İnsanı Gösteren Kıyafetidir

İlk izlenimler önemlidir, ne kadar yüzeysel görünse de bir adayın giyinme tarzı olası işverenin onu ciddiye alıp almaması üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Açık olan yok, iki parçalı standart bir takım seçmek, gömlek giymek ve kravat takmaktır ama yanlış giyilirse bu, yırtık pırtık kot pantolonla gitmek kadar zararınıza olabilir

Takım elbise ve temiz manşetler

Takım elbise ve temiz manşetler

İş Görüşmesi İçin Giyinmek

Bir iş görüşmesi veya başka bir durum için giyinirken en önemli şey, rahatlığınızı garanti etmesidir. Bunu elbette kelimesi kelimesine algılamayın çünkü pijamalar iş görüşmeleri için pek uygun değildir. Demek istediğiniz, giyim tarzınız kişiliğinizi yansıtmalı. Günlük yaşamınızda hiç takım elbise giymiyorsanız iş görüşmesinde giymeniz size tuhaf ve rahatsız gelecektir. Bu, rahat hissettiğiniz giysilerden uygun bir tarz yaratmaktan çok daha olumsuz bir etkiye neden olabilir.

Diğer önemli şey, seyircinizi tanımanızdır. İngiliz Kraliyet Ailesi'nde yetişmiş gibi görünen insanlarla dolu bir panele şık bir gömlek ve kot pantolonla katılırsanız daha baştan mücadeleyi kaybettiğinizi hissedebilirsiniz. Benzer şekilde, bir tasarım ajansındaki iş görüşmesine üç parçalı takım elbise ve papyonla giderseniz çalışacağınız ortamı anlamamışsınız gibi görünürsünüz. Araştırmanızı yapın ve ne derece şıklık gerektiğini tartın çünkü bunun kadar basit bir şey, girmeye çalıştığınız işten anladığınızı hemen gösterebilir.

Ne Giymeli

Açıkladığımız gibi, tam olarak ne giymek gerektiği tamamen size ve başvurduğunuz işe bağlı. Fakat göklere çıkaracağımız tek şey, düz beyaz gömlektir. Bu bir erkeğin gardırobunun İsviçre çakısıdır, küçük siyah elbisenin erkeklerdeki karşılığıdır, hangi durumda olursa olsun giyilmeye hazırdır. Bundan dolayı, bu gömleklerin diğer giysilerinizden çok daha fazla giyildiğini fark edebilirsiniz. Hal böyleyken lekelenme olasılığı da çok daha fazla artar. Ek olarak, gömleğin tam da beyazlığı bu lekeleri renkli veya desenli gömleklerdekinden çok daha göze çarpar hale getirir.

 Bu gömleklerin ömrü sizin istediğinizden biraz daha kısa görünebilir. Bir leke fark ettiğinizde onu (kumaşın arkasından) biraz sıcak suyla yıkamayı deneyin. Ovuşturmayın çünkü lekenin yayılma ihtimali var. Sonra etkilenen bölgeye biraz Vanish Oxi Action Kristal Beyaz uygulayarak hafif hafif ovalayın ve tahsis edilen zamanda formülün etkisini göstermesini bekleyin. Sonra deterjanınızla birlikte bir ölçek Vanish ekleyerek çamaşırınızı normal bir şekilde yıkayın. Bu sadece lekenin çıkmasını garanti etmekle kalmayacak, geri kalan gömlek lekeleri ve ter lekelerini de ortadan kaldırarak giysinizi göz alıcı bir beyazlığa büründürecek.

Son olarak…

Gömleğinizi ütüleyin.

Malumun ilanı olsa da bu, fark yaratacak.

Giydikleriniz içinde kendinizden eminseniz otomatik olarak kendine güven havası yayacaksınız. Gidin ve hak ettiğiniz işi kapın!