MAKYAJ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Her kadın bunu yaşamıştır. Arkadaşlarınızla keyifli bir gece gezmesi için hazırlanıyorsunuz; fakat makyaj yaparken ne kadar dikkat etseniz de aşağı baktığınızda fondötenizin o yepyeni güzel elbisenize bulaştığını görüyorsunuz! Daha önce yiyecek lekelerini temizlediniz; ancak makyaj lekelerini nasıl çıkaracaksınız? Gelin farklı makyaj lekelerine ve onları nasıl çıkaracağınıza birlikte bakalım. Bu öneriler sadece stresinizi azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda kıyafetleriniz ve halılarınız size teşekkür edecek!

Makyaj birçok kadının vazgeçilmezidir. Öte yandan yüzümüzden bile ancak özel temizleme ürünleriyle çıkartabildiğimiz makyaj malzemeleri kıyafetlere bulaştığı zaman zorlu lekeler haline gelebilir. İster kıyafetinizi çıkarırken yüzünüzden bulaşmış olsun ister sevgilinizin omzuna başınızı yaslandıktan sonra bıraktığınız lekeler olsun; makyaj lekeleri oldukça can sıkıcıdır ama onlardan kurtulmak sandığınız kadar zor değildir. Şimdi gelin bu zorlu lekelerden nasıl kurtulabileceğinize birlikte bakalım...

Vanish Leke Çıkarıcı Jel ile makyaj lekelerinden korkmayın!

Ruj lekesi, fondöten lekesi ya da rimel lekesi... Bu ürünler kıyafetlerinize bulaştığında baş etmesi zor sorunlara dönüşebilir. Ancak Vanish Leke Çıkarıcı Jel sayesinde fondöten lekesi nasıl çıkar diye dert etmenize gerek yok. Gücünü oksijenden alan konsantre formülü ile Vanish Leke Çıkarıcı Jel, fondöten gibi güçlü ve koyu lekeleri tek seferde söküp atar. Etkili formülüne rağmen lekeleri narince temizleyen bu jel, kıyafetlerinizin kumaşına herhangi bir zarar vermez, onları yıpratmaz ve renklerini soldurmaz. Üstelik kolay taşınabilir boyutu ile her zaman yanınızda olabilir ve lekelerinize hızlı müdahale etme imkanı sunarak daha ciddi bir problem olmasının önüne geçer.

Vanish Leke Çıkarıcı Jel’in kullanımı da oldukça pratiktir:

-    Lekenin üzerini örtecek şekilde Vanish Leke Çıkarıcı Jel’i uygulayın.

-    Lekeleri çıkarmak için özel olarak tasarlanan başlığı ile lekeli bölgeyi çitileyin.

-    En fazla beş dakika bekledikten sonra dilerseniz elinizde su ile durulayın, dilerseniz kıyafetinize uygun bir program seçerek makineye atın.

Vanish ailesinin en iyi leke çıkarıcı formüllerinden biri olan Leke Çıkarıcı Jel hem renkliler hem de beyazlar için kullanılabilen özel bir formüle sahiptir. Dolayısıyla her iki türden kıyafetlerde de gönül rahatlığıyla uygulanabilir. Ürünün içeriğindeki oksijen molekülleri lekeye direkt olarak saldırır ve lekenin kumaşın derinliklerine inmesine engel olarak kıyafetinizden hızlıca kaybolmasını sağlar.  Yine de hatalı kullanımlara sebebiyet vermemek ve işin nihayetinde kıyafetlerinizde geri dönülmesi zor bir hasar yaratmamak adına ürünü kullanmadan önce mutlaka kullanım talimatlarını ve kıyafetinizin yıkama önerilerini dikkatlice okumalı; buradaki yönlendirmelere göre hareket etmelisiniz.  

Makyaj lekelerine alternatif çözümler

Fondöten lekesini ne çıkarır sorusunun en pratik cevabı Vanish Leke Çıkarıcı Jel olsa da değerlendirebileceğiniz birkaç alternatif yöntemden de bahsetmek mümkün. Zira söz konusu makyaj lekeleri çıkarmak olduğunda sorulacak soru çok. Örneğin kıyafetten ruj lekesi nasıl çıkar ya da rimel lekesi nasıl çıkar sorularını ele alalım. Bu sorulara birkaç alternatif yöntemle cevap verebiliriz.

Ruj lekesini çıkarmada en çok bilinen alternatif yöntem saç spreyi kullanmaktır. Lekenin üzerine saç spreyi sıkıp birkaç dakika bekledikten sonra soğuk su ile ıslatılmış bir bezle lekeli bölgeyi sildiğinizde ruj lekesini çıkarabilirsiniz. Çok daha zorlayıcı olan rimel lekeleri içinse bizzat yüz temizleyicinizi kullanmanız önerilir. Yağsız olduğuna emin olduğunuz makyaj temizleyicinizi pamuk yardımıyla lekeye hafifçe bastırarak rimel lekesinden kurtulabilirsiniz.

Fakat bu noktada hatırlatmakta fayda var: Yukarıda bahsettiğimiz alternatif yöntemler kimi zaman başarılı sonuçlar verse de bazen de de kıyafetlerinizin kumaşını yıpratabilir; daha da önemlisi lekenin geri döndürülemez şekilde yayılmasına neden olabilir. Dolayısıyla uygulamadan önce iki defa düşünmek gerekir. Eğer işinizi hiç riske atmadan daha güvenli, kesin ve hızlı bir çözüm arıyorsanız, Vanish Leke Çıkarıcı Jel’i kullanmak çok daha akıllıca bir adım olabilir.