HALI YIKAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Halı yıkama teknikleri yıllar içinde çok değişiklik gösterdi. Eskiden baharın gelişi ile halılar sokaklara çıkarılır, evlerin bahçelerinde ailecek yıkanırdı. Bu halı yıkama seremonileri hem imkanların elvermemesi hem de günümüzde zamanın çok daha değerli olması gibi nedenlerle ortadan kalktı. Bu süreçte özel halı yıkama şirketleri yaygınlaşmış olsa da halen daha pek çok insan evde halı yıkama konusunda ısrarcı. Bu tercihlerinde onların işini kolaylaştıracak bir yardımcıları da yok değil...

 

halı yıkama makinesi

halı yıkama makinesi

Vanish Halı Yıkama Şampuanı ile tertemiz halılar

En iyi halı yıkama yöntemlerinden biri elde yıkamaktır. Böylece halınızı dilediğiniz gibi temizleyebilir; ihtiyacınıza paralel ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu noktada size yardımcı olacak en iyi leke çıkarıcı ürünse Vanish Halı Şampuanı Elde olacaktır. Vanish Halı Şampuanı Elde, içeriğindeki oksijen molekülleri sayesinde en dipteki tozu, kiri ve yerleşmiş lekeleri yüzeye çıkararak derinlemesine temizlik sağlayan formülü ile işinizi kolaylaştırır.

Elde halı yıkarken lekeleri çıkarmak sizi fazla zorlamayabilir. Ancak halı, lekelerinden arınsa da tozla taşınan ve halıya işleyen bakterilerden kurtulamayabilir. Toz ve kirin getirdiği tüm bakterilerden elde yıkamada kurtulmanın zormuş gibi gözükebilir. Fakat Vanish Ekstra Hijyen Halı Şampuanı Elde kullanırsanız, kolay ve hızlı şekilde lekelerden kurtulmakla kalmaz; halınızı derinlemesine temizleyen formülü ile bakterileri de yok edersiniz. Üstelik Vanish Halı Şampuanı ailesinin bu iki üyesinin kullanımı da oldukça basittir:

  • İlk önce bir elektrik süpürgesi yardımıyla halınızın üzerindeki parçaları toplayın.
  • En fazla 40 derece sıcaklıkta 9 ölçü suya 1 ölçek Vanish Halı Şampuanı Elde ekleyin.
  • Karıştırarak köpürttüğünüz karışımla lekeyi silin.
  • Kuruduktan sonra halınızı tekrar elektrik süpürgesiyle süpürün.

Bir diğer halı yıkama yöntemi ise makine ile halı yıkamadır. Profesyonel anlamda halı yıkayan şirketler bu hizmeti sunar. Ancak halı yıkama fiyatları kesenizi yakabilecek boyutlara ulaşabilir. Bu nedenle halı yıkama makinesi sahibi olmak uzun vadede daha karlı olabilir. Makineyle yıkamaya uygun halı modellerinizi yıkamada en büyük yardımcınız  Vanish Halı Şampuanı Makine olacaktır. Bu ürünü kullanmak içinse makinenizin genelde 6 litrelik olan su tankına temiz su koyduktan sonra 200 ml Vanish Halı Şampuanı Makine’yi eklemelisiniz. Sonrasında halılarınızı temizleyerek yerleşmiş kirlerden sonsuza dek kurtulabilirsiniz. En derine işlemiş lekeleri ve kirleri özel formülü sayesinde yüzeye çıkararak derinlemesine temizleyen Vanish Halı Şampuanı Makine’nin bakterileri yok eden özel formüllü versiyonu Vanish Ekstra Hijyen Halı Şampuanı Makine ise derinlemesine temizliğin yanında halılarınıza ilk günkü yumuşaklığını kazandırır.

Seçiminiz hangi Vanish halı şampuanından yana olursa olsun, uygulamadan önce kullanım talimatlarını ve halınızın yıkama önerilerini detaylıca okumalısınız.

Alternatif halı yıkama yöntemleri

Halılarda derinlemesine temizlik için Vanish Halı Şampuanları en kesin sonuçları verse de alternatif olarak değerlendirebileceğiniz seçeneler de mevcut. Son yıllarda çoğalan profesyonel halı yıkama şirketleri akla gelen ilk alternatiflerden oluyor. Ancak temizlik konusunda hassas olan birçok kişi halı temizleme firmaları konusunda da hassas. Şirketlerin halıyı temizlemek adına ne olduğu bilinmeyen ürünler kullanması, halınızın kimyasallarla eve dönmesine neden olabilir. Bu nedenle pek çok insan, daha doğal ve hijyenik malzemeler kullanarak halılarını kendileri yıkamayı tercih ediyor.

Vanish’e alternatif olarak kullanabileceğiniz malzemelerin başında sirke geliyor. Suya az miktarda sirke ekleyerek elde edilecek karışımla temizlenen halılar, leke ve kokulardan arınmış oluyor. Derinlere işleyen lekeleri çıkarmada ise soda kullanılabilir. Benzer şekilde karbonat da zorlu lekeleri halıdan çıkarmak için ideal.

Yine de unutmamak gerekir ki hiçbir ürün gücünü oksijenden alan Vanish Halı Yıkama Şampuanları ailesi kadar kesin çözümler vermeyecektir. Sadece lekeleri çıkarmakla kalmayan bakteri ve pislikleri de yok eden Vanish’ler sayesinde halılarınızı gönül rahatlığıyla yıkayıp kullanabilirsiniz.