Okula Dönüş: Formaları Lekesiz Tutmak

Okula giden öğrenciler

Okula giden öğrenciler

Yaz tatilinin sonunu ve yeni dönemin başlangıcını işaret eden yılın bu döneminde, ilk birkaç hafta ebeveynler için yoğun geçer. Kırtasiye ve ders kitaplarından, okul formalarına kadar satın alınacak ve organize edilecek birçok şey bulunur.

Birçoğu için, ana öncelik yeni bir okul forması satın almaktır. Bu tanıdık bir sahnedir – yavrunuz formayı ilk giydiğinde üzerinde mükemmel görünür, fakat zamanla net ve canlı renkler lekelenir ve solar.

Bu yararlı kılavuz, Vanish’in sunduğu geniş leke giderme seçenekleri sayesinde, okul formalarını dönem boyunca lekelerden uzak tutmanızda size yardımcı olacak.

Okul formalarını hazırlamak

Çocuğunuzun okul formasının uzun süre dayanmasını garantilemek için, lekeleri uzak tutmada en iyi bakım ipuçlarımızı okuyun:

  • Okul formalarını dışarıda kurutun

Okul formalarını dışarıda kurutmak sadece giysileri doğal şekilde kurutmakla kalmaz, aynı zamanda normal kurutmada meydana gelen çekme riskini azaltır. En yüksek canlılığı sağlamak için renkli kumaşları doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamaya özen gösterin.

  • Formayı okul için saklamak

Çocuklarınızın okuldan geldikten hemen sonra formalarını çıkardıklarından ve ertesi gün için askıya astıklarından veya kirli sepetine attıklarından emin olun. Böylece okulda gerçekleşen lekelere hızlı şekilde müdahale edilebilir ve evde oluşabilecek lekelerin ertesi günün formasını mahvetmesi engellenebilir.

  • Beyazları canlandırmak

Dönem ilerledikçe beyaz tişörtlerin solmaya başladığını fark edeceksiniz. Günlük kullanım, sık yıkama ve lekeler beyazların mat ve grimsi bir renk almasına neden olabilir. Çocuklarınızın formalarının parlak beyaz görünümünü korumak için Vanish Kristal Beyaz Toz kullanın. Bir ölçek tozu 4 litre ılık suya ekleyin ve beyazları 6 saat boyunca suya bastırın. Ardından en iyi sonucu elde etmek için bir ölçek tozu çamaşır makinanıza ekleyin ve her zamanki gibi yıkayın.

Okul Forması Lekeleriyle Mücadele

Ne kadar hazırlık ve plan yaptığınız fark etmez, çocuklar her zaman kirlenir. Çocuklarla dolu bir sınıfta kazalar meydana gelir – özellikle bir resim dersi varsa! Boyalardan çizim kalemi mürekkebine, yavrularınız kendilerini ifade ederken her türlü sorunla karşılaşabilir.

Oyun alanındakilere ek olarak, öğle yemeği zamanında yemek lekeleri de oluşabilir. Okul tam anlamıyla bir leke kaynağıdır.

Çocuğunuz için, formasındaki lekeler okuldaki eğlenceli bir günü ifade eder, fakat sizin için leke çıkarma ve çamaşır yıkamayla geçen bir akşam anlamına gelebilir. Aşağıda en yaygın lekelere Vanish ile nasıl hızlı şekilde müdahale edebileceğiniz ile ilgili birkaç ipucu görebilirsiniz.

  • Su bazlı mürekkep ve boyalar

Su bazlı mürekkepleri çıkarmak kolaydır. Fazla nemi kurulayın ve Vanish Oxi Action Toz ile birlikte suda bekletin. 

½ ölçek Vanish Oxi Action Toz’u 40ºC’deki 4 litre su ile karıştırın ve 1 saat suda bekletin, ardından normal şekilde yıkayın. Mükemmel sonuç için yıkarken 1 ölçek Vanish ekleyin

  • Yağ

Yağın neden olduğu inatçı lekeleri çıkarmak için giysilerinize ön uygulama yapabilirsiniz. ¼ ölçek Vanish Gold Oxi Action Toz’u ¾ ölçek su ile karıştırın ve macun kıvamına getirin. Karışımı lekenin her iki yüzüne de sürün ve giysinizi normal şekilde yıkamadan önce 10 dakika bekletin.

  • Yiyecek, çimen ve çamur lekeleri

Kantin ve oyun bahçesinde oluşan lekeleri gidermek için ¼ ölçek Vanish Gold Oxi Action Toz’u ¾ ölçek ılık su ile karıştırın. Oluşan macunu lekenin her iki yüzüne de uygulayın ve 30 saniye kadar kısa bir sürede yok olduğunu göreceksiniz! Ürünün etkisini göstermesinden sonra, giysinizi bir ölçek Vanish toz ile birlikte çamaşır makinasına atın.

Kısa bir hazırlık ve Vanish’in yardımıyla, çocuğunuzun okul forması hiç olmadığı kadar uzun dayanacak.