Kahve Lekeleri Nasıl Çıkar

Kahve kimileri için güne başlamanın en önemli yolu, kimileri için de keyifli sohbetlerin ya da günün yorgunluğunu sakince atmanın formülü. İster filtre olsun ister Türk kahvesi ister sütlü, herkesin bir favori kahve çeşidi mutlaka var. Fakat tüm bunların yanında istenmeyen kazaların yol açtığı kahve lekeleri de gündemimizin bir parçası. Siz de kahve lekesi çıkar mı ya da kahve lekeleri nasıl çıkar sorularıyla boğuşuyorsanız, cevaplarına gelin birlikte bakalım.

 

Beyaz gömlek ve kahve lekesi

Beyaz gömlek ve kahve lekesi

Kahve lekelerini yok etmenin formülü: Vanish Oxi Action

Öncelikle kahve lekesinden kurtulmak hiç de zor değil. Üstelik kıyafetlerinizi yıpratmadan ve kumaşını zedelemeden kolayca bu lekeyi çıkarabilirsiniz. Lekenin büyüklüğü, kurumuş olup olmaması gibi sebeplere takılmanıza gerek yok. Tek bir seferde çözüm sunacak, hızlı ve pratik bir yol arıyorsanız, Vanish Oxi Action’lar imdadınıza yetişiyor ve kahve lekesi çıkartma konusunda en büyük kurtarıcınız oluyor.

Etkili formülü ile 100’den fazla lekeyi çıkarabilen Vanish Oxi Action kullanarak kumaşa en ufak bir zarar dahi vermeden kahve lekesini çıkarabilirsiniz. İçeriğindeki yenilmez oksijen gücü sayesinde Vanish Oxi Action’lar, direkt olarak lekeye saldırır, lekenin yüzeye çıkmasını ve düşük sıcaklıklarda bile yok olmasını sağlar. Daha da önemlisi klor içermediği için renklilerinizde de güvenle kullanabilirsiniz.

Söz konusu beyazlar olduğunda akan sular duruyor elbette. Kahve lekesi de kendini fazlasıyla belli eden bir leke türü. Hal böyle olunca beyazlardaki kahve lekesini çıkarmak, panik yaratan bir duruma dönüşebiliyor. Oysa Vanish Gold Oxi Action Beyaz Sıvı hem bu lekelerden kolayca kurtulmanızı sağlıyor hem de beyazlarınızın grileşmesine engel olarak parlaklığını korumasını sağlıyor. Üstelik kullanımı da oldukça kolay:

  • Lekenin üzerini örtecek kadar Vanish Oxi Action Kristal Beyaz dökün ve ürünü lekeye yedirin.
  • 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.
  • Ardından çamaşır makinenizin deterjan bölümüne her zaman kullandığınız çamaşır deterjanınızı ve bir ölçek Vanish Oxi Action Kristal Beyaz’ı ekleyerek lekeli kıyafetinizi yıkayın.

Çamaşır yıkama alışkanlıklarınıza göre dilerseniz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz’u da kullanabilirsiniz. Ancak iki ürünün farklı uygulama yöntemlerinin olduğunu unutmamalı ve her ikisini de kullanmadan önce kullanım talimatlarını mutlaka ve dikkatlice okumalısınız.

Renkli kıyafetlerinizdeki kahve lekesini çıkarmak için seçiminizi Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı ya da Toz’dan yana yapabilirisiniz. Bu ürünlerden sıvı olanını kullanacaksanız yukarıdaki talimatlara uyabilirsiniz. Toz olanı kullanacaksanız, yapmanız gereken ise çeyrek ölçek toz ile tam ölçek sıcak suyu karıştırıp lekenin üzerine yaymak. Ardından kıyafetinizi çamaşır makinesine atıp kahve lekesine çözüm bulmanın hiç de zor ya da zahmetli olmadığına şahit olabilirsiniz.

Kahve lekesine alternatif çözüm önerileri

Kahve lekelerinden kurtulmanın en etkili yolu Vanish Oxi Action olsa da buna alternatif olarak uygulayabileceğiniz birkaç yöntem de mevcut. Fakat bunun için kahve dökülür dökülmez müdahale etmeniz gerekiyor. Kahve döküldüğü anda kıyafetinizi ters çevirip soğuk suyun altında tutarsanız, lekenin derine işlemesine engel olursunuz. Bu da yıkama işlemi sırasında lekenin daha kolay çıkmasına yardımcı olabilir; ancak kesin bir sonuç vermeyebilir. 

Bir diğer alternatif yöntem ise temiz bir kap suya bir miktar sirke dökmek ve ardından bu karışımı bir sünger yardımıyla lekeye uygulayarak kıyafetinizi çamaşır makinesinde yıkamak. Ancak bu yöntemin de kıyafetinizi yıpratıp yıpratmayacağına dair bir garantisi yok. Bu noktada daha kesin ve daha güvenli bir çözüm için tercihinizi gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’dan yana kullanabilirsiniz.