ŞARAP LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Özel davetlerin, şık yemeklerin ve kutlamaların en sık tercih edilen içeceği şaraptır. Fakat kalabalık ortamlardaki karışıklıklardan ya da oldukça dengesiz sayılabilecek yapısı ile şarap kadehi yüzünden kolayca dökülebilir. Şarap şişesi açmak da diğer içeceklere göre daha zorlayıcıdır. Şarap mantarı özenli ve yavaş bir şekilde çıkarılmadığı takdirde, daha açarken bile şarabı dökebilir ya da sıçratabilirsiniz. Zorlu bir leke gibi gözükse de Vanish Oxi Action’la şarap lekesinden kolayca kurtulabilirsiniz.

 

şarap lekesi

şarap lekesi

Vanish’le şarap lekelerine veda edin

Şarap lekesi organik bir lekedir. Organik bir leke olduğundan gözenekli kumaşa kolayca işleyen şarap lekesi, oldukça geniş ve büyük görünür, göz korkutur. Ancak şarap lekesi çıkar mı diye hayıflanmanıza gerek yok. Çareyi gücünü oksijenden alan Vanish Oxi Action’da bulabilirsiniz. Vanish Oxi Action gücünü oksijenden alan formülü sayesinde lekeleri 30 derece gibi düşük sıcaklıklarda bile, kumaşın dokusuna zarar vermeden narince ve tek seferde tamamen çıkarır.

Özellikle kırmızı şarap, hele de kıyafetiniz beyaz renkli ise çok sinir bozucu bir leke gibi gözükebilir. Beyaz kıyafetlerinizdeki şarap lekesini çıkarmak için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı tercih etmelisiniz. Böylece hem lekeden kurtulabilir hem de beyazlarınızın parlaklığını korumalarını ve ilk günkü gibi bembeyaz kalmalarını sağlayabilirsiniz. Uygulama noktasında yapmanız gerekenler ise şöyle:

- Şarap lekesinin üzerini örtecek kadar Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı kumaşa döküp ürünü lekeye yedirin.

- Ürünün içindeki oksijen molekülleri lekeye nüfuz edebilmesi için 10 dakikayı geçmeyecek şekilde bekletin.

- Ardından çamaşır makinenizin deterjan bölümüne her zaman kullandığınız çamaşır deterjanınızın yanına bir ölçek Vanish Oxi Action Kristal Beyaz’ı ekleyerek lekeli kıyafetinizi yıkayabilir, şarap lekesinin nasıl kaybolduğunu kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz.

Eğer yıkama rutininiz toz kullanmak yönündeyse Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın toz formu da mevcut. Dörtte bir ölçek tozun üzerine dörtte üç oranda sıcak su ekleyin ve lekenin üzerine uygulayıp aynı şekilde bekletin. Ardından deterjanınıza ek olarak bir ölçek toz döküp makineyi çalıştırabilirsiniz. Her iki ürünü de kullanmadan önce mutlaka talimatlarını okumalısınız.

Gelelim renkli kumaşlara... Renkli kumaşlardaki şarap lekelerinde ise imdadınıza Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı ya da Toz yetişir. Klor içermeyen formülü sayesinde kıyafetlerinizin solmasına neden olmadan lekelerden tek seferde kurtulmanıza yardımcı olan bu ürünü kullanmak için de yukarıda sıralanan adımları takip edebilirsiniz.

Şarap lekesine alternatif çözümler

Söz konusu şarap olduğunda en etkili çözümü Vanish Oxi Action’ların sunduğunu artık biliyorsunuz. Ancak bu noktada birkaç alternatif yoldan da bahsetmek mümkün.

Özellikle kırmızı şarap lekelerinde bu yayılmanın önüne bir nebze de olsa geçebilmek için lekenin hemen temiz bir bez ya da peçete ile emdirilmesi gerekir. Sonrasında lekeli bölgeye bir miktar tuz serpebilirsiniz. Tuzun emilmesi için biraz bekledikten sonra lekeli bölgeyi ılık su ile durulayın. Ardından makineye atarak normal yıkama rutininizle kıyafetinizi yıkadığınızda lekenin gittiğini göreceksiniz.

Eğer kıyafetinize kırmızı şarap döktüyseniz, lekeye karşı en büyük yardımcınız beyaz şarap olacaktır. Yanınızda beyaz şarap da varsa, onu hemen lekeli bölgenin üzerine dökün. Beyaz şarap, kırmızı şarabın pigmentlerini seyrelterek lekenin kumaştan daha kolay çıkmasına yardımcı olur.

Şarap lekesi söz konusu olduğunda başvurabileceğiniz leke çıkarıcılardan biri de sodadır. Özellikle dışarıda yemek yerken şarap lekesi ile karşılaştığınızda sodayla müdahale edebilirsiniz.

Ancak bu alternatif yöntemler her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir. Bu noktada daha kesin, hızlı ve aynı zamanda güvenli bir çözüm arıyorsanız, Vanish Oxi Action’ı tercih edebilirsiniz.