Lekelerle Mücadele: Spor Eşyalarınızdan Çim ve Çamuru Çıkarmak

Yağmurlu bir hafta sonu sabahı, Hedeflediğiniz kilometrede koşmaya hazırlanır halde bir çayıra ayak basmaya karşı koymak mümkün değildir. Yağmur kulaklarınızı kırbaçlıyor ve çamur botlarınızdan akıyor olabilir; ama ne bu ne de beraberinde gelebilecek lekeler, aklınızı mücadelenin hararetinden uzaklaştıramaz.

Çamurda yuvarlanan futbolcular

Çamurda yuvarlanan futbolcular

Spor birçoğumuzun keyif aldığı bir şey ve sağlıklı bir yaşam tarzının büyük bir parçası ama eğlence ve oyunlar genelde ardından çamaşır yıkamaya kadar uzanmaz. Tarih boyunca, spor giysilerini yıkamayı böyle sorun haline getiren iki baş suçlu olmuştur, bunlar çamur ve çim lekeleridir.

Çamur Lekeleri

Çamur lekesini çıkarmaya başlamadan önce unutulmaması gereken ilk şey, aslında onu kurutmaktır. Leke hala ıslakken büyük parçaları kazımaya çalışırsanız onu yaydığınızla kalırsınız. Çamur kuruyana kadar bekleyin, böylece pul pul dökülür ve arkada sadece iz bırakır. Bunu yaptıktan sonra, Vanish Gold Oxi Action Toz Leke Çıkarıcı gibi leke çıkarıcı bir deterjanı biraz suyla karıştırın ve çamur lekesine hafif hafif sürün. Giysiyi bir saate kadar sıcak suya bastırın çünkü bu, Vanish’i harekete geçirip liflerde kalan çamur veya toprağı da gevşetecek.

Kıyafetin suya bastırılması biter bitmez, bütün çamur izlerinin ortadan kalkmasını sağlamak için deterjanın üzerine bir ölçek Vanish ekleyerek çamaşır makinesinde normal programda yıkayın.

Çim Lekeleri

Çamur lekelerinin aksine, çim lekeleriyle ne kadar erken ilgilenirseniz çıkması o kadar kolay olur. Lekenin daha fazla yerleşmesini önlemek için önce soğuk suyla, kumaşın iç tarafından durulamanız en iyisidir. Bölge yeterince ıslandığında lekeyle uğraşmaya hazırsınız.

Ürün talimatlarına göre, en iyi sonuçlar için, Vanish leke çıkarıcıyı çim lekesine yedirin ve 6 saate kadar emmesini bekleyin. Beyaz kıyafetler için, Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz Leke Çıkarıcı gibi özel bir ürün kullanılmalı. Zaman dolduğunda deterjanın üzerine bir ölçek Vanish ekleyerek lekenin sonsuza kadar çıkmasını sağlayın.

Vanish’in bu basit rehberini uygulayın ve kıyafetleriniz hakkındaki kaygılarınızın performansınıza leke düşürmesine izin vermeyin.