Evinizi Temizleyin: Yemek Odası

MASA ÖRTÜSÜ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Masa örtünüzün temizliği sofranıza konuk olan herkesin iştahını açar. Ancak onları temiz tutmak çok kolay bir iş değildir. Sofranın ortasındaki salata kasesine uzanırken salatanın damlayan suyu ya da bir dirsek çarpmasıyla devrilen içeceğin lekesi gibi istenmeyen lekeler yemeğin tadını kaçırmasın diye masa örtüsündeki lekeler nasıl çıkarılır birlikte bakalım.

Yemek yiyen insanlar

Yemek yiyen insanlar

Vanish Oxi Action ile tertemiz masa örtüleri

Masa örtüsü takımı bilhassa önemli misafirlerinizi akşam yemeğine davet ettiğinizde sofranızın şıklığına şıklık katan detayların başında gelir. Diğer yandan yemek sırasında gerçekleşmesi muhtemel kazalar neticesinde üzerinde birtakım lekelerin oluşması da kaçınılmazdır. Masa örtüsü üzerinde oluşan bu lekelerin temizliği hiç de korktuğunuz gibi zor değil. Çözüm ne derseniz, cevap elbette Vanish Oxi Action. 

Lekelerin zorluğu, kurumuş olup olmaması ya da ne kadar derine işlediğinin hiçbir önemi yok. Nitekim gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action, masa örtüsündeki yağ lekesi nasıl çıkar ya da şarap lekesi, kahve lekesi gibi lekelerle nasıl baş edilir noktalarında en büyük kurtarıcınız. Hem renkli hem de beyaz kumaşlar için sıvı ve toz olmak üzere iki farklı formda ürün çeşitlerine sahip olan Vanish’ler lekeleri kumaşın dokusuna zarar vermeden ve tek seferde çıkarır.

Öncelikle beyaz kumaşlar ile başlayalım. Sofraya bembeyaz bir masa örtüsü sermek biraz cesaret işi, evet. Fakat beyazın verdiği şıklığı ve saflığı da başka hiçbir masa örtüsünün veremediği de bir gerçek. Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı ile tertemiz ve bembeyaz masa örtülerine sahip olabilirsiniz. 100’den fazla lekede kesin çözüm sunan Vanish Gold Oxi Axtion Kristal Beyaz, beyazlarınızın zamanla grileşmesine de engel olarak ilk günkü parlaklığını korumasını sağlar. Üstelik içeriğindeki oksijen molekülleri sayesinde 30 derecede bile etkisini gösterir.

Renkli ve desenli masa örtüleri için de durum çok farklı değil. Bu kez de Vanish Gold Oxi Action Gold Pembe Sıvı’yı kullanarak masa örtülerinizdeki tüm lekelerden, kumaşın en derinlere hapsolmuş kir partiküllerinden kurtulabilirsiniz. Vanish Gold Oxi Action Gold Pembe’nin içeriğinde klor bulunmadığı için renkli kumaşlarda herhangi bir solmaya neden olmaz, gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Gelelim her iki ürünü de nasıl kullanacağınıza:

  • Ürünü direkt olarak lekenin üzerine uygulayın.
  • Ürünü lekeye iyice yedirin ve 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.
  • Ardından masa örtünüzü makineye atın. Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanına bir ölçek Vanish ekleyin ve yıkama işlemine başlayın.

Yıkama işlemi bittiğinde masa örtünüzün paketinden ilk çıktığı günkü gibi tertemiz olduğunu göreceksiniz. Oxi Action’ın hassas kumaşlara bile duyarlı formülü sayesinde örtülerinizde en ufak bir deformasyon dahi olmayacak. Ancak her durumda ürünlerin kullanım talimatlarını ve masa örtünüzün yıkama önerilerini dikkatlice okumalı; verilen bilgilere göre yıkama işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

Masa örtüsü lekelerine alternatif çözümler

Hiçbir şey Vanish Oxi Action’ın sağladığı netlikte bir temizlik vadedemese de masa örtünüzdeki lekelerle başa çıkmada alternatif bazı yollar da mevcut. Diyelim ki güçlü bir yağ lekesiyle karşı karşıyasınız. Yağ lekesinin olduğu kısma tuz dökmek lekeyi hızlıca kurutacağından emilmesine engel olur. Sonrasında soğuk suda yıkayarak lekeden kalan izi arındırabilirsiniz. Bu noktadaki bir diğer çözüm ise yağ lekesi dökülen kısma pudra serpiştirip kurumasını bekledikten sonra temiz bir fırça ile kalıntıları temizlemektir.

Şarap lekesi söz konusu olduğunda ise leke hala nemliyken tuz döküp ardından ılık su ile yıkayabilirsiniz. Eğer imkanınız varsa kırmızı şarap dökülen bölgenin üzerine beyaz şarap dökerek de rengini nötralize edebilirsiniz. Kahve lekesinin çözümü ise sirkeli soğuk su ile lekeyi temizlemekten geçer.

Ancak bu yöntemlerin hiçbirinin tam anlamıyla ve tek seferde başarı sağlayacağının bir garantisi yoktur. Dolayısıyla  daha kesin bir çözüm için lekelerden tek seferde kurtulmanızı sağlayacak Vanish Oxi Action’ı tercih edebilirsiniz.