Kola Lekesi Nasıl Çıkar?

Dünyanın en popüler içeceklerinden kola pek çok kişi için vazgeçilmezdir. Ancak oluşturduğu lekeler için aynı şeyi söylemek biraz zor. Zira doğru ve hızlı şekilde müdahale etmediğiniz kola lekeleri, en sevdiğiniz kıyafetleriniz ya da kıymetli halılarınızın kâbusu olabilir.

Beyazlarda kola lekesi Vanish Oxi Action’la nasıl çıkar?

Diyelim ki keyifle kolanızı içerken bardak devriliverdi; ya da çocuğunuz okuldan kocaman bir kola lekesiyle çıkageldi ve siz kola lekesi çıkar mı sorusuyla baş başa kaldınız. Endişelenmeye hiç gerek yok. Lekeden hızlıca kurtulmak için Vanish Oxi Action Kristal Beyaz’a başvurabilirsiniz.

100’den fazla lekeye çare olan Vanish Oxi Action, oksijenin gücü sayesinde düşük sıcaklıklarda bile kumaşlarınıza en ufak zarar vermeden lekelerden kurtulmanızı sağlar. Beyaz kıyafetlerinizde oluşan kola lekesinden kurtulmak için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı tercih edebilirsiniz. Ürünün kullanımı ise oldukça pratik:

  • Öncelikle lekenin üzerine az miktar Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz dökün.
  • Ürünü lekeye yedirdikten sonra 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.
  • Ardından çamaşır makinenizin deterjan kısmına her zamanki çamaşır deterjanınızla bir ölçek (100 ml) Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ekleyerek kıyafetinizin yıkama talimatlarına uygun olarak yıkama işlemini tamamlayın.

Renkli kıyafetleriniz içinse aynı adımları takip ederek Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı’yı kullanabilirsiniz.  

Kola lekesine alternatif çözüm önerileri

Kola lekesi çıkarma yöntemlerine dair bilinmesi gereken ilk nokta, lekeye olabildiğince çabuk müdahale etmeniz gerektiğidir. Vanish Oxi Action ile lekeye müdahale edemeyecek durumda olduğunuzda değerlendirebileceğiniz alternatif leke çıkarma yöntemleri de mevcut. Lekeli bölgeye tuz serpmek anı kurtarmak adına değerlendirebileceğiniz bir yöntem olabilir. Fakat lekenin tam anlamıyla geçeceği garantisini vermez, hatta kıyafetlerinizde renk solmasına ve yıpranmalara sebep olabilir. Dolayısıyla işin nihayetinde yukarıda belirtildiği gibi Vanish Oxi Action uygulayarak lekeli kıyafetlerinizi yıkayabilir ve kesin çözüm elde edebilirsiniz.

Halıdaki kola lekesi ne ile çıkar?

Halı lekeleri pek çok kişinin korkulu rüyasıdır. Özellikle uzun tüylü halıların yapıları gereği lekelere en zor müdahale edilir. Bir de söz konusu şekerli ve gazlı bir yapısı olan kola lekesi ise, durum daha da göz korkutucu olabilir.

Halıya dökülen kolanın kalıcı bir lekeye sebebiyet vermemesi için bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, lekeye olabildiğince çabuk müdahale etmek olacaktır. Bu noktada yine Vanish’ten destek alabilirsiniz:

  • İlk olarak Vanish’in etkili halı leke çıkarıcısını lekeli bölgeye uygulayın.
  • Dilerseniz Vanish Halı Şampuanı ile halınızı silerek ve su ile durulayarak daha derinlemesine bir temizlik elde edebilirsiniz.
  • Uygulamadan sonra halınızın kurumasını bekleyerek elektrik süpürgesi ile süpürebilir; kola lekesinden sonsuza dek kurtulabilirsiniz!

Kıyafetlerinizdeki lekelerde olduğu gibi halıdaki lekelerde de Vanish’le en başarılı sonuçları alacağınız kesin. Ancak değerlendirebileceğiniz alternatif yöntemler de mevcut. Örneğin lekeli kısma biraz bulaşık deterjanı dökerek ıslak bir bezle silmek ya da sirkeli suda ıslattığınız bir bez ile lekeli bölgeye müdahale etmek gibi... Ancak bu yöntemler halılarınızı yıpratabilir. Dahası lekenin kesin olarak çıkacağına dair de bir garanti vermez. Dolayısıyla işin başından seçiminizi Vanish’ten yana kullanarak çok daha pratik bir şekilde kola lekesinden kurtulabilirsiniz.