Sararmış Perdeleri Beyazlatın

Tertemiz, bembeyaz tül ve perdeler, evin temizliğini en iyi gösterenlerdendir. Öyle ki cüretkar güneşi tüm misafirperverliğiyle davet eder, eve sıcak bir hava, şık bir duruş katarlar. Türk kültürünün en temel öğelerinden biri olarak Türkiye’de neredeyse tülü ve perdesi olmayan ev yoktur. Hatta öyle ki yeni eve ilk alınan eşyalardan biri her zaman tül ve perdelerdir!

Tül perde

Tül perde

Evler için bu kadar önemli olan tülleri ve perdeleri iyi korumak, temiz tutmak ve zamanla ortaya çıkan sararmadan kurtulmak için yapmanız gerekenlerin neler olduğunu biliyor musunuz? Vanish, mükemmel beyazlıkta tertemiz perdelere sahip olmanın sırrını sizinle paylaşıyor.

Tül ve perdeler neden sararır?

Ev dekorasyonunun başlıca parçalarından olan tül ve perdeler, zamanla sararmaya, kirlenmeye ve ilk günkü albenisini kaybetmeye başlar. Bu kötü görüntü de misafirleri ağırladığınız, uzun süre vakit geçirdiğiniz yaşam alanlarınız için can sıkıcı olabilir. Peki tül ve perdeler neden sararır? Perde sararmalarının en büyük nedeni sigara dumanıdır. Sürekli sigara dumanına maruz kalan perdeler bir süre sonra renk değiştirmeye başlar ve sarımsı bir görünüme sahip olur. Duman dışında güneş ışığı ve toz da etkin sebepler arasında yer alır.

Perdeler nasıl beyazlar?

Sararan veya yemeğin yağını çekerek yağ lekesi olan perdeleri beyazlatmak mümkün. Bunun için iyi bir perde yıkama deterjanı ve Vanish’in tavsiyeleri size yeter. Önemli bir nokta; eğer evinizde evcil hayvan varsa perdenizde yırtık gibi çeşitli deformasyonlar olabileceğinden, önce bu yırtıkları onarmanızı tavsiye ederiz.

Perdeleri mükemmel beyazlığa ulaştırıp bahar temizliğinizi tamamlamak için yapmanız gerekenler şunlar;

-Tül ve perdelerinizi yıkarken kesinlikle sıcak su kullanmayın. Perde yıkama için önemli bir kuraldır; çünkü sıcak su fazla kırışmaya neden olur

-Sararmış ve kirlenmiş perdelerinizi bir leğen içerisinde Vanish Tül ve deterjan koyduğunuz ılık ya da soğuk suda bekletin

-Beklettikten sonra 30 derecede çamaşır makinenizde yıkayın

-Perdelerinizi ıslak olarak asın

-Bir tavsiye; kolalı görüntüsü vermek için Vanish Tül Parlatıcı kullanabilirsiniz

Vanish Tül ile bahar havasını ve güneş ışığını pencerelerinizden içeri davet edin, tertemiz ve ışıl ışıl tüllerinizle misafirlerinizi gönül rahatlığıyla ağırlayın!