Sıcak Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar?

Söz konusu çikolata olduğunda burun kıvıracak pek az insan vardır. Çünkü 7’den 70’e çikolata herkesi mutlu edebilecek bir lezzete sahiptir. İster bitter çikolata ile yapılmış koyu haliyle olsun ister sütlü çikolata ile yapılmış yumuşak ve tatlı hali ile, sıcak çikolataya karşı koymak tam da bu nedenle neredeyse imkansızdır. Sıcak çikolata lekesini çıkarmak ise sanılanın aksine pek de imkansız değildir. 

Sıcak Çikolata

Sıcak Çikolata

Vanish’le sıcak çikolata lekesinden kurtulun!

Özellikle soğuk kış günlerinde içimizi ısıtan sıcak çikolatanın üzerimize dökülmesi ihtimali oldukça fazla. Buna rağmen sıcak çikolata lekesi nasıl çıkar diye dert edinmeye, panik olmaya hiç gerek yok! 100’ü aşkın lekede kesin sonuçlar sunarak en iyi leke çıkarıcı olarak bilineen Vanish Leke Çıkarıcı Jel hem renkliler hem de beyazlar için kullanılabilen özel bir formülüyle bu noktadaki en büyük yardımcınız olur. Gücünü oksijenden alan konsantre formülü sayesinde üzerinize dökülen sıcak çikolata lekesini tek seferde söküp atan bu ürün, etkili ve güçlü içeriğine rağmen lekeleri narince temizler; kıyafetlerinizin kumaşını bozmadığı gibi rengini de soldurmaz. Kolay taşınabilir boyutu ile Vanish Leke Çıkarıcı Jel’in kullanımı da oldukça pratiktir:

-    Lekenin üzerini örtecek şekilde Vanish Leke Çıkarıcı Jel’i uygulayın.

-    Leke çıkarmak için özel olarak tasarlanan başlığı kullanarak lekeli bölgeyi çitileyin.

-    Ürünün kumaşın derinlerine işleyebilmesi için beş dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.

-    Ardından dilerseniz elinizde su ile durulayın; dilerseniz normal yıkama rutininizle makineye atın.

Jelin içeriğindeki oksijen molekülleri lekeye direkt olarak nüfuz edecek ve kumaşın derinliklerine inmiş lekeyi yüzeye çıkararak kolayca yok olmasını sağlayacaktır.

Konsantre formülü ile zorlu lekeleri çıkarmada etkili Vanish Leke Çıkarıcı Jel ile kıyafetlerinizi yıkarken hatalı kullanımlara sebebiyet vermemek adına önce kullanım talimatlarını ve kıyafetinizin yıkama önerilerini dikkatlice okumayı ihmal etmemelisiniz.

Sıcak çikolata lekesine alternatif çözümler

Soğuk havalarında içimizi ısıtacak, sıcak havalarda ise ağzımızı tatlandıracak sıcak çikolata her daim içilebilen bir lezzet. Sıcak çikolata tarifine bakarak evde de kolaylıkla yapabileceğiniz bu lezzetin lekesi de tadı kadar etkili olabilir. Sıcak çikolata lekesi elbiseden nasıl çıkar sorusuna aradığınız cevabın Vanish Leke Çıkarıcı Jel olduğunu artık biliyorsunuz. Kolay kullanımı, renklilerle ve beyazlarda kullanıma uygun oluşu ve lekeyi zahmetsizce çıkarıyor oluşu ile Vanish Leke Çıkarıcı Jel, sıcak çikolata lekesi için kesin çözüm olacaktır.

Ancak alternatif sıcak çikolata lekesiyle karşı karşıya kaldığınızda alternatif olarak kullanabileceğiniz leke çıkarıcılar da mevcut. Böyle bir durum söz konusu olduğunda yapmanız gereken ilk şey lekenin kurumasını beklemek olmalı. Leke kuruduktan sonra, temizlemede kullanacağınız suyun soğuk olması da oldukça önemli. Çünkü çikolata soğuk suda daha çabuk çözünür, böylece lekeyi çıkarmak da kolaylaşır.

Eğer renkli veya sentetik bir kumaşın üzerindeki leke ile uğraşıyorsanız, alkollü su ya da limonlu su ile leke çıkarma işlemi uygulayabilirsiniz. Pamuk ve keten kumaşlarda ise ılık suya ekleyeceğiniz sodyum borat karışımı içinde kıyafetinizi bekleterek lekeden kurtulabilirsiniz. Sıcak çikolata lekesini çıkarmaya çalışırken asla kullanmamanız gereken şey ise sabun.

Alternatif yöntemler sıcak çikolata lekesini çıkarmada zaman zaman etkili olsa da her zaman başarılı sonuçlar vermeyebilir. Bu noktada işinizi riske atmadan yenilmezliğini oksijenin gücüne borçlu Vanish Leke Çıkarıcı Jel kullanarak kesin ve pratik bir sonuca ulaşabilirsiniz.