Halı Lekeleri Nasıl Çıkar?

Evimizin, odamızın, ofisimizin yerlerini kaplayan halılar, her ne kadar korumak için özen göstersek de günlük hayatın aksaklıklarından nasiplerini fazlaca alırlar. Kir ve toz tutmaya çok müsait olan yapıları sebebiyle ekstra özen gerektirirler. Bu nedenle detaylı bir ev temizliğinin olmazsa olmazlarında biri de halı temizliğidir. Halılarınızı lekelerden, kir ve tozdan arındırmak ve gerçek bir halı temizliği yapmak istiyorsanız, Vanish’in gücünü oksijenden alan formülünden yararlanabilirsiniz.

 

Halıda lekeler

Halıda lekeler

Vanish ile tertemiz halılar!

Söz konusu ev temizliği olduğunda en çok zorlanılan konuların başında halı temizliği gelir. Çay ya da kahve lekeleri, dökülen yemekler ve dahası... Üstelik halı, zeminde yer aldığından sürekli olarak toz toplar ve düzenli olarak temizlenmeyen halılarda tozlar kalıplaşarak lekeye dönüşebilir. Siz de halı lekelerini ne çıkarır sorusuyla boğuşuyorsanız, yanıtı Vanish Halı Şampuanları ailesinde! Elde ve makinede olmak üzere iki farklı kullanım alternatifi sunan bu şampuanlar hem leke çıkarıcı etkiye sahip hem de halılarınızın bakımını yaparak onların ilk günkü gibi yumuşacık ve rengarenk kalmasını sağlar.

Vanish Halı Şampuanı Elde ile halınızın en dibine işlemiş tozu, kiri ve yerleşmiş lekeleri yüzeye çıkarabilir, derinlemesine temizlik yapabilirsiniz. Leke çıkarma sırasında halınızı çok fazla ovup güç kullanmanızı gerektirmeden temizleyen Vanish Halı Şampuanı’nın etkisini tek kullanımda net bir şekilde görmek mümkün. Leke çıkarıcı özelliğine güzünüz kapalı güvenebileceğiniz Vanish Halı Şampuanı Elde’nin kullanımı da oldukça basit:

  • İlk önce bir elektrik süpürgesi yardımıyla halınızın üzerindeki parçaları toplayın.
  • En fazla 40 derece sıcaklıkta 9 ölçü suya 1 ölçek Vanish Halı Şampuanı Elde ekleyin.
  • Karıştırarak köpürttüğünüz karışımla lekeyi silin.
  • Kuruduktan sonra halınızı tekrar elektrik süpürgesiyle süpürün.

Ürünü kullanmadan önce kullanım talimatlarını ve sahip olduğunuz halının yıkama önerilerini mutlaka dikkate almalısınız. Halı yıkama makinesi olanlar Vanish Halı Şampuanı Makine‘yi kullanarak aynı temizliğe kolaylıkla ulaşabilir. Bu ürünü kullanmak içinse makinenizin genelde 6 litrelik olan su tankına temiz su koyduktan sonra 200 ml Vanish Halı Şampuanı Makine’yi eklemelisiniz. Sonrasında halılarınızı temizleyerek yerleşmiş kirlerden sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

Özellikle bebek sahibi ailelerin tercihi ise Vanish Ekstra Hijyen Halı Şampuanı Elde’den yana. Bu ürünü kullanarak siz de çok daha derinlemesine hijyen sağlayabilir; halılarınızda yer edinen bakterilerden de tamamen kurtulabilirsiniz. Aynı ürünün makinede kullanabileceğiniz seçeneği de mevcut.

Alternatif halı lekesi çıkarma yöntemleri

Halı temizliğinde en güvenilir çözüm yolu şüphesiz Vanish Halı Şampuanları. Fakat bunun yanı sıra alternatif birkaç yöntemden de bahsetmek mümkün. Bu noktada her lekenin farklı bir çıkarılma yönteminin olduğunu ve lekeye göre hareket etmeniz gerektiğini unutmayın.

Örneğin halıdaki yağ lekesi nasıl çıkar diyelim. Yağın üzerine karbonat uygulamak akla gelen ilk çözümlerden biridir. Karbonatın yağı emmesi için yaklaşık olarak 15 dakika beklemeli ve sonrasında elektrikli süpürgeyle bölgeyi süpürmelisiniz. Sıklıkla karşılaşılan çay ve kahve lekeleri içinse, iki bardak ılık suya ekleyeceğiniz bir kaşık sirke ve bir kaşık bulaşık deterjanı karışımını kullanabilirsiniz. Yemek soslarının halılarınızda bıraktığı lekeler için de aynı karışımdan yararlanabilirsiniz. Gazlı içecekler ve meyve suları lekelerini çıkarmanın en kolay yolu ise lekeyi su ile ıslatarak kurulamaktır.

Bu alternatif yöntemler bazen işe yarar olsa da her zaman kesin çözüm garantisi vermez. Dahası halılarınızda çeşitli yıpranmalara sebep olabilirler. Bu noktada halı temizliğinde pratik, güvenilir ve kesin çözüm için Vanish Halı Şampuanları’nı tercih etmelisiniz.