Tatil İçin Bavul Hazırlanmak

Tatil bavulu

Tatil bavulu

SEYAHAT BAVULU NASIL HAZIRLANIR?

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve planını yaptığınız tatil zamanı gelip çattığında yapmanız gereken en önemli ama bir o kadar da meşakkatli iş, bavulunuzu hazırlamaktır. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak kusursuz bir bavulun tatilinizin güzel geçmesinde büyük katkısı olacağı ise şüphe götürmez bir gerçek. Kıyafetler gittiğiniz yerin iklimine uygun olmazsa, kişisel bakım eşyalarınız eksikse ya da bavulunuz seyahat sırasında size zorluk çıkarak kadar hantal ya da büyükse tatilinizde keyfinizi kaçabilir.

Valiz hazırlamanın püf noktaları

Seyahat çantası hazırlarken ilk olarak bavulun boyutuna dikkat etmeniz gerekir. Eğer kısa bir tatile gidiyorsanız gereğinden büyük bir bavul hazırlamanıza gerek yok demektir. Tatile giderken yanınıza alacaklarınızı önceden planlayarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kalacağınız her bir gün için giyeceklerinize önceden karar vererek çantanızı hazırlarsanız, bavulunuzu gereksiz eşyalarla da doldurmamış olursunuz.

Alacağınız eşyaları valizinize düzgün bir şekilde koymak hem yerden kazanmanızı sağlar hem de kıyafetlerinizin düzenli bir şekilde durması aradığınız şeyi kolayca bulmanızda size yardımcı olur. Valizinizi hazırlarken önce kıyafetlerinizi koymanız daha doğru olacaktır. Büyük, ağır ve kalın kumaşlı olan kıyafetlerinizi en alta yerleştirin. Daha küçük ve ince kumaşlı giysilerinizi ise katlamak yerine rulo yaparak yerden tasarruf edebilirsiniz. Şampuan, diş macunu, duş jeli parfüm gibi kişisel bakım malzemelerinizi ayrı biz kozmetik çantasında muhafaza edebilirsiniz.  

Tatil demek iklim değişikliği demektir. Tatile gittiğiniz yerin ikliminde size yardımcı olacak şapka, şal, yanık kremi, atkı ya da eldiven gibi materyalleri de unutmamak gerekir. Ayrıca alışkın olduğunuz yerden ayrıldığınızda yaşayacağınız iklim değişikliği hastalanmanıza neden olabilir. Bu yüzden yanınıza ağrı kesici, soğuk algınlığı ya da alerji ilacı almanız işinize yarayabilir.

Tatil temizliği

Tatile gitmek çok keyifli olsa da dönüşünde bizi ciddi bir bavul temizliği bekler. Tatil boyunca giydikleriniz kirlenir, lekelenir ve bu giysilerin temizlenmesi tatil dönüşüne kalır. Tatil dönüşü valiz temizliği birkaç gün boyunca çamaşır makinesinin durmadan çalışmasına ve bitmek bilmeyen bir çamaşır işlemine neden olur.

Bavul temizleme işini kolaylaştırmak ve tatil dönüşü yıkayacağınız çamaşırları azaltmak için Vanish’ten yardım alabilirsiniz. Tatiliniz sırasında kirlenen ve leke olan kıyafetlerinize anında müdahale etmeyip eve dönmeyi beklerseniz, lekeler giysilerinize iyice işleyerek geri döndürülmesi zor izler bırakabilirler. Ancak sürpriz lekelere karşı bavul hazırlarken Vanish Leke Çıkarıcı Jel’inizi yanınıza alabilir; böylece anında müdahale etme şansına sahip olabilirsiniz.

Vanish ile lekesiz tatiller

Çay, kahve, sos ve yağ gibi zorlu lekeleri bile tek seferde söküp atacak güce sahip Vanish Leke Çıkarıcı Jel, her an yanınızda taşıyabilmenize imkan veren 200 ml’lik küçük boyutu ile kolaylıkla tatilinizin bir parçası olabilir. Gücünü oksijenden alan özel ve konsantre formülü ile tatilde yanınızda olmasını isteyeceğiniz en iyi leke çıkarıcı ürün olan Vanish’i kullanması da taşıması kadar kolay:

  • Lekenin üzerini örtecek şekilde Vanish Leke Çıkarıcı Jel’i uygulayın.
  • Leke çıkarmak için özel olarak tasarlanan başlığı ile lekeli bölgeyi çitileyin.
  • En fazla beş dakika bekledikten sonra dilerseniz elinizde su ile durulayın.
  • Hemen sonrasında dilerseniz makineye atın, dilerseniz elinizde bol suyla durulayın.

Vanish Leke Çıkarıcı Jel’i hem renkliler hem de beyazlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kolay taşınabilir boyutu, hızlı uygulanışı ve her renk kumaşta kullanılmaya müsait özel formülü ile Vanish Leke Çıkarıcı Jel, tatile giderken bavulunuzdan eksik etmek istemeyeceğini seyahat arkadaşlarınızdan biri olacak.