Regl Sırasında ve Sonrasında Istırap Yaşamayın

Kadın olmanın en zor yanlarından biri her ay yaşanan regl kanamalarıdır. Döllenemeyen yumurtaların vücuttan atılması demek olan regl, menopoza kadar her ay kadınları uğraştırır desek yanılmış olmayız. Regl, halsizlik ve yorgunluk vermesinin yanı sıra açık renkli kıyafetler giyememek, denize girememek, spor faaliyetlerinde bulunamamak gibi kısıtlayıcı durumlara da neden olur.

Regl yeterince ağrılı geçerken, bir de çamaşırlarınızda kan lekeleriyle uğraşmak istemiyorsanız, kanamalarınızda olmasa bile en azından lekelerde Vanish size yardımcı olabilir! Çünkü kimi zaman aldığınız önlemler yeterli olmaz, hiç beklemediğiniz anda kanamanız başlayabilir ve sizi zor durumda bırakabilir. En sevdiğiniz pantolonunuz lekelenebilir ve anında müdahale etmezseniz çıkması biraz daha zor olabilir.

Peki regl kanamasının giysileriniz üzerinde leke bırakmaması için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Kan lekesinden korkmayın

İnatçı lekeler arasında en korkulanlardan biri olan kan lekesi, aslında doğru ve zamanında müdahale ile korkulu rüyanız olmaktan çıkabilir. Eğer bugüne kadar kan lekesinden muzdarip olduysanız ya doğru leke çıkarma yöntemini bilmiyorsunuz ya da henüz Vanish’in mükemmel leke çıkarma gücünü keşfetmediniz demektir!

Kan lekesi nasıl çıkarılır ve temizlenir biliyor musunuz?

-Eğer giysileriniz regl yüzünden kan lekesi olduysa, ilk olarak anında müdahale etmeye özen gösterin; çünkü kurumuş kan lekesi kumaşa daha iyi tutunacağından çıkması biraz daha zordur.

-Kan lekesine sıcak su ile müdahale etmeyin; çünkü sıcak su, lekenin kalıcı olmasına neden olur. Lekeye müdahaleyi mutlaka soğuk suyla yapın.

-Giysinize kan lekesi bulaştığında ilk olarak temiz bir bez veya kağıt havlu ile üzerindeki fazla kanı etrafa yaymadan alın. Ardından bir ölçek Vanish Kosla Oxi Action Toz Leke Çıkarıcı’yı en fazla 40°C sıcaklıktaki 4 litre suya ekleyin ve lekeli kıyafeti bu suda bekletin. Eğer kıyafet beyaz ise en fazla 6 saat, renkli ise en fazla 1 saat suda tutun.

-Suya bastırma işleminden sonra, makinenin deterjan gözüne bir ölçek Vanish Kosla Oxi Action ekleyerek normal yıkama işlemi yapın.

 

Regl Sirasinda ve Sonrasinda Istirap Yasamayin

Regl Sirasinda ve Sonrasinda Istirap Yasamayin