Halılar ve Ayaklarla İlgili Sorunlar

Halılarınızı mahvedebilecek bir sürü yapış yapış, vıcık vıcık ve lekeleyen madde vardır ama en büyük tehdit aslında sizsiniz, özellikle de ayaklarınız. Lekelerin halınızda oluşabilmesinin tek yolu, birinin (tüylü arkadaşlarınız da dahil) ister dökerek, ister düşürerek, isterse daha yaygın olarak ayak tabanından sürüyerek getirip onu oraya koymasıdır. Neyse ki bu lekeler bir zamanlar oldukları gibi kabus değiller, Vanish sayesinde halılarınızı yeni gibi tutmak için fazla efor sarf etmenize gerek kalmayacak.

Halıda ayak izleri

Halıda ayak izleri

Her halı lekesinde olduğu gibi, lekeye neden olan şeyi mümkün olduğunca kaldırın, etrafa yaymamaya dikkat edin ve leke çıkarmaya girişmeden önce bölgeyi elektrik süpürgesine tutun.

Çamur

En bariz olanıyla, çamur lekesi ile başlayacağız. Herhangi bir leke çıkarma işleminden önce çamurun kurumasına izin vermek gerekir çünkü böylece büyük bölümünü ellerinizle veya bir fırçayla süpürebilirsiniz. Öncelikle geride kalan leke için odayı tamamen havalandırın. Vanish Halı Şampuanı’nı, 9 katı hacmindeki suyun içine ekleyip köpürtmek için karıştırın. Bir kerede 80x80cm’den daha geniş bir alanla uğraşmamaya özen gösterin. Halıyı yumuşak, kıl bir fırça kullanarak derinlemesine fırçalayın. Kurumasını bekledikten sonra tüm halıyı elektrik süpürgesiyle süpürün.

Köpek Pisliği

Çok nahoş ama köpeklerin arkasını toplamaya dahil daha katı kurallar yürürlüğe girdikçe neyse ki daha az meydana geliyor. (Eğer mideniz kaldırıyorsa) Yapılacak en iyi şey önce kağıt havluyla mümkün olduğunca fazla nemi emdirin, sonra üstüne Vanish Halı Spreyi sıkın ve en fazla 5 dakika bekletin. Temiz bir bezle emdirip lekeyi çıkarın.

Yağ

Motor yağı lekesi genelde halıların sonu olarak görünür ama birkaç yöntemin birleştirilmesiyle lekeyi çıkarabilirsiniz. İlk olarak, kaşıkla kazıyabildiğiniz kadarını kazıyın, halının tüylerine zarar vermemeye dikkat edin. Sonra çamurda yaptığınız gibi Vanish Halı Şampuanı kullanın. Bu, yağı emecektir. Kuruduktan sonra, elektrik süpürgesiyle temizleyerek yağın büyük bölümünü alın. Leke kalırsa Vanish Halı Spreyi kullanın, 5 dakika bekletin, sonra temiz bir bezle emdirin, leke gidene kadar tekrar edin.