Ter Lekeleri ve Çim Lekeleri Yürüyüş Yapmanızı Engellemesin

Çimende koşan çocuk

Çimende koşan çocuk

Çok az boş vaktiniz varsa, kırsal kesime kaçmak ve maceraya atılmak gibisi yok!

Yalnız veya bir grubun parçası olarak tadına varabileceğiniz keyifli bir hobi olan yürüyüş, nefes kesici manzaraları görmenizi, temiz havanın kokusunu almanızı ve yol boyunca gerçekten doğanın değerini anlamanızı sağlar.

Tüm beden tiplerine, yaşlara ve yeteneklere uygun olan yürüyüş, kendi temponuza göre yapabileceğiniz ve birçok sağlık faydası olan harika bir egzersiz sağlar.

Nerede yürüyüş yapmayı seçerseniz seçin, yürüyüş takımlarınızda leke bırakabilecek çamurlu çimler ve toz da dahil olmak üzere her türlü engellere ve arazilere rastlamanız muhtemeldir.

Vanish ile yol boyunca muhtemelen kapacağınız lekelerin nasıl çıkarılacağıyla ilgili kılavuzumuzu okuyun.

Yürüyüşünüz için Hazırlanın

Bir yürüyüşe başlarken el altında doğru ekipmanın olması, ve hafif ancak dayanıklı olan uygun giysilerin giyilmesi önemlidir.

İyi bir sırt çantası, sağlam bir çift yürüyüş botuyla birlikte bir zorunluluktur; olumsuz hava koşullarıyla karşı karşıya kalırsanız su geçirmez ürünler sizi kuru tutar. Nefes alabilen kumaşlara sarının ve eğer yürüyüş kış ayındaysa sıcak tutan bir ceket, pantolon ve değişim için bir kıyafete sahip olduğunuzdan emin olun.

Farklı Yürüyüş Arazileri Türlerine Hazırlıklı Olun

Değişik zorlukta olan patikalar ve tırmanışlar arasından seçebileceğiniz yürüyüş, istediğiniz gibi rahat veya zor olabilir - ancak her zaman leke ihtimali vardır.

  • Düz ya da çok yavaşça dönen arazi 

Yeni başlayanlara veya yavaş bir yürüyüşü tercih edenlere en uygun olanlar, herhangi bir tırmanış içermeyen düz veya hafifçe dönen arazilerdir. Bir nehir ya da gölün yanında ya da tarlalar boyunca koşarken, çamurlu çimlerle ya da ormanlık arazilerle çevrili olmayı bekleyin.

  • Orta derecede tepelik arazi 

Genellikle çimlerden ve taşlıklardan oluşan orta derecede tepelik arazi dik olduğu kadar sert olabilir. Bir manzara eşliğinde yürüyüş yapmak isteyenler için mükemmel olsa da, orta derecede tepelik arazilerden tozla ve çamur lekeli çimlerle dönmek beklenmelidir.

  • Dik tepeler

Cesaretsizlere göre olmayan dik tepeler sıklıkla zirveye çıkmak için mücadele demektir. Taş ve moloz veya kar ve buz olsun, yüksek sırt yürüyüşleri pek çok çeşitte olabilir. Dik tepe patikanız hangi yüzeylerden oluşursa oluşsun, zirveye çıkmayı başardığınıza emin olduğunuzda ellerinizi kirletmeniz garantidir.

Ter Lekeleri ve Çim Lekelerini Vanish ile Giderme

Pek çok açık hava etkinliğinde olduğu gibi, yürüyüş de giysilerinizde oldukça fazla iz bırakacak gibi görünüyor. Su birikintilerinin arasından atlamanıza, çamurlu çimlerin bulunduğu alanlardan geçip gitmenize veya bir kayalığın dik yüzünden sürünerek ilerlemenize bağlı olarak, lekeler maceranızın bir kanıtıdır. Neyse ki en yaygın yürüyüş lekeleri olan ter lekeleri ve çim lekelerinin Vanish gibi doğru ürünlerle giderilmesi kolaydır.

Bu lekeler için 40° derecede 4L su ile 1 ölçek Vanish Gold Oxi Action toz deterjanı karıştırın. Kıyafetleriniz beyaz ise 6 saate kadar, renkli ise 1 saate kadar suda bekletin, daha sonra normal yıkamaya geçin. Daha mükemmel sonuçlardan emin olmak için çamaşır makinesine bir ölçek Vanish ekleyin.

¾ ölçek ılık su ile ¼ ölçek Vanish Gold Oxi Action toz deterjanı bulamaç haline gelene kadar karıştırarak lekelerden kurtulabilirsiniz. Karışımı lekenin her iki tarafına sürtün ve her zamanki gibi giysileri yıkamadan önce 5 dakika kadar üzerinde bekletin.

Deodorant ve terden kaynaklanan sarı lekeleri gidermek için, giysilerinizi 1 ölçek Vanish Oxi Action toz deterjan ile birlikte 1 saat boyunca 4L suyun içinde bekletin ve lekeyi her 15 dakikada bir ovun.

Yürüyüş macerasına çıkmak için nereyi seçmiş olursanız olun, yukarıda bahsedilen ipuçlarını takip ederek tam olarak hazırlandığınızdan emin olun, ancak en önemlisi zevk aldığınızdan emin olun. Vanish sayesinde lekeler endişelerinizin en sonuncusu olmalı.