Tatil İçin Bavul Hazırlanmak

Tatil bavulu

Tatil bavulu

Mayo? Hazır. Güneş kremi? Tabi ki! Leke çıkarıcı toz? Hmm… Bu yolculuk için bavulunuzu hafif tutmak isteyebileceğinizi anlıyoruz ve tabi ki lekeler ile evinize döndüğünüzde ilgilenebilirsiniz.  İşte aklınızı kirlenme yerine tatilinize vermeniz için eğlenceli ipuçları. 

Çantalarınızı Paketlemek

Her şeyi hemen valizinize yerleştirmeyi düşünmeden önce, her şeyi yere sermek iyi bir fikir olabilir. Böylece, her şeyin gözünüzün önünde olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca bu, yeteri kadar yeriniz olmadığı durumda neleri almayacağınıza karar vermenize de yardımcı olur. Ayrıca, valiz hacmini en fazla şekilde kullanmayı düşünmek isteyebilirsiniz. Ayakkabı ve terliklerinizi valizinizin alt bölümüne yerleştirmek ve bunların çevrelerini doldurmaya devam etmek daha fazla alan kazanmanızı sağlar. Yapabiliyorsanız her şeyi yerleştirin ve tüm sıvıları kilitli çantalara koyun, tüm bu çabanın ardından hiçbir şeyin lekelenmesini istemezsiniz 

Tatilde!

Artık vardınız ve yeni mayonuz ile denize karşı oturuyor, güneşin sıcaklığının ve denizin sesinin tadını çıkarıyorsunuz. Ya da çocuklarınız tatil aktivitesinde zaman geçirirken, elinizde kokteyliniz ile otelinizdesiniz. Hakkında düşünmek isteyeceğiniz en son şey lekelerdir. Buna rağmen tatiller, şortunuza damlayan dondurmadan, üzerinize dökülen içecek ve meyve sularına kadar farklı lekeleri barındırabilir! Tatilde, normalde evde karşılaşmadığınız farklı lekelerle karşılaşabilirsiniz ve bunlar anında temizlenmezse çıkarmak daha zor olabilir. Bunlarla başa çıkmak için aşağıdaki ipuçlarımızı takip edin.

Leke Çıkarma: Evde ve Dışarıda

Eğer tatilde bir leke oluştuysa, tatil giysileri lekeleri için ipucumuz ile hızlıca fazlalığı temizlemeye çalışın: giysiyi çıkarın, ters yüz yapın ve soğuk veya ılık suyla temizleyin (lekenin türüne göre).

Yaygın tatil lekeleri için hızlı ipucu: yağ lekelerini sıcak suyla, kan lekelerini ve domates sosu lekelerini soğuk suyla durulayın.

Uçuşun ardından güvenli bir şekilde eve döndünüz, artık bu lekelerle ilgilenme zamanı. Kurumuş lekelerin giysilerden çıkarılması için giysiler (ve lekeler) yıkanmaya ihtiyaç duyar. Vanish Gold Oxi Action Toz’un güçlü formülü ile bazı lekeler sadece 30 saniyede çıkarılabilir! Ön uygulama basit ve etkili bir leke çıkarma yöntemidir. Fakat adımlar nedir?

  1. Her Vanish Gold Oxi Action Toz kutusunda bir ölçek bulacaksınız. ¼ ölçek toza ¾ ölçek ılık su ekleyin ve ölçek içerisinde iyice karıştırın.
  2. Karışımı lekenin üzerini kapatacak kadar lekeye uygulayın, daha fazla değil.
  3. En son ölçeğin alt bölümünü kullanarak karışımı lekeye sürtün. Karışım yıkanmadan ve çamaşır makinasına konmadan önce en fazla 10 dakika bekletilebilir.

İşte oldu! Tüm lekelerin üstesinden gelindi. Her zaman yıkamadan önce tekrar uygulamayabilirsiniz veya ilk yıkamada çıkmayan lekeler için leke çözüm bulucuya danışabilirsiniz. Bu yaz mutlu, kaygısız bir tatil dileriz Vanish lekelerinizi eve döndüğünüzde çıkarabilir.