Latte, Cappucino, Mocha: Kahve Lekeleri Nasıl Çıkarılır

Herkes üstüne er ya da geç kahve döker. Elinizde latte’yle bir iş arkadaşınıza çarpabilirsiniz, gecenin geç bir saatinde kafeinsiz kahve saçılabilir, böyle şeyler olabilir! Neyse ki bu kahve lekeleri sonsuza dek yapışıp kalmaz. Aşağıda en sevilen beş kahve çeşidini, kıyafetlerinizi nasıl lekeleyebileceklerini ve Vanish sayesinde giysinizden yaygara kopmadan nasıl çıkarabileceğinizi anlattık.

Beyaz gömlek ve kahve lekesi

Beyaz gömlek ve kahve lekesi

Latte

Lezzetli bir espresso ve süt karışımı, gününüze mükemmel bir başlangıç. Leke açısından, yüksek süt oranına bağlı olarak bu, olabildiğince hızlı durularsanız halınızdan veya kıyafetinizden nispeten kolay çıkar.

Cappuccino

Cappucino köpüğüyle bilinir ve sıvının büyük bölümünü altında saklasa da hala bir iki leke bırakabilir, özellikle de üstüne çikolata serpilmişse. Unutmayın, bütün kahve lekelerinde leke dökülür dökülmez lekeyi silmek önemlidir çünkü bekleyince çıkarmak çok daha zorlaşır.

Macchiato

Bu kahve büyük ölçüde espresso ve birkaç damla süt içeriyor. Bu onu çıkmasını daha zor ve rengini daha koyu hale getirir ama Vanish Gold Oxi Action’ın baş edemeyeceği bir şey değil.

Mocha

Bu çikolatalı lezzet espresso, süt ve genelde kakao tozu ya da şurubuyla yapılır. Kakao tozları mocha kahve lekesinin çıkmasını daha zorlaştırır, o yüzden lekeyi ıslatmak veya yıkamadan önce muamele etmek önemlidir. Herhangi bir bitkisel veya hayvansal yağı çıkarmanın en etkili yöntemi jel bazlı bir leke çıkarıcıdır, o yüzden Vanish Gold Oxi Action Sıvı bunun için en iyi çözüm olabilir.

Espresso

Yüksek kahve parçacıklarına bağlı olarak espresso kahve lekesi en zor lekelerden biri olabilir. Boyutu küçük olsa da etkisi büyüktür, o yüzden hafifçe silkeleyip artıkları olabildiğince hızlı şekilde dökün. Ön yıkama şarttır.

Kahve Lekeleri Nasıl Çıkarılır

Giysinizden kahve lekesini çıkarmak için hemen onu soğuk suya bastırın. Giysi suya iyice bastırılır bastırılmaz Vanish Gold Oxi Action Toz (veya beyazlarınızda Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz) ile etkilenen bölgeyi ovuşturun ve beş dakikadan fazla bırakmayın. Son olarak giysinizi soğuk su ve deterjanla yıkayıp geriye kalan soluk lekelerden de kurtulun. Kıyafetiniz kuruduğunda lekesiz olacak!