Turuncu Renk

TURUNCU LEKELER NASIL ÇIKAR?

Kocaman bir tabak salçalı makarna, dalından yeni kopmuş mis kokulu taptaze bir domates ya da bol ketçaplı büyük bir tabak patates kızartması yemekten sizi ne alıkoyabilir? Isırdığınız anda üzerinize sıçraması muhtemel lekeleri mi? Yoksa bu lekelerin asla çıkmayacağı korkusu mu? Kıyafetlerinizde turuncu lekeler olarak kendini gösterme ihtimali olan bu leziz tatlardan sırf bu yüzden mahrum kalmanıza gerek yok. Çünkü hiçbiri yok edilemez değil. Siz aklınızdaki salça lekesi nasıl çıkar, domates lekesi nasıl çıkar gibi sorularla kendinizi yiyip bitirmeden, gelin çözümüne birlikte bakalım...

Halıya dökülmüş salçalı köfte

Halıya dökülmüş salçalı köfte

Vanish Oxi Action gücüyle turuncu lekeleri yok et!

Kırmızı yiyecekler tıpkı renkleri gibi can alıcı tatlara sahiptir. Aynı zamanda bol sulu ve akışkan olan bu yiyecekler kıyafetinize damladığında kuruyarak turuncu lekelere dönüşebilir. Canlı bir renk olmasından dolayı kendini asla saklamaya ihtiyaç duymayan kıyafetteki turuncu leke, üstesinden gelmesi zor lekeler arasındadır. Oysa Vanish Oxi Action’ın gücünü oksijenden alan ve bu sayede düşük sıcaklıklarda bile etkisini gösteren formülü sayesinde turuncu lekelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Vanish Oxi Action ister kar beyaz tişörtünüz üzerinde “ben buradayım” diye bağıran domates lekesi olsun, ister renkli elbisenizin tüm havasını bir anda söndüren salça lekesi; güçlü formülü ile her renkten kumaşın ilacıdır. Vanish’lerin hem toz hem de sıvı formları mevcut. Yıkama alışkanlıklarınıza göre her ikisinden birini seçebilirsiniz. Renkli kıyafetleriniz için Vanish Oxi Action Pembe Sıvı’yı, beyazlarınız içinse Vanish Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı kullanabilirsiniz. Ürünleri uygulamak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

  • Ürünü direkt olarak lekenin üzerine uygulayın.
  • Ürünü lekeye iyice yedirin ve oksijen moleküllerinin kumaşa nüfuz etmesi için 10 dakikayı aşmayacak şekilde bekletin.
  • Ardından kıyafetinizi makineye atın. Her zaman kullandığınız çamaşır deterjanın bir ölçek Vanish ekleyerek yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Her iki ürünü de kullanmadan önce kullanım talimatlarını okuduğunuzdan emin olmalı; yıkamak istediğiniz parçanın Vanish Oxi Action’ı kullanmak için uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Günün sonunda Vanish’in etkili formülünün hem lekeyi nasıl söküp attığını hem de kumaşı narince ve zarar vermeden temizlediğini göreceksiniz. Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz’ın beyazların grileşmesine, Vanish Gold Oxi Action Pembe’ninse renklerin solmasına karşı güçlü formülü sayesinde kumaşlarınız ilk günkü gibi yeni olacaklar.

Turuncu lekelere alternatif çözümler

Turuncu lekelerden kurtulma noktasında alternatif çözümler de mevcut. Ancak bu çözümlerin kesin sonuç verip vermeyeceklerinin garantisini vermek çok zor. Eğer yemeklerinizin lezzetine lezzet katan salça lekesi gibi güçlü bir leke ile karşı karşıyaysanız önce kumaşın üzerindeki fazlalığı dikkatlice alın. Ardından lekenin üzerine buz koyarak bekletin; buz eridikçe kumaşın dokusuna nüfuz ederek lekeyi yok edecektir. Salça lekesinden kurtulmanın bir diğer yolu da lekeye tuz dökmektir. Döktüğünüz tuzun tamamen erimesini bekleyin, bu yaklaşık 20 dakika gibi bir süre demektir. Ardından kıyafetinizi makinede yıkayabilirsiniz.

Gelelim ketçap lekesine... Kim ketçapsız bir hamburgere evet der ki? Akışkan kıvamlı bir sos olduğundan kumaşın derinine hızlıca inme özelliğine sahip ketçap lekesinden kurtulmak için önce lekeyi soğuk su ile yıkamanız gerekir. Ardından lekenin olduğu bölgeye beyaz sirke döküp lekenin ortadan kalkmasını bekleyebilir ve kıyafetinizi durulayabilirsiniz. Kuruduğunda iyice sertleşen domates lekesinin ilacı ise beyaz sabun ve soğuk su karışımı olacaktır; ya da bir buz küpü ile lekeyi ovup üzerine sirke döktükten sonra soğuk suda kumaşı durulamak da işe yarayabilir. Ancak tüm saydığımız yöntemler lekeleri tam anlamıyla çıkaramayacağı gibi hassas kumaşların yıpranmasına da sebep olabilir. Bu yüzden Vanish Oxi Action’ın yerini hiçbiri tutamaz.