Yazlık Temizliği Nasıl Yapılır?

Yaz mevsiminin gelmesiyle beraber çok özlediğiniz deniz, kum, güneş sezonu da açılıyor. Tüm bir yılın yorgunluğunu atıp aileniz ya da dostlarınızla, kısacası sevdiklerinizle güzel zaman geçirmenin tadını doya doya çıkarmak anlamına gelen yaz tatili ile beraber kapısına kilit vurduğunuz yazlığınızı tekrar açma vakti de geldi. Ancak bu aynı zamanda bir anlama daha geliyor: O da yaz temizliği. Yaklaşık bir yıl boyunca kapalı kalan yazlık evinizin kapılarını tekrar açmışken yaz temizliği nasıl yapılır ya da yaz temizliğine nereden başlamalı sorularına değinmekte fayda var.

Vanish ile kışın kirinden kurtulun

Yaz mevsimi başlarken evinizde de yepyeni bir başlangıç yapmaya ne dersiniz? Yaz temiz geçsin diye uzunca bir süredir evinizin el değmemiş noktalarına dokunmak kaçınılmaz bir durum. Ancak bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü Vanish ile lekesiz bir eve kavuşmak ne zor ne de uzun zaman isteyen bir uğraş. Şimdi gelin, yaz temizliği püf noktaları üzerine biraz konuşalım.

Öncelikle halılarınız ile başlayalım. Neredeyse bütün bir sene boyunca kapalı kalan evinizde halılar üzerinde toz birikmesi kadar doğal bir şey olamaz. Üzerinde bir leke olmasa dahi halınızın diplerine yerleşmiş toz ve kirler içinse çözüm Vanish Halı Şampuanı Elde. Halınızdaki toz ve kiri çıkarmakla kalmayıp derinlemesine temizler. Oksijen gücü sayesinde en dipteki kirleri bile yukarı kaldırır ve yok eder. Halılarınızı sertleştirmeden lekelerden arındıran Vanish Halı Şampuanı’nın kullanımı ise çok basit:

  • Halınızı elektrik süpürgesi ile süpürün.
  • En fazla 40 derece sıcaklıkta 9 ölçü su ile (Daha sıcak su, halınıza zarar verebilir) bir ölçek Vanish Halı Şampuanı Elde’yi karıştırarak köpürtün.
  • Hazırladığınız köpüklü karışımla halı silin.
  • Kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra halınızı tekrardan süpürün.

Herhangi bir ovma ya da kazıma işlemi gerektirmeden halılarınızı temizleyen, bu sayede ilk günkü parlaklığına kavuşmasını sağlayan bu ürünün Vanish Halı Şampuanı Makinede versiyonu da mevcut.

Gelelim bir diğer kritik konu olan tüllere... Bir evin temizliğinin en önemli göstergesi, tüllerin beyazlığı ve mis kokulu olmasıdır. Toz tutmaya ve grileşmeye oldukça müsait tüllerin yeni asılmış gibi tertemiz ve canlı görünmesi için başvurabileceğiniz Vanish Toz Tül Temizleyici sayesinde bunu sağlamak çok daha kolay. İki kat beyazlatıcı formülü sayesinde en zorlu lekelerle bile mücadele eden ürün tüllerinizi yıpratmadan bembeyaz yapıyor. “Temiz olması yetmez parlak ve kolalı gibi görünsün” derseniz bu kez adres Vanish Tül Parlatıcı olmalı. Perdelerin dokusuna zarar vermeden uzun süreli beyazlık sunan tül parlatıcıyı makinenizin yumuşatıcı gözüne dökerek kullanabilirsiniz.

Yaz temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler

Söz konusu yaz temizliği olduğunda ayrılırken tertemiz bıraksanız dahi geçen sürede biriken tozlarla ferahlığını yitiren bir ev sizi bekliyor demek. Bu noktada yaz temizliği ne zaman yapılır diye soranlar için en doğru cevap henüz yaz mevsiminin başında yapmak olacaktır. Evinizin en çok dikkat çeken halı ve tül gibi eşyalarının kirinden Vanish ile kurtulduktan sonra yapabileceğiniz birkaç küçük dokunuşla temizliğinizi tamamlamaya ne dersiniz?

Evinizi dip köşe silmeye başlamadan evvel yaz temizliğine nereden başlanır derseniz ilk yapmanız gereken şey yazlığınızı güzelce havalandırmaktır. Kapalı pencereler ardında hava almadan bekleyen mobilya ve eşyalarınız temiz hava ile buluşunca hem ağırlıklarından kurtulur hem de çok daha ferah hale gelir. Diğer yandan geçen yazdan kalma, artık önemi olmayan ya da kullanmayacağınız türden eşyalar varsa bunları ortadan kaldırmak ve yenilere yer açmak da havanızı değiştirecek bir diğer detay olabilir. Yazlığınızın en önemli kısmı salonu bitirdikten sonra mutfak ve banyo temizliğini de tamamladığınızda artık yazın tadını çıkarmamak için hiçbir sebep yok demektir...