Ter Lekeleri Kıyafetlerden Nasıl Çıkarılır?

Spor salonunda ne giyeceğinize karar vermek her zaman zordur çünkü rahat olmak istersiniz, rüküş görünmek istemezsiniz; fakat sevdiğiniz kıyafetleri nahoş ter lekeleriyle mahvetme riskini almak da istemezsiniz. Bu lekeler zamanla daha koyu renk alabilir ve spor salonu kıyafetlerinizin çöp tenekesi için hazır olduğunu düşünebilirsiniz ama Vanish’in yardımıyla ne giyeceğinizi seçme endişesinin bir kısmından kurtulabileceksiniz. Bu rehber, ter lekelerini nasıl çıkaracağınızı ve nasıl önleyebileceğinizi gösteriyor.

 

Kıyafetlerdeki ter lekeleri

Kıyafetlerdeki ter lekeleri

Beyazlardaki Ter Lekeleri

 

Beyaz giysiler leke göstermeye başka renklerden daha fazla meyillidir. Onlardan lekeleri çıkarmak için kıyafeti Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz ile lekenin ne kadar zorlu olduğuna bağlı olarak altı saate kadar suya bastırın. Suya derinlemesine bastırıldıktan sonra bir ölçek Vanish ile normal şekilde yıkayın ve lekeden kurtulun.

 

Beyaz tişört ve yeleklerinizden ter lekelerini çıkartmak için çamaşır suyu kullanmaktan her zaman kaçının çünkü çamaşır suyundaki kimyasallar ter lekesini sadece karartır ve çıkmalarını çok daha zorlaştırır.

 

Renklilerdeki Ter Lekeleri

 

Beyazlarınızdaki lekeleri çıkartmaya benzer biçimde renklilerde de kıyafetlerinizi suya bastırmaya, ardından çamaşır makinesinde yıkamaya başlamalısınız. Kıyafetinizi Vanish Gold Oxi Action olan suya bir saat bastırın. Ardından bir ölçek Vanish Gold Oxi Action ile normal şekilde yıkayın ve lekenizden kurtulun.

 

Lekeler Nasıl Önlenebilir

 

Ter lekesi canınıza tak ettiyse onları önleyebileceğiniz bir yöntem var. Bunu yapmak için deodorantınızı ince bir tabaka halinde sürün, tişörtünüzü veya bluzunuzu giymeden önce en az 30 saniye kurumasını bekleyin.

Ayrıca, duruma göre giyinmeye dikkat edin. Ter vücudunuz fazla ısındığında ortaya çıkar ve bu, egzersizinizde çok kalın veya ağır giyinmeye bağlıdır. Unutmayın, dışarıdaki havadan bağımsız olarak, egzersize başladığınızda ısınmanız uzun sürmeyecek. Susuz kalırsanız bu daha da kötüleşebilir, o yüzden bol bol su içmeyi ihmal etmeyin.

 

İşte, ter lekelerini yenmek için kolay bir rehberiniz oldu. Artık onları nasıl önleyeceğinizi, beyazlarınızdan ve renklilerinizden nasıl çıkarabileceğinizi biliyorsunuz. Sağlıklı bir yaşam tarzının tadını çıkarabilirsiniz.