OKUL FORMASI NASIL TEMİZLENİR?

Okula giden öğrenciler

Okula giden öğrenciler

Okullar başladığında anne-babaların kirlenen okul formaları ve eşofmanlarıyla da mesaisi başlar. Çocukların okulda geçirdikleri tek bir gün okul formalarını kirletmek için yeterli. Siz de çocuğunuzun okul formasını en iyi şekilde nasıl temizlerim diye düşünüyorsanız, çözüm oldukça basit.

Okul formaları Vanish Oxi Action ile tertemiz…

Okul üniforması temizliği oldukça önemli bir iştir. Çocukların sağlıklı bir okul ortamında yetişmeleri için her bir çocuğun kıyafetlerinin tertemiz ve hijyen içinde olması gerekir. Ancak çocuklar için oyun ve eğlence üstlerine başlarına giydiklerinden çok daha önemlidir. Dolayısıyla kendilerini kirletmekten çekinmezler. Kurşun kalem lekesi, yemek yerken üste dökülen yiyecekler yüzünden meydana gelen gömlek lekeleri, okul bahçesinde oyun oynarken pantolon dizlerine ya da etek uçlarına bulaşan çamur, toz, toprak... Çocuğunuzun okul formasının üzerindeki lekeler çeşit çeşit olsa da bu lekelerin her biri için çözüm tek bir tane: Vanish Oxi Action!

Gücünü oksijenden alan yenilmez formülü ile 100’den fazla lekeyi tek seferde çıkarabilen Vanish Oxi Action, çocuğunuzun okul formasındaki çeşitli lekelerin her birini rahatlıkla çıkarır. İçeriğindeki oksijen molekülleri sayesinde en iyi leke çıkarıcı olan Vanish Oxi Action’lar, direkt olarak lekeye saldırır, lekenin yüzeye çıkmasını ve böylece düşük sıcaklıklarda bile yok olmasını sağlar.

Gömlekler okul forması içinde en çok kirlenen parçalardır. Tam da bu sebeple beyaz gömleklerin temizliğini ve parlaklığını korumak her zaman kolay olmayabilir. Kolaylıkla kirlendiklerinden sürekli olarak yıkanan beyaz gömlekler zamanla kumaşın derinliklerine işleyen kir partikülleri sebebiyle grileşebilir ya da yıpranabilir. Fakat Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ı kullanıyorsanız böyle bir problemle karşılaşma ihtimaliniz yok. Kir partiküllerini kumaşın derinliklerinden söküp çıkaran Vanish Gold Oxi Action Kristal Toz’un özel formülü beyazlarınızın grileşmesini engeller. Üstelik kullanımı da oldukça kolay:

  • Ölçeğin dörtte biri kadar Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Toz’un üzerine ölçeği dolduracak kadar sıcak su ekleyin ve iyice karıştırın.
  • Oluşturduğunuz karışımı lekenin üzerine sürüp yayın ve lekeye iyice yedirin.
  • Ürünü lekenin üzerinde 5 dakika beklettikten sonra makineye atarak kıyafetinizi yıkayabilirsiniz.

Çamaşır yıkama alışkanlıklarınıza göre dilerseniz Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı da kullanabilirsiniz. Ancak iki ürünün farklı uygulama yöntemlerinin olduğunu unutmamalı ve kıyafetlerinize zarar vermemesi için kullanmadan önce kullanım talimatlarını mutlaka okumalısınız.

Okul formasının etekleri ve süveterleri genellikle renkli olur. Bu renkli parçalar içinse Vanish Oxi Action Pembe Sıvı ya da Toz’dan faydalanabilirsiniz. Kalın kumaşlı ve renkli okul çantası temizliğinde de Vanish en büyük yardımcınız olacaktır. Bu ürünün toz olanını kullanacaksanız yukarıdaki talimatların aynısına uyabilirsiniz. Sıvı olanı kullanacaksanız yapmanız gerekense, Vanish Oxi Action Pembe Sıvı’yı lekenin üzerine yayıp birkaç dakika beklemek. Ardından kıyafetinizi çamaşır makinesine attığınızda okul formasındaki hiçbir lekenin zahmetli olmadığını göreceksiniz.

Okul forması temizliğinde alternatif çözümler

Okul forması temizliğinin titizlik isteyen bir iş olduğu ortada. Formaların çok sık yıkanmalarına rağmen lekelerden kolaylıkla arınması ve ilk günkü canlılığını koruması için aslında tek ihtiyacınız Vanish. Fakat leke giderici konusunda alternatif birkaç öneriye yer vermek de mümkün. Çok zorlu lekelerle başa çıkmada çamaşır suyundan yardım alabilirsiniz. Özellikle okul gömleklerini temizlerken çamaşır suyu çok etkili olabilir. Ancak uzun süreli çamaşır suyu kullanımının kumaşa zarar verebileceğini unutmamak gerekir. Okul formasının renginin çabucak solmasında korkuyorsanız, yıkama işlemini azaltmak adına süngerle temizlik yapabilirsiniz. Özellikle pilili okul eteklerini sabunlu süngerlerle yüzeysel olarak temizleyebilmek mümkün. Öte yandan Vanish Oxi Action’ları kullandığınız sürece böyle dertleriniz olmaz. Beyazlarınızın parlaklığını korurken, klorsuz içeriği ile renklilerinizin solmasını da önleyen Vanish Oxi Action ailesi, daha hızlı ve güvenli bir çözüm için en doğru tercihtir.