KALEM LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Oynayan öğrenciler

Oynayan öğrenciler

Günlük yaşamda en çok kullandığımız şeylerden biri de kalemdir. Okulda, iş yerinde ya da evde; kalemler her an bir yerimize bulaşacak kadar hayatımızın bir parçasıdır. Fakat arkalarında çıkmak bilmeyen lekeler de bırakabilir. Çoğu zaman nasıl olduğunu bile anlamadığımız kalem lekeleri en güzel kıyafetlerimizin en iddialı tehdidi gibi gözükse de onlardan kurtulmak hiç de imkansız değildir.

Kalem lekelerine Vanish Oxi Action ile veda edin!

Kullandığımız kalemler sebebiyle karşı karşıya kaldığımız mürekkep lekesi, lekeler içinde en zorlu olanlardan biridir. Başa bela olan tek leke tükenmez kalem lekesi de değildir üstelik. Özellikle çocuklar, okulda boya yaparken keçeli kalemlerle üstlerini boyayabilirler. Pek çok okulda yaygınlaşan beyaz tahtalar ise, ispirtolu kalem kullanımını gerektirir. Tüm gün tahta ile haşır neşir olan öğretmenler ve öğrencilerin kıyafetleri tam da bu nedenle tahta kalemi lekesi olabilir. Çeşitli kalemlerin lekesini ve mürekkep lekesini ne çıkarır sorusunun en doğru cevabı ise yenilmez oksijen molekülleriyle güçlendirilmiş Vanish Oxi Action’dan başkası değildir.

Farklı seçeneklere sahip Vanish Oxi Action’lardan hangisini kullanacağınıza karar vermek için lekeli kıyafetinizin rengini göz önünde bulundurmanız gerekir. Kendi başına zorlu bir leke olan kalem lekesi, beyaz kumaşlar söz konusu olduğunda baş etmesi biraz daha zor bir lekeye dönüşebilir. Oksijen bazlı formülü sayesinde Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz, lekenin derinliklerine nüfus ederek kalem lekesini tek yıkamada çıkarır. Hem sıvı hem de toz hali bulunan bu ürün kumaşın grileşmesine engel olan beyazlatıcı formülü ile de kıyafetlerinizin ilk günkü beyazlıklarından hiçbir şey kaybetmemelerini sağlar. Renkliler söz konusu olduğunda da Vanish Gold Oxi Action Pembe’nin sıvı ya da toz halini kullanabilirsiniz. İçinde klor bulunmadığı için kıyafetlerinizin renklerini soldurmayan bu ürün ile tek seferde renklilerinizin üzerindeki kalem lekelerini çıkarabilirsiniz.

Eğer seçiminiz sıvı ürünlerden yana olacaksa şu adımları takip ederek yıkama işlemini gerçekleştirebilir ve kalem lekeleriyle vedalaşabilirsiniz:

  • Lekenin üzerini örtecek kadar Vanish dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye hücum edebilmesi için 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.
  • Kullandığınız çamaşır deterjanına ek olarak makinenizin deterjan gözüne bir ölçek Vanish dökün ve yıkama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hem beyazlar hem de renklilerde sayısız lekede kesin çözüm sunan Vanish Oxi Action ürünlerini kullanmadan önce, kullanma talimatlarını okumayı ihmal etmemelisiniz. Kumaşa zarar vermeden en başarılı sonuca ulaşabilmek için kullanım talimatlarının yanı sıra kıyafetlerinizin üzerinde bulunan yıkama önerilerini de dikkate almayı unutmayın.

Kalem lekelerine alternatif çözümler

İster kendi üzerini yanlışlıkla boyayan yetişkinlerin kıyafetleri ister oyun oynarken üstünü başını boyadığını bile fark etmeyen çocukların kıyafetleri olsun, kalem lekelerinin korkulu rüyanız olmasına gerek yok. Tükenmez kalem lekesi neyle çıkar, kalem lekelerinden kurtulabilir miyim diye soranlara en etkili çözümü Vanish Oxi Action’ın sunduğu tartışmasız bir gerçek. Yine de kalem lekelerinden kurtulmak için deneyebileceğiniz birkaç alternatif yöntem de mevcut.

Lekenin olduğu yere saç spreyi sıkarak ya da limon kolonyası dökerek ilk müdahaleyi yapabilirsiniz. Ancak bu noktada hatırlatmakta fayda var: Kullanacağınız malzeme her ne olursa olsun lekeyi kesinlikle ovarak temizlemeye çalışmamalısınız. Bu, lekenin daha çok yayılmasına sebep olabilir ve çıkmasını zorlaştırabilir. Dolayısıyla temiz bir bez ya da peçete ile lekeli yeri tamponlayarak mürekkep izinden kurtulmalısınız.

 

Ancak böylesine güçlü lekelerle uğraşırken hem kıyafetlerinizde beklenmedik hasarlara yol açmamak hem de kesin ve hızlı bir çözümle kalem lekelerinden kurtulmak istiyorsanız seçiminizi Vanish Oxi Action’dan yana yapmalısınız.