Kutlama var: Çocuğunuzun doğum günü partisini planlayın

Parti sonrası temizlik ve lekelerin çıkarılması konusunda çok fazla şey biliyoruz evet; ayrıca Vanish olarak partiyi nasıl uçurursunuz, onu da biliyoruz! Çocuk partileri hakkında çok şey söyleyebiliriz, bu yüzden sizinle bugüne kadar gerçekleşen en iyi çocuk parti temalarını paylaşacağız.

Birlikte yemek yapan anne ve kızı

Birlikte yemek yapan anne ve kızı

ÇOCUK DOĞUM GÜNÜ PARTİSİ NASIL HAZIRLANIR?

Doğum günleri pek çok insan için özel ve keyifle kutlanılacak günlerdir. Her yaş güzel bir parti ile kutlamaya değer olsa da söz konusu çocukların doğum günleri olduğunda, küçükler başta olmak üzere herkesi tatlı bir telaş sarar. Çünkü her anne baba çocuklarına çok eğlenecekleri bir doğum günü partisi yaşatmak ister ve hazırlıklarını bu doğrultuda yapar. Peki çocuğunuzun bu en özel gününde onu mutlu etmek için nasıl bir parti hazırlamanız ve nelere dikkat etmeniz gerekir?

Evde parti hazırlıkları

Doğum günü partisi hazırlamak en az partide olmak kadar eğlenceli olabilir. Çocuğunuz için içinize sinen bir organizasyon hazırlamak ve bu hazırlık aşamasını zorlu bir uğraştan keyifli bir aktiviteye dönüştürmek de sizin elinizdedir. Bunun içinde yapmanız gereken şey oldukça basittir; hazırlıklarınıza erkenden başlamak ve planlı bir şekilde ilerlemeniz gerekir.

İlk olarak çocuğunuz için gerçekleştireceğiniz partinin büyüklüğüne karar vermelisiniz. Bunun için davetli listesi hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Listenizi hazırlarken unutmamalısınız ki çocuk doğum günlerinin başrolü miniklerdir. Dolayısıyla partiye yetişkinlerden çok çocukları davet etmelisiniz. Özellikle evde düzenlenen partilerde fazla kalabalık, sizin için zorlayıcı olacağı gibi çocukları da rahatsız edebilir. Onlara diledikleri gibi oynayıp eğlenecekleri geniş bir alan tanımanız önemlidir. Gerekirse ayrıca yakın akrabalar ve arkadaşları davet edeceğiniz daha küçük bir doğum günü daveti de düzenleyebilirsiniz.

Konseptinizi belirleyin

Evinizi çocuklar için eğlenceli bir parti alanına çevirmede belirli bir konsept bulmak çocuğunuzu mutlu edeceği gibi sizin de işinizi kolaylaştıracaktır. Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterini, en sevdiği filmi, belki de en sevdiği şarkıcıyı doğum günü teması olarak belirleyebilirsiniz. Yaşıtları olan arkadaşlarının da muhtemelen tanıyor ve seviyor olacağı bu karakter, evde yapacağınız partinin dekorasyonlarını hazırlamada size yardımcı olacaktır. Bu şekilde, balonlardan süslere masa örtüsünden doğum günü pastasına kadar her şeyi tema etrafında hazırlayabilir, partide de bir bütünlük yaratabilirsiniz.  

Aşırıya kaçmayın

Evde doğum günü partisi hazırlıkları içinde en önemlisi yiyecek ve içeceklerdir. Parti saati kaç olursa olsun hazırlayacağınız menüyü basit tutmanızda fayda var. Hazırladığınız partinin çocuklar için olduğunu unutmayın ve ikram ile sunumlarda aşırıya kaçmayın. Küçük misafirlerinizin en sevdiği yemeklerden pizza, köfte ya da hamburger gibi hem hazırlaması hem de yenmesi kolay yiyecekler seçin. İçecek olarak da yine çocukların bayılacağı çeşitli meyve suları, meşrubatlar, limonata ya da sıcak çikolata seçenekleri sunabilirsiniz.

Parti sonrası…

Doğum günü partileri, kendilerine ait olmasa bile, her çocuğu mutlu eder. En yakın arkadaşların bir araya gedikleri, diledikleri gibi yiyip içip oyun oynayabildikleri bu partiler, çocukların en keyif aldıkları aktivitelerdendir. Ancak bu güzel günün ebeveynler için pek de keyifli olmayan bir kısmı vardır: Temizlik. Bir yandan oyun oynayıp bir yandan da bir şeyler içmeye çalışan çocukların üstlerini kola lekesi ya da meşrubat lekesi yapması çok da şaşılacak bir şey değildir aslında; ya da doğum günü pastasının masa örtüsüne bulaşması ve örtüyü krema lekesi içinde bırakması oldukça olağandır. Yine de parti sonrası annelerin kafasında masa örtüsü lekesi nasıl çıkar sorusu beliriverir. Sorunun cevabı oldukça basittir: Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı. Tek yıkamada etkisini gösteren leke çıkarıcı formülü ile Vanish Oxi Action Pembe klor içermez. Bu sayede de renklilerde rahatlıkla kullanılabilir. Eğlenceli bir doğum günü partisinden arda kalan lekeleri çıkarmada tercih edebileceğiniz bu ürünü kullanmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Lekenin üzerini örtecek kadar Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye hücum edebilmesi için 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.
  • Kullandığınız çamaşır deterjanına ek olarak makinenizin deterjan gözüne bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı dökerek yıkama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Gücünü oksijenden formülü ile en inatçı lekelerde bile de en iyi leke çıkarıcı olmayı başaran Vanish Leke Oxi Action’ı kullanmadan önce kullanım talimatlarını okumayı ihmal etmeyin.