Keçeli Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Hem okulda hem de iş hayatında çokça kullandığımız, birbirinden renkli çeşitleri sayesinde keyifle çalışmamıza vesile olan keçeli kalem pek çoğumuz için vazgeçilmezdir. Ancak keçeli kalem mürekkebinin bir yerlere bulaşması oldukça kolaydır. Hele ki boyamaya meraklı bir çocuğunuz varsa... Her ne kadar zor bir leke olsa da mürekkep lekesiyle Vanish Oxi Action sayesinde baş etmek çok kolay.

Vanish Oxi Action’la keçeli kalem lekesi nasıl çıkar?

Mürekkep lekesi nasıl çıkar diye hiç endişelenmeyin. Bu noktada başvurabileceğiniz en etkili formül Vanish Oxi Action olacaktır. Doğrudan lekenin üzerine uygulayarak kullanabileceğiniz sıvı ve toz formlu Vanish Oxi Action’larla kumaşlara zarar vermeden keçeli kalem lekelerini çıkarabilirsiniz.

Diyelim ki Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı’yı kullanacaksınız:

  • Öncelikle lekenin üzerine 20 ml Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı dökün ve kapağın arkasıyla lekeye iyice yedirin.
  • En fazla 10 dakika olmak üzere bu şekilde bekletin.
  • Ardından çamaşır makinenizin deterjan bölümüne çamaşır deterjanınızı ve bir ölçek (100 ml) Vanish Gold Oxi Action Sıvı ekleyerek kıyafetinizin yıkama talimatlarına uygun bir şekilde yıkama işlemini tamamlayın.

Renkli kıyafetleriniz için Vanish Gold Oxi Action Pembe Sıvı’yı, beyazlarınız için Vanish Gold Oxi Action Kristal Beyaz Sıvı’yı, halılarınızdaki lekeler içinse Vanish Halı Şampuanı’nı tercih edebilirsiniz. Ancak ürünleri uygulamadan önce kullanım talimatlarını detaylıca okumalı, kullanacağınız kumaşa uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Örneğin yün, ipek ve deri kumaşlarda ya da cilalı yüzeylerde Vanish Oxi Action kullanmanız önerilmez.

Vanish Oxi Action’ın keçeli kalem lekesi gibi zorlu bir lekede dahi başarılı sonuçlar vermesinin en önemli nedeni, formülündeki oksijendir. Bu sayede düşük sıcaklıklarda bile etkisini gösterir. Yalnızca lekeye nüfuz ederek kıyafetlerinizi yıpratmadan lekelerden kurtulmanızı sağlar. Üstelik yalnızca beyazlarda değil, renklilerde de güvenle kullanabilirsiniz. Çünkü içeriğinde klor bulunmaz ve bu sayede de solmaya veya beyazlamalara neden olmaz.

Keçeli kalem lekesine alternatif çözüm önerileri

En güvenilir ve en başarılı sonuçları Vanish’le alacağınızdan şüpheniz olmasın. Ancak alternatif olarak uygulayabileceğiniz bazı çözüm önerileri de mevcut. Bunların başında da lekeye alkol uygulamak gelir. Çünkü keçeli kalem içindeki madde, alkolle kolayca çözünür. Lekeli bölgeye bolca kolonya döktükten sonra pamuklu bir bez yardımı ile ovalamak lekeden kurtulmak için işe yarar yöntemlerden biridir. Aseton da keçeli kalem lekesinden kurtulmada kullanabileceğiniz alternatiflerdendir. Kıyafetiniz ya da koltuğunuz olsun, keçeli kalemin leke yaptığı yüzeye aseton damlatıp bir pamuk yardımı ile ovarsanız lekenin çıktığını görebilirsiniz.

Öte yandan kıyafetlerde oluşan keçeli kalem lekesinden kurtulmak için önerilen bu alternatif yolların yeterli olmama ihtimali her zaman var. Dahası bu yöntemlerin bazı kumaşlarda deformasyona neden olabileceğini de unutmayın. Dolayısıyla işinizi riske atmayın ve Vanish Oxi Action kullanın.