Beyazlarda Leke Çıkarma

 

KURUMUŞ LEKELER BEYAZLARDAN NASIL ÇIKAR?

Beyaz giysileri temiz tutmak oldukça zordur. Her türlü dikkate rağmen bir şekilde üzerimize sıçrayan ya da bulaşan beklenmedik sürprizlerden kaçamayız. Hele bir de dışardayken başımıza gelen talihsiz kazalar, eve gidene kadar gün boyu üzerimizde bekleyip kurumuş lekelere dönüşmüşse temizliği biraz daha zorlaşabilir. Yine de kuruyup yerini sağlamlaştırmış lekelerden kurtulmak imkansız değil. Nasıl olduğuna gelin birlikte bakalım.

Vanish Oxi Action ile kurumuş lekelere savaş açın!

Leke çıkarmada en etkili silah hızlı hareket etmektir. Ancak üzerinizdeki bembeyaz kıyafetiniz mürekkep lekesi gibi yoğun ya da çay lekesi gibi inatçı bir leke ile istilaya uğradığında; işte, okulda ya da sevdiklerinizle dışarıda olabilirsiniz. Dolayısıyla lekeye anında müdahale etmek mümkün olmayabilir. Sıra leke temizlemeye geldiğindeyse leke çoktan kurumuş ve baş etmesi daha da zorlaşmış olabilir. Hele de beyaz kumaşın üzerinde uzun süre kalan böylesine lekeler çıkmakta bizi zorlayacak gibi dursa da gücünü oksijenden alarak 100’den fazla lekeye kesin çözüm sunan Vanish Oxi Action’ı kullanarak onlardan kurtulabilirsiniz.

Beyaz kumaşlar için özel hazırlanmış formülü ile Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz sayesinde lekenin zorluğu ya da kurumuş olup olmamasının önemi kalmaz. Yerini sağlamlaştırmış en zorlu ve en inatçı lekeler bile onun karşısında hemen çözülecektir. Hem sıvı hem de toz olmak üzere iki farklı ürün çeşidine sahip olan Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz; leke partiküllerini kumaşın derinliklerinden söküp atmakla kalmaz, optik beyazlatıcı molekülleri sayesinde beyazlarınızın grileşmesini de önler.

Seçiminiz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın sıvı formülünden yana olacaksa aşağıdaki adımları takip ederek kurumuş lekeleri kolayca çıkarabilirsiniz:

  • İlk önce beyaz kumaşın üzerinde beklemiş lekenin üzerini örtecek kadar Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye nüfuz edebilmesi için birkaç dakika bekletin.
  • Son olarak çamaşır makinenizin deterjan bölümüne her zaman kullandığınız deterjanın yanı sıra bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ekleyerek normal yıkamanıza devam edin.
  • Beyazlarınızın ilk günkü beyazlığında kalması için bu ürünü düzenli kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Sahip olduğu güçlü formül ile kumaşın en küçük partiküllerine işleyen kirleri dahi söküp çıkaran Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın toz formu da mevcut. Seçiminiz hangisinden yana olursa olsun kullanım talimatlarını detaylıca okumalı; yıkayacağınız kıyafetin ürünü kullanmak için uygun olup olmadığından mutlaka emin olmalısınız.

Kurumuş lekelere alternatif çözümler

Beyaz kıyafetlerinizin üzerinde kuruyan zorlu lekelere karşı en büyük silahınız tabi ki de Vanish Oxi Action’ın güçlü leke çıkarıcı formülü olacaktır. Ancak zorlu lekelerden kurtulmak için başvurabileceğiniz başka yöntemler de var.

En iyi leke çıkarıcılar arasında gösterilen limon bahsedeceğimiz alternatif çözümlerden ilki. Lekeli bölgeye bir yemek kaşığı kadar karbonat döktükten sonra limonun yarısını karbonat döktüğünüz kısmın üzerine kapatıp 20 dakika kadar bekleyebilir; ardından kıyafetinizi yıkayarak kurumuş lekeleri çıkarabilirsiniz. Ayrıca iki tane limonu kesip kaynar su dolu bir kaba atabilir; kıyafetlerinizi bu suda 40 dakika beklettikten sonra yıkayarak da lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kalıcı lekeleri çıkarmada limon kadar etkili olan bir diğer madde ise sirkedir. Bir litre suya iki çay bardağı kadar beyaz sirke ekleyin ve kıyafetinizi bu karışımda en az yarım saat boyunca bekletin. Sirke beyazlarınızın üzerinde kurumuş lekeleri rahatlıkla çıkaracaktır. Bu yöntemler bazı durumlarda bizi kurtarmayı başaracak olsa da her zaman kesin çözüm garantisi vermez. Dolayısıyla çok daha hızlı, güvenli ve kesin sonuçlar için seçiminizi Vanish Oxi Action’lardan yana yapabilirsiniz.