternatif çözümler

Beyaz kıyafetlerin ve kumaşların zaman içinde grileşmesine sebep olan en önemli şeylerin başında kullandığınız deterjanlar geliyor. Çünkü bu deterjanlar kirlerin derine işlemesine engel olmuyor. Diğer yandan beyaz çamaşırları yalnızca beyazlarla yıkamaya da özen göstermelisiniz. Hafif de olsa renklilerle bir arada yıkadığınız beyazlarınız canlılığını yitirebiliyor.

Griye dönmüş beyazları eski günlerine döndürmek ve canlılığını her daim korumalarını sağlamak konusunda en etkili formül olan Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın yanı sıra alternatif çözümler de mevcut. Fakat bunların uzun vadede işe yarayıp yaramadığının ya da kumaşlarınıza zarar vermeyeceğinizin garantisinin olmadığının altını çizmekte fayda var.

Örneğin çamaşırlarınızı beyazlatmak için çamaşır makinesindeki deterjanınızın üzerine bir tatlı kaşığı kadar karbonat ekleyebilirsiniz. Eğer çıkmayan bir leke mevcutsa, bir miktar karbonatla limonu karıştırıp macun haline getirdikten sonra çamaşırların üzerine sürebilir, ardından yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hazırladığınız karbonatlı suya çamaşırları basmak ve bir gece bekletmek de değerlendirebileceğiniz bir alternatif.

Ev temizliğinde sıkça kullanılan malzemelerden biri olan sirke de çamaşırların beyazlaması için kullanılabilecek doğal yollardan bir tanesi. Sıcak su ile hazırladığınız sirkeli karışımda çamaşırlarınızı 1-2 saat bekletmek işe yarayabilir. Daha sonra makinede her zaman kullandığınız programla çamaşırlarınızı yıkayabilirsiniz. Fakat bu her iki yöntem de kumaşların yıpranmasına neden olabilir. Dolayısıyla daha kesin ve daha güvenilir bir çözüm için gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’ı kullanmak en doğrusu olacaktır.