Pratik Koltuk Temizliği

Koltuklar, evde en çok kullanılan eşyaların başında gelir. Bu nedenle de çok çabuk kirlenir. Eğer evde evcil hayvan besliyorsanız veya çocuğunuz varsa lekelerle sık sık uğraşmanız gerekebilir. Bu nedenle koltuklarınızın hijyeni için iyi ve derinlemesine bir temizlik yapmanız büyük önem taşır.

Pratik Koltuk Temizliği Nasıl Yapılır?

Koltuklar, ev dekorasyonunun olmazsa olmazıdır. Günlük hayatta çokça kullanılır; tam da bu nedenle kolaylıkla kirlenir. Özellikle çocuklu aileler ya da evcil hayvan besleyenler tüy ve çeşitli lekelerle sürekli baş etmek zorundadır. Koltuk temizleme zorlu ve meşakkatli bir iş gibi gözükebilir; ancak yanınızda güçlü bir yardımcınız olduktan sonra korkmanıza hiç gerek yok!

Vanish Leke Çıkarıcı Sprey ile koltuklarınız ilk günkü gibi...

Koltuklar nasıl temizlenir sorusu, pek çoğumuzun karşı karşıya kaldığı bir sorudur. Evin içindeki toz, kir ve dumanın yanı sıra üzerimizdeki kıyafetlerle dışarıdan taşıdığımız kirler de koltukların kolayca pislenmesine neden olur. Ayrıca gündelik yaşantıda koltuklarımızın üzerine bir şeyler dökülebilir ve bunlar kuruyarak zorlu lekelere dönüşebilir. Böyle durumlarda koltuk neyle silinir diye düşündüğünüzde aklınıza tek bir cevap gelmeli: Gücünü oksijenden alan Vanish Leke Çıkarıcı Koltuk Sprey!

bu koltuk leke çıkarıcı ürünü polyester, naylon veya pamuklu kumaşların hepsinde güvenle kullanabilirsiniz. Kahveden şaraba aklınıza gelebilecek her türlü lekede hızlı çözüm sunan Vanish Leke Çıkarıcı Sprey, sadece evde koltuk temizleme için değildir; kullanım alanı oldukça geniştir. Araba koltuklarında ya da çocuk koltuklarında da rahatlıkla kullanabileceğiniz bu koltuk temizleme spreyi, lekeler üzerindeki etkisini 30 saniye gibi kısa bir sürede gösterir. Üstelik uygulaması da oldukça zahmetsiz ve kolaydır:

  • Öncelikle koltuğunuzun üzerindeki lekenin fazlalığını alın.
  • Lekeli bölgeye Vanish Leke Çıkarıcı Sprey’i uygulayın.
  • En fazla beş dakika bekledikten sonra silin.

Koltuk yıkama ile uğraşmaksızın yiyecek izlerinden evcil hayvan üresine kadar aklınıza gelebilecek her türlü zorlu lekeden Vanish Leke Çıkarıcı Sprey ile kurtulabilirsiniz. Yine de her durumda ürünün kullanım talimatlarını okumayı ihmal etmemelisiniz.

Koltuk temizliğine alternatif çözümler

Öte yandan koltuk lekeleri ve temizliği bazen gözümüzde büyür ve bu noktada profesyonellere başvururuz. Fakat koltuk yıkama fiyatları oldukça pahalı olabiliyor. Çok daha uygun bir şekilde, zahmetsizce kesin çözüme ulaşmak için profesyonellere ihtiyacınız yok. Vanish’in güçlü koltuk temizleyicisi ile en zorlu lekelerden ve kirlerden kurtulabileceğinizi artık biliyorsunuz. Bunun yanı sıra koltuğunuzu temizlerken değerlendirebileceğiniz bazı koltuk temizleme püf noktalarını da es geçmemek gerek.  

Düzenli olarak elektrik süpürgesi ile koltuk yüzeyini temizlemek oldukça etkili bir yöntemdir. Yüzeyde bulunan kalıntı ve parçacıkları rahatlıkla toplayabildiğiniz gibi koltuk minderlerinin altına ya girintilerine girip gözle görülmeyen toz ve parçaları kolaylıkla toplamış olursunuz. Beklemiş lekeleri kırmak için sert kıllı fırçalardan da yardım alabilirsiniz.

Koltuğunuzu silmede kullanabileceğiniz alternatif ürünlerden bahsedecek olursak da akla ilk amonyak gelir. Yarım kova ılık suya yarım şişe amonyak döküp koltuklarınızı silebilirsiniz. Ancak dikkatli olmanızda fayda var; çünkü ağartıcı özelliği ile amonyak koltuğunuzun rengine zarar verebilir. Kullanabileceğiniz bir diğer malzeme ise sirkedir. Her türlü temizlikte kullanılan sirkeyi bir bardak su ile karıştırarak koltuk temizlemede kullanabilirsiniz.  Güçlü doğal temizleyicilerden olan karbonat da koltuk temizliğinde alternatif bir seçenektir. Lekenin üzerine döktüğünüz karbonatı ılık suya batırılmış bezle silerek koltuk lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Bununla birlikte temizliğe başlamadan önce koltuğunuzun kumaşını ve özelliklerini bilmenizde büyük yarar vardır. Yanlış kullanımda doğal alternatif yöntemler koltuk kumaşına zarar verebilir, rengini bozabilir. Bu noktada pek çok kumaş türüne uygun yapısı ile daha güvenilir; hızlı ve kesin bir çözüm sunan Vanish Leke Çıkarıcı Koltuk Sprey’i tercih ederek işinizi şansa bırakmadan koltuk temizliğinizi yapabilirsiniz.