Mürekkep Lekelerinden Korkmayın Bırakın Çocuğunuz El Yazısını Geliştirsin

Oynayan öğrenciler

Oynayan öğrenciler

Çocuklarınız ister boyama yapıyor ister isimlerini nasıl heceleyeceklerini çalışıyor olsunlar, çocuğunuz karalama yapıyorsa, doğrudan belli olmasa bile el yazıları üzerinde çalışıyordur. Alfabe, sallanan bir eli olan bir çocuğun ustalık kazanması için karışık olabilir, yanlarında anne ve babaları olsa bile bazı mürekkep kirliliğinin gerçekleşeceği kesin. Vanish Gold Oxi Action Toz  çizim kaleminin mürekkep lekesini kolaylıkla giderebilir böylece çocuğunuza T’leri çizerken veya İ’lerin üzerine nokta koyarken yardım etmeye odaklanabilir ve hata yapma stresinden kurtarabilirsiniz. Sizler için çocuğunuzun el yazısını geliştirmeye yardımcı olurken göz önüne alınması gereken birkaç noktayı derledik.

Mürekkep Lekesi Gider El Yazısı Kalır

El Yazısı için Hangi Aletler Kullanılmalı?

Bazı çocuklar, kalemleri uzun süre tutmayı rahatsız edici bulabilir, ancak ebeveynliğin pek çok yönü gibi, bunları aşmalarına yardımcı olabileceğiniz yollar vardır! Süngerimsi dokulu kurşun kalem tutamakları, yalnızca ilave rahatlık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda çocuğunuzun parmaklarının nereye oturması gerektiğini de öğrenmelerine yardımcı olur.

Sol elini ve sağ elini kullanan insanlar da tükenmez kalemleri ve kurşun kalemleri farklı şekilde tutuyor ve bunu dikkate alan el yazısı kalemleri satın alınabilir. Size doğru görünen ve doğru olduğunu düşündüğünüz şey, eğer size zıt bir elle yazıyorlarsa, çocuğunuz için farklı olabilir.

Çocuğunuzun Ne ile Mücadele Ettiğini Keşfedin

Elbette, bazı şeyler diğerlerinden daha doğal gelir; ve her zaman çocuğunuzun diğerlerinden daha zorlayıcı bulacağı bir şey olacaktır. Birçok çocuğun mücadele ettiği ortak sorunlar, harf oluşumu, boyutlandırma, kelimeler arası boşluklar ve düz bir çizgi üzerinde yazmaktır.

Her Şeyin Zamanla ve Alıştırmayla Daha İyi Hale Geldiğini Hatırlayın

Renkli kurşun kalemden çizim kalemine geçiş, mürekkep dökülmeleri ve lekelerini de içeren yeni bir dizi zorluk getirir. Çocuğunuza mürekkep lekesinin dünyanın sonu olmadığını göstermeniz ve lekelere gülüp geçmeniz, onlar alıştırmaya devam ederken stresi -ve aksiliklerini- azaltmanıza yardımcı olacaktır  

Farklı Mekanlarda Alıştırma Yaptırın

Nihayetinde bir çocuk her yerde el yazısı alıştırması yapabilir ve aslında bu bir masada yazmakla sınırlı kalmamalıdır. Bir masada yazmak iyi bir alıştırma olsa da, neden bahçede oturmalarına izin vererek ya da onları parka götürerek güneş altında bir şeyler yazmalarına izin vermeyelim? Bu şekilde kısıtlanmış gibi hissetmiyor ve işleri bitince oynamak için özgürlüğe sahip oluyorlar.

Alıştırmaları Günlük Hayata Yayın

Günümüzde, daha büyük birçok çocuğu kafaları bir telefon veya bilgisayarın arkasına gömülmüş olarak görebilirsiniz, ancak el yazısını ailenizin günlük rutini haline getirmek, ona farkettirmeden çocuğunuzun el yazısını çalışmasını sağlamanın harika bir yoludur. Bunun nasıl yapılacağına dair örnekler şunları içerir:

  • Listeler ve etiketler yapmak
  • Evin her yanında birbiriniz için notlar bırakmak
  • El yapımı kartlar yapmak

Çocuğunuzun Odaklanması için Eğlenceli Yollar Bulun

Boyama, el yazısı uygulaması için bir yol gibi gözükmeyebilir, ancak boyama yaparken çocuğunuz baskın elindeki kasları güçlendirecek kurşun kalemleri, tükenmez kalemleri ve boya kalemlerini kullanmaya devam ediyor. Aynı şekilde, buğulanmış bir banyo aynası veya pencere, çocuğunuzun, uzun süre bir masaya oturmak yerine, harfi uygun şekilde nasıl yazacağına daha fazla odaklanabilmesi için eğlenceli bir yol olabilir!

Hayal Kırıklığına Uğramayın

İşler başlangıçta iyi gitmezse, ikinizinde ufak bir hayal kırıklığı yaşaması anlaşılabilir. Bununla birlikte, el yazısını eğlenceli bir alıştırma haline getirerek, olumlu pekiştirme ile durumu değiştirme gücüne sahipsiniz. Ödüllendirme sistemi ve ulaşılması kolay hedefler koymanın her ikisi de, çocuğunuzun devam etmeyi istemesi için teşvik etmenin etkili yollarıdır.

Çocukluğunuzdan kalma ilk okul kitaplarınızdan örnekleriniz varsa, çocuklarınıza göstermek için onları arayıp bulun, böylece herkesin bir yerden başlaması gerektiğini görebilirler! Unutmayın, çocuğunuz yazmayı öğrenirken mürekkep döküntüleri ve lekeleri olursa, bu dünyanın ya da el yazısı oturumunun sonu olmak zorunda değil.