Makyaj Lekeleri ve Çeşitleri

Her kadın bunu yaşamıştır. Arkadaşlarınızla keyifli bir gece gezmesi için hazırlanıyorsunuz; fakat makyaj yaparken ne kadar dikkat etseniz de aşağı baktığınızda fondötenizin o yepyeni güzel elbisenize bulaştığını görüyorsunuz! Daha önce yiyecek lekelerini temizlediniz; ancak makyaj lekelerini nasıl çıkaracaksınız? Gelin farklı makyaj lekelerine ve onları nasıl çıkaracağınıza birlikte bakalım. Bu öneriler sadece stresinizi azaltmakla kalmayacak, aynı zamanda kıyafetleriniz ve halılarınız size teşekkür edecek!

Makyaj malzemeleri ve makyaj lekesi

Makyaj malzemeleri ve makyaj lekesi

Rimel (maskara) lekeleri

Rimel yani maskara, kirpiklerinizin uzun ve harika görünmesini sağlar; ancak kıyafetiniz üzerindeki rimel hiç de iyi bir görüntü sergilemez. Yağlı içeriği koyu renk boyasıyla bir araya gelince maskarayı sadece kirpikte değil, kıyafetinizden de çıkarmanız için yoğun bir çaba göstermeniz gerektirebilir. Kaliteli bir göz makyajı çıkarıcı, rimel lekesini çıkarmak için işinizi görebilir. Eğer elinizin altında böyle bir ürün yoksa lekeyi soğuk suyla hafifçe ıslatın. Leke kuruduysa, leke çıkarıcı ile lekeyi giysiden çıkarmak için ilk olarak ıslatmak en iyi seçenektir. Ardından ise maskara lekesi için Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı kullanmanızı öneriyoruz. İlk olarak lekenin üstüne Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı dökün ve en fazla 10 dakika bekleyin. Ön uygulamanın ardından ana yıkama gözündeki deterjanınıza 100 ml Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı ekleyin ve normal yıkama yapın. Çok kısa sürede lekeden kurtulduğunuzu göreceksiniz. Daha fazla bilgi için giysinizin ve Vanish ürününüzün kullanım talimatlarını iyice okuyun.

Fondöten lekeleri

Fondöten, yüzü hızlıca toparlayan, makyajın başlıca ürünlerinden, olmazsa olmazlardandır. Ancak yüzünüz hariç kıyafetlerinizde kendine yer bulması hiç de çekici bir görüntü vermez! Birçok halı, bugüne kadar fondötenle lekelenmiştir desek yalan olmaz. Halı lekesi çıkarma işlemi bu nedenle önemlidir.

Sıvı fondötenler daha yağlıdır, bu yüzden kumaş tarafından daha çabuk emilir ve hapsedilir. Lekelerle mücadele etmek için en iyi çözüm, her zaman lekeye olabildiğince hızlı müdahale etmektir.

Bir kaşık ya da benzeri bir gereçle lekenin üstündeki fazlalığı alarak işleme başlayın. Temiz, kuru ve nemli bir kağıt havlu ya da bez ile lekeyi dağıtmadan hafifçe silin. Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı’yı lekenin üzerine biraz dökün, en fazla 10 dakika bekleyin. Ardından 100 ml Vanish’i ana yıkama gözündeki deterjanınıza ekledikten sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Eğer leke halınızda ise Vanish Halı Sprey’i lekeye uyguladıktan sonra biraz bekleyin. 1 ölçek Vanish Halı Elde eklediğiniz suyu köpürterek önceden süpürdüğünüz halınızı bu köpüklü suyla silin. Halının kurumasını bekledikten sonra tekrar süpürerek lekeler ve kirlerden kurtulun.

Allık lekeleri

Toz allık, yanaklara dinamik ve ışıltılı bir görünüm verir. Ancak küçük bir dikkatsizlikle gömleğinizin kollarını da yanaklarınız gibi renklendirebilirsiniz! Gömleğinizdeki allık tozlarından kurtulmak için sert kıllı bir fırça kullanın. Eğer leke tazeyse kağıt havlu ya da bezle lekeye hafifçe dokunarak fazlalıkları olabildiğince alın. Vanish Kosla Oxi Action Sıvı Leke Çıkarıcı’yı lekenin üzerine biraz dökün, en fazla 10 dakika bekleyin. Ardından 100 ml Vanish’i yıkama gözündeki deterjanınıza ekledikten sonra çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Tüm giysi lekelerinde olduğu gibi bunda da en iyi sonucu almak için giysinizi açık havada kurutun. Çamaşır kurutma makineleri, bir sonraki lekelenmede lekelerin giysiden daha zor çıkmasına neden olabiliyor. Eğer aceleniz varsa saç kurutma makinesiyle de giysinizi hızlıca kurutabilirsiniz.

Makyaj, daha güzel görünmek ve iyi hissetmek için en iyi yöntemdir, ta ki kıyafetlerin üstünde lekeye dönüşene kadar! Gardırobunuzdaki yeni ve taze görünümü uzun süre korumak istiyorsanız, iyi bir leke çıkarıcı ile giysilerinizdeki lekelere olabildiğince çabuk müdahale etmelisiniz. Rimeli kirpiklerinizden silmek için biraz uğraşmanız gerekebilir; ancak giysinizdeki rimel lekesinden dakikalar içinde kurtulabilirsiniz. Makyaj lekeleri çok çeşitli olsa da hepsinin çözümü Vanish’te!