Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Renkli giysiler ve mürekkep lekesi

Renkli giysiler ve mürekkep lekesi

Hem okul hem de iş hayatının vazgeçilmezi mürekkepli kalemler her daim çantamızda, cebimizde. Özellikle kırmızı, mavi ve siyah renklerinin çokça tercih edilip kullanıldığı bu kalemler her ne kadar hayatımızın ayrılmaz bir parçası olsa da bazen sebep oldukları lekelerle de kalıcı hale gelip kabusa dönüşebiliyor. Fakat esasında mürekkep lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabı pek de zor değil...

Mürekkep lekesine etkili çözüm Vanish Oxi Action

Mürekkep lekesi neyle çıkar sorusuna yanıt aramaya öncelikle beyaz kumaşlar ile başlayalım. Beyazların yeni ve parlak görünmesi elbette herkesin arzusu. Oldukça zorlu bir leke olan mürekkep lekesi de bu arzuyu kabusa çevirebilir. Ancak Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz sayesinde bu lekeden kurtulabilirsiniz. Hem sıvı hem de toz halinde bulunan bu ürünün içeriğinde bulunan oksijen gücü sayesinde mürekkep lekelerinden tek yıkamada ve düşük sıcaklıklarda bile kolayca kurtulabilirsiniz. Kumaşınızın grileşmesine engel olan beyazlatıcı özelliği de cabası. Seçiminiz Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’dan yana olacaksa şu adımları takip ederek yıkama işleminizi yapabilirsiniz:

  • Ürünü sadece lekeli bölgenin üstünü örtecek kadar dökün.
  • Oksijen moleküllerinin lekeye hücum etmesi için birkaç dakika bekletin.
  • Ardından deterjanınızın yanına bir ölçek Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ekleyerek yıkama işleminizi gerçekleştirebilir; Vanish’in yenilmez oksijen gücü sayesinde mürekkep lekesinden tamamen kurtulabilirsiniz.

Renkli kıyafetleriniz için de aynı işlemleri Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı kullanarak uygulayabilirsiniz. Bu ürünün de toz formu mevcut. İçeriğinde klor bulundurmadığı için renkli kıyafetlerinizde solmalara neden olmaz. Bu nedenle de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Hem beyaz hem de renkli kumaşlarda 100’ü aşkın lekede kesin çözüm sunan Vanish Oxi Action’ları kullanırken ürünlerin kullanım talimatlarını ve kıyafetlerinizin üzerinde belirtilen yıkama önerilerini mutlaka okumalı ve dikkate almalısınız. Bu sayede kıyafetinizin kumaşınıza zarar vermeden en başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

Mürekkep lekesine alternatif çözümler

Gün içinde her an elinizin altında olsun diye cebinizde taşıdığınız mürekkepli kalemler bazen istenmeyen kazalara sebep olabilir. Kapağı kazara açık kalan kaleminiz cebinize akıp güç lekeler oluşturabilir; ya da yazı yazarken kayan bileğiniz gömleğinizde hiç de istemediğiniz kalem izlerine yol açabilir. Aynı şey tükenmez kalem için de geçerli elbette. Bu noktada mürekkep lekesi neyle çıkar ya da tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar diyenlere cevabın ne kadar basit olduğunu az önce belirtmiş olduk: Vanish Oxi Action.

Fakat mürekkep lekesini ne çıkarır sorusuna alternatif cevaplar arayalar için de birkaç farklı çözüm önerisi mevcut. Bu noktada en büyük düşmanınızın sıcak su olduğunu hatırlatalım. Çünkü sıcak su lekenin daha çok yayılıp emilmesine sebep olabilir ve tamamen yok olmasını güçlendirebilir. Dolayısıyla sıcak suyla yapacağınız ilk müdahale yerine sirkeli suya batırılmış temiz bir bez yardımı ile kumaş yüzeyini ovabilirsiniz. Mürekkep lekesinden kurtulmanın bir diğer yolu da bir pamuğa limon suyu ya da ılık süt damlatıp lekenin üzerinde gezdirmek. Nazik kumaşlarda lekenin üzerine talk pudrası döküp kurumasını bekledikten sonra yumuşak bir fırça yardımıyla üzerinden geçebilirsiniz. Ancak tekrar etmekte fayda var ki bu ve benzeri yöntemler her zaman yeterli ya da doğru olmayabilir. Üstüne üstlük mürekkep lekesi gibi güçlü bir leke ile uğraşırken kumaşların üzerinde beklenmedik hasarlara ya da yıpranmalara yol açabilirsiniz. Bu noktada kesin, hızlı ve aynı zamanda güvenli bir çözüm için Vanish Oxi Action leke çıkarıcı çeşitlerine başvurabilirsiniz.