Siyah Renk, Lekeler ve Leke Çözümleri

Siyah, aslında kendisiyle uyumlu olmayan herhangi bir kıyafetin üzerinde anında fark edilebilir bir renktir. Kırmızı bir hırka, beyaz bir gömlek veya mavi bir kot pantolon üzerindeki siyah bir lekeyi, leke oluştuktan sonra kısa bir bakışla hemen görebilirsiniz, bu yüzden henüz kıyafete iyice yerleşmeden bu lekelere müdahale etmek çok önemli.

Mürekkep lekeli gömlek

Mürekkep lekeli gömlek

Yağ lekeleri

Bu kısımda yalnızca zeytinyağı lekelerini değil, diğer yağ lekelerini de inceleyeceğiz. Örneğin arabanın yağını değiştirme ya da motorla ilgili diğer aktiviteler, katran gibi zor çıkan yağ lekelerine sebep olabilir.

Teknik iş tulumlarının zamanla yağdan parladığını hepimiz biliriz; ancak eğer Vanish’iniz varsa kıyafetleriniz aynı kaderi paylaşmak zorunda değil.

Giysiniz ya da kumaşınız yağ lekesi olduysa, lekeye olabildiğince hızlı bir biçimde sıcak suyla müdahale etmeniz gerekir. Bu işlem, lekenin üzerindeki fazlalıktan kurtulmanızı sağlar. Eğer bu mümkün değilse, bir kaşık ya da kaşık gibi yumuşak kenarlı bir gereçle yağ lekesinin üzerindeki fazlalığı çok dikkatli bir biçimde lekeyi kumaşa sabitlemeden alın. Ardından nemli bir bez ya da kağıt havlu ile yağ lekesi çıkana kadar karalama yapar gibi ufak hareketlerle silin. Vanish Leke Çözümleri ise aşağıda;1-4 litre sıcak suya (en fazla 40°C) 60 ml. Vanish Oxi Action Sıvı'yı dökün.

2-Renklileri 1 saat, beyazları en fazla 6 saat bu suda bekletin.

3-Kıyafetlerinizi sudan çıkarttıktan sonra makinede yıkayın veya iyice durulayın.Maskara lekeleri

Maskara (rimel) lekesi konsantrasyon kaybı, bileğin sakar bir hareketi gibi nedenlerle, genellikle de en olmayacak zamanda kendini gösteren sık karşılaşılan bir lekedir. Neyse ki rimel lekesini çıkarmak kolaydır, ipuçlarını takip edin;  1. Kör bir bıçak ya da kaşık gibi kenarları keskin olmayan bir gereçle rimel lekesindeki fazlalığı alın.

  2. Soğuk suyla lekeye hafifçe dokunun, lekenin kumaşa iyice nüfuz etmesine izin vermeyin.

  3. 4 litre sıcak suya (en fazla 40°C) 60 ml. Vanish Oxi Action Sıvı'yı dökün.

  4. Renklileri 1 saat, beyazları en fazla 6 saat bu suda bekletin.

  5. Son olarak çamaşır makinesinde normal yıkama yapın. Rimel lekesinin çıktığını göreceksiniz.Genellikle tüm lekelerde olduğu gibi rimel lekesinde de ne kadar uzun süre beklerseniz, lekeyi çıkarmak o kadar zorlaşacaktır.Mürekkep lekeleri

Bir kere bile olsa mürekkep lekesiyle yüzleşmiş biri, lekeyi çıkarmanın ne kadar zor olabileceğini bilir; tabii Vanish olmadan!

Mürekkep genellikle mavi renkte olur; ancak iş dünyasında siyah mürekkep de çok kullanılır. Vanish kullanarak mürekkep lekesini çıkarmanın en iyi yolu için aşağıdaki talimatları uygulayın;  1. 1 ölçek Vanish Oxi Action Toz'u 4 litre sıcak suda (en fazla 40°C) iyice çözün.

  2. Renklilerinizi en fazla 1 saat, beyazlarınızı ise en fazla 6 saate kadar bu suda bekletin.

  3. Çamaşırlarınızı sudan çıkarttıktan sonra makinede yıkayın veya iyice durulayın.Ve işte tertemiz, ayrıca mürekkepten eser yok!